RSS

Co użytkownik e-papierosów o nikotynie wiedzieć powinien? (cz.2)

30 Kwi
Działanie nikotyny na organizm człowieka w przypadku przedawkowania

Zmęczenie, brak energii, uczucie oderwania od rzeczywistości, myślotok, wymioty, biegunka. W większych dawkach występuje zamroczenie pola widzenia, mogą pojawić się halucynacje. W ekstremalnie wysokich dawkach następuje utrata przytomności, drgawki i zgon.
W przypadku stwierdzenia u siebie objawów podobnych do opisanych powyżej należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem (oczywiście wcześniej odstawiając e-papierosa!).

ISTOTNA UWAGA!
Jeśli zaczynasz przygodę z e-papierosami będąc w danym momencie poddawanym nikotynowej terapii zastępczej (NTZ) przy użyciu plastrów zawierających nikotynę lub też gumy do żucia z zawartością nikotyny albo też stosujesz innego rodzaju sposób aplikowania nikotyny do organizmu, lepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem zanim sięgniesz po e-papierosa. Łączenie dawek nikotyny uwalnianych z e-liquidu z tymi, które pochodzą z plastrów lub gum do żucia zawierających nikotynę może spowodować poważne problemy zdrowotne!
Oczywiście w przypadku, gdy zamierzasz stosować liquidy o zerowej zawartości nikotyny (ale tylko i wyłącznie takie), nie musisz się specjalnie martwić. W takiej sytuacji nikotyna dostarczana organizmowi przy pomocy plastra czy gumy zaspokoi głód fizyczny, natomiast e-papieros zaspokoi klasyczne u palacza tzw. odruchy behawioralne, czyli związane z samym rytuałem palenia.
Wielokrotnie czytałem na różnych forach posty ludzi, którzy chcą własnoręcznie popróbować mieszanie liquidów od zera, to znaczy zaczynając od pierwotnych składników (nikotyna, glikol, aromaty itp.)
Moja osobista rada jako człowieka, który ponad 30 lat spędził w laboratorium, pracując także z wieloma silnie toksycznymi związkami, brzmi – jeśli nie jesteś na 100% pewien swoich umiejętności i nie masz dostępu do prawdziwego laboratorium wyposażonego m.in. w sprawny wyciąg oraz sprzęt do poradzenia sobie w przypadku rozbicia butelki z nikotyną, TO NIE BIERZ SIĘ ZA TO!

To, że możesz zrobić sobie samemu/samej krzywdę, to jedna sprawa. Możesz jednak narazić na ciężkie zatrucie lub nawet na śmierć ludzi z Twojego otoczenia. Naprawdę nie warto.
Butelka zawierająca 100 ml nikotyny zawiera dawkę śmiertelną dla tysiąca ludzi, a można z niej otrzymać zaledwie 2 litry liquidu bazowego o stężeniu 50 mg/ml.
Nikotyna jako substancja oznaczona znakiem T+ (silnie trująca) nie jest sprzedawana w czystej formie każdemu. Można ją oczywiście nabyć stosując pewne fortele, ale tu znów zaczyna się problem z czystością związku, sposobem przechowywania, a co za tym idzie –  jakością. Trzeba pamiętać, że przygotowany liquid jest wprowadzany do organizmu człowieka, a to nie jest zabawa.
Do znudzenia będę powtarzał – nikotyna w formie czystej jest bardziej toksyczna niż arszenik i cyjanek potasu, a w związku z tym że jest cieczą i paruje w temperaturze pokojowej, jest tym bardziej groźna.

c.d.n.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 30 kwietnia 2010 w ogólne

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: