RSS

e-papieros w prezentacji pewnej znanej instytucji… duże zaskoczenie

21 Lu

Muszę przyznać, że przecierałem oczy ze zdumienia czytając następujący tekst znaleziony w przepastnych czeluściach Sieci:

Aktualnie prowadzone są intensywne prace nad szczepionką przeciwko paleniu tytoniu, pobudzającą układ immunologiczny tak, aby produkował przeciwciała dla cząsteczek nikotyny. Wstępne wyniki okazują się obiecujące. Przemysł idzie w kierunku, by wspomóc palacza w jego problemie, przykładem może być kolejny środek wspomagający rzucenie palenia jakim jest e- papieros.

Działanie terapeutyczne polega na wyeliminowaniu z papierosa innych substancji toksycznych poza nikotyną, a i ta występuje w e papierosie w ilości zredukowanej, wspomagając tym samym stopniowe odzwyczajanie się od nikotyny.

Spytacie pewnie: co to za państwowa instytucja umieszcza na swoich stronach takie teksty? Może to będzie zdziwienie, ale chodzi o wykład Pani Ewy Strzeszewskiej umieszczony na stronie Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA.

Tak, tak, moi drodzy – ten tekst jest na stronie ministerialnego Sanepidu. Co ciekawe, umieszczono go tam półtora roku temu. Dziś jeszcze jest. Idźcie, nacieszcie oczy… warto.

Chapeau bas, pani Ewo!

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 21 lutego 2011 w ogólne

 

Tagi:

One response to “e-papieros w prezentacji pewnej znanej instytucji… duże zaskoczenie

 1. gruby

  21 lutego 2011 at 23:46

  „Idźcie, nacieszcie oczy… warto.”

  Byłem nacieszyłem 🙂

  „Leczenie zespołu uzależnienia od tytoniu obowiązkiem lekarza slajd: 50;58 ”

  Ładnie opisane:

  „E-papieros (lub papieros elektroniczny) jest alternatywą w stosunku do papierosa. Działa na zasadzie dostarczania niewielkich ilości nikotyny metodą inhalacji.

  Urządzenie zazwyczaj ma kształt i wymiary zwykłego papierosa (na rynku znaleźć można także modele imitujące fajkę lub cygaro). Ustnik zawiera wymienny wkład (tzw. kartridż) wypełniony specjalnym płynem (e-liquid), zawierającym nikotynę (0,4% do 3,6%), glikol propylenowy (50% do 99,6%), glicerynę (0% do 49,6%) i opcjonalnie dodatki smakowe lub aromatyczne.

  Podczas ,,zaciągania się” przez użytkownika, mikroprocesor przez przełącznik podciśnieniowy wykrywa przepływ powietrza i aktywuje zasilanie do tzw. atomizera. Atomizer wprowadza mikroskopijne kropelki płynu do przepływającego powietrza przez podgrzanie płynu do temperatury 150-180°C. Tworzy to parę, która jest inhalowana przez użytkownika. Glikol propylenowy powoduje, że płyn tworzy mgiełkę przypominającą wyglądem dym tytoniowy, dodatek gliceryny zwiększa ten efekt. W niektórych modelach e-papierosów mikroprocesor aktywuje również znajdującą się na końcu urządzenia pomarańczową (lub innego koloru) diodę LED, co symuluje żarzenie się papierosa. Na ogół e-papierosy są zasilane na baterie.

  Działanie terapeutyczne polega na wyeliminowaniu z papierosa innych substancji toksycznych poza nikotyną, a i ta występuje w e papierosie w ilości zredukowanej, wspomagając tym samym stopniowe odzwyczajanie się od nikotyny.”

  Pozdrawiam
  Jacek

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: