RSS

Profesor Roszkowski-Śliż – nasza iskierka nadziei na normalność

13 List

W dzisiejszym wydaniu Dziennika – Gazety Prawnej ukazał się artykuł dotyczący e-papierosów, w którym jednoznacznie stwierdzono, że e-papierosy nie podlegają pod zakaz palenia (gdziekolwiek). To wydawało się oczywiste, ale zawsze lepiej, jeśli w mediach parę słów o tym zostanie napisane.
Nie to jednak dla mnie jest tytułową iskierką nadziei. Płomyczek rozpalił cytat z wypowiedzi profesora medycyny Kazimierza Roszkowskiego-Śliża:

– Osoby korzystające z e-papierosów wydychają parę wodną. Współpracownicy osób używających takich urządzeń nie są więc narażeni na bierne palenie – tłumaczy prof. Kazimierz Roszkowski-Śliż z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Podkreśla, że z medycznego punktu widzenia jest to taki sam produkt nikotynozastępczy jak np. gumy do żucia lub plastry.

Pan Profesor jest dyrektorem Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Dodatkowo warto wymienić i inne stanowiska Profesora:
Krajowy Konsultant w Dziedzinie Chorób Płuc. Członek Prezydium Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia. Członek Rad Naukowych: Centrum Zdrowia Dziecka, Narodowego Instytutu Leków, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, Instytutu Medycyny Wsi i Wojskowego Instytutu Medycznego. Członek Centralnej Komisji Do Spraw Stopni i Tytułów.

Panie Profesorze –  w imieniu społeczności e-palaczy dziękuję za tę wypowiedź.  Chylę czoła!

Reklamy
 
3 Komentarze

Opublikował/a w dniu 13 listopada 2010 w ogólne

 

3 responses to “Profesor Roszkowski-Śliż – nasza iskierka nadziei na normalność

 1. jaceka

  13 listopada 2010 at 15:39

  Cyba czekaliśmy na taką wypowiedź. Dobrze, ze ukazała się w tak poczytnej prasie i bardzo dobrze, ze wypowiedział się Pan Profesor.

   
 2. eser

  13 listopada 2010 at 18:35

  Niestety, nie jestem aż takim optymistą. Co naukowiec, to inna opinia np: Prof. Gadzinowski w sprawie „in vitro”. Z „iskierką ” się zgodzę.

   
 3. StaryChemik

  13 listopada 2010 at 18:53

  eser: Ja jestem tylko ostrożnym optymistą. Dlatego „iskierka”, a nie „eksplozja nadziei”. Co do Gadzinowskiego – oj, to temat na dużą osobną dyskusję, ale to już daleko poza tematem. Kiedyś pewnie przy jakimś piwie pogadamy.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: