RSS

FDA – ciąg dalszy nastąpi?

13 Wrz

Tak naprawdę ten znak zapytania w tytule jest zbędny. Każdy logicznie myślący wie, że niestety nastąpi.
Wczytując się dokładnie w to, co na swojej stronie publikuje FDA, można zauważyć rzecz kuriozalną. Otóż agencja w swojej argumentacji posługuje się cytatami z opinii e-palaczy zamieszczanych na stronach poszczególnych firm, które były adresatami wcześniej wspominanych listów. W opiniach tych czytamy radosne stwierdzenia ludzi, którzy powiadamiają, jak łatwo udało im się rzucić tytoń.

Czego mają w mniemaniu FDA dowodzić te cytaty? Otóż tego, że e-papieros jest sprzedawany jako urządzenie mające celowo służyć odzwyczajaniu od palenia. Pokrętna argumentacja z wykorzystaniem definicji środków medycznych wygląda mniej więcej tak: sami pokazujecie, że ludzie się odzwyczaili od palenia tytoniu, a więc ukręciliście bicz na własne cztery litery.

Bo przecież tu nie chodzi o to, aby ludzie nie palili tytoniu. Nie chodzi o to, aby byli zdrowsi i umierali później. Chodzi li tylko o to, aby ktoś (władza) kontrolował wszystko, a dodatkowo aby różne agendy rządowe przez lata przerzucały się papierkami. Ktoś powie – no ale jeśli zakażecie używania e-fajek, to w tym czasie umrą tysiące ludzi, może nawet setki tysięcy. Czy to nie ma znaczenia?

Przyznam, że chętnie bym usłyszał odpowiedź  napuszonych urzędników z FDA.

Jak na razie jednak czekamy na koniec września, bo wtedy mija 15-dniowy termin wykonania poleceń FDA przez firmy „zaszczycone” uwagą agencji. Oj, jesień zapowiada się gorętsza niż niejeden atomizer.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13 września 2010 w ogólne

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: