RSS

Imperium FDA kontratakuje

10 Wrz

Jak można dowiedzieć się z  oficjalnych informacji prasowych zamieszczonych na stronie FDA agencja wysłała do pięciu dystrybutorów elektronicznych papierosów listy ostrzegawcze.

O co chodzi?
Eksperci (?) z FDA uznali, że firmy reklamują swoje produkty jako coś, co pomaga ludziom zerwać z chorobą, jaką jest uzależnienie od nikotyny. Oczywiście dalej padają różne blablabla… o tym, że produkty nie są zbadane, że ich działanie nie jest potwierdzone itp.
Firmami, które zostały „zaszczycone” listami od FDA są: E-CigaretteDirect LLC, Ruyan America Inc., Gamucci America (Smokey Bayou Inc.), E-Cig Technology Inc. oraz Johnson’s Creek Enterprises LLC. Teksty wszystkich listów zaprezentowane są in extenso na stronach FDA.
Warto je poczytać – miejscami jest dużo śmiechu, choć cała sytuacja jest raczej mało zabawna. FDA pisze do dystrybutorów m.in. o tym, z czego się składają ICH (tzn. owych producentów) e-papierosy i jak się ich używa. Zaiste – nie ma to jak uczyć ojca dzieci robić.
Oczywiście listy są też pełne prawniczego bełkotu – między innymi wyliczania cech, jakie stanowią, że dany produkt jest uznawany za „drug” w prawie amerykańskim. (Tu wyjaśnienie – określenie „drug” nie oznacza li tylko narkotyków – aspiryna to też „drug”).
Firmy dostały 15 dni na reakcję na te zarzuty – przede wszystkim na usunięcie wszystkiego, co jest sprzeczne z amerykańskim prawem. Sytuacja jest więc rozwojowa, będziemy trzymać rękę na pulsie.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 10 września 2010 w ogólne

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: