RSS

Echa listów FDA

15 Wrz

Bardzo ciekawa kwestia została poruszona na amerykańskim forum, które aż huczy od komentarzy. Jeden z uczestników dyskusji – YKruss – zaproponował, aby dystrybutorzy umieszczali standardowo na swoich stronach tzw. disclaimer, czyli coś w rodzaju oświadczenia mówiącego o tym, czym e-papieros NIE JEST.
Nie wchodząc w szczegóły chodzi o to, żeby napisać na stronie, że e-papieros/liquid nie jest wyrobem medycznym, jego celem nie jest leczenie schorzeń lub dolegliwości i w żadnym wypadku nie zastępuje profesjonalnej terapii.
Myślę, że warto, aby i nasi dystrybutorzy zastanowili się nad czymś podobnym. Pisanie bowiem, że e-fajki leczą z uzależnienia, są zdrową alternatywą czy wręcz nie zawierają ŻADNYCH szkodliwych substancji jest tak naprawdę podkładaniem się wszelkim władzom.

Warto zapoznać się też z bardzo ciekawym i rozsądnym postem napisanym przez Vocalek. Odwołuje się ona do tego, co na temat e-papierosów powiedział w styczniu br. sędzia Richard J. Leon (znana sprawa dotycząca importu e-papierosów z Chin do USA) – a mianowicie do stwierdzenia, że e-papierosy nie są urządzeniami medycznymi, tylko alternatywną formą używania produktów tytoniopochodnych, podobnych do zwykłych papierosów, które nie podlegają żadnym obostrzeniom poza wiekiem nabywców.

Podejrzewam, że FDA śledzi te wszystkie wpisy i zapewne przygotowuje jakąś ripostę – ciekawe czy będzie to cięta riposta. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że panowie eksperci odpuszczą, mając za plecami Wielkie Korporacje Farmaceutyczne oraz producentów analogów (nie wspominając o amerykańskim fiskusie, który czerpie gigantyczną kasę z akcyzy i VAT).

Czekamy na ciąg dalszy jesiennej batalii w USA. Jak to mawiają w ichnich mediach – stay tuned!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 15 września 2010 w ogólne

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: