RSS

Kolejny ciekawy kontakt

20 Sty

Udało mi się jakiś czas temu nawiązać kolejny ciekawy kontakt – tym razem jest to profesor Michael Siegel z Boston University. Pewnie on tego nie przeczyta, ale chcę Mu podziękować za udostępnienie bardzo istotnych publikacji, do których pełnych tekstów nie miałem dostępu.
Kim jest Michael Siegel? Profesorem uniwersytetu bostońskiego, absolwentem medycyny na prestiżowym Yale University. Obecnie zajmuje się sprawami zdrowia publicznego, jest uznanym specjalistą zajmującym się od 25 lat kwestią tytoniu. Przez jakiś czas pracował w Centre of Disease Control w Atlancie. W doskonały sposób demaskuje różne „dziwności” związane z paleniem biernym, zakazami palenia itp.
Świetnie analizuje wszelkie doniesienia ze styku świata nauki/biznesu/marketingu związanego z tytoniem. No i co nie jest bez znaczenia – podchodzi bardzo rozsądnie do kwestii związanych z e-papierosami.
Warto zaglądać na jego bloga The Rest of the Story. Na tym blogu Michael publikuje znalezione informacje związane z tytoniem, a następnie dopisuje to, co autorzy ukrywają lub komentuje niedopowiedzenia i przeinaczenia. Robi to bardzo precyzyjnie i celnie.

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 20 stycznia 2011 w ogólne

 

Tagi:

One response to “Kolejny ciekawy kontakt

  1. mozliwy

    22 stycznia 2011 at 11:41

    zacząłem czytać blog od początku (mam na myśli chronologię wpisów). Rzeczywiście lektura zajmująca i ciekawa. Autor rzeczywiście ma celne uwagi i widać że wie o czym pisze, a w dodatku nie cacka się w swoich wypowiedziach tylko wali prosto z mostu i czasami jedzie po adwersarzach jak lokomotywa. Rzeczywiście – czepiają się naszych e-papierosków a nikt nie wie jak szkodliwy jest choćby ten Chantix, który wymienia, czy choćby rumuński jakże u nas popularny Tabex. Po jednym można sfiksować po drugim do końca życia mieć uszkodzoną np. wątrobę. McDonalds dla mnie nie istnieje, ale samolotami czasami latam … wracam do lektury Mirku pozdrowienia

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: