RSS

Czyżby nareszcie zielone światło dla e-palaczy?

31 Mar

Parę chwil temu dostałem od zaprzyjaźnionego dziennikarza tekst redakcyjny, który ma się ukazać jutro w jednym z ogólnopolskich dzienników. Więcej szczegółów nie mogę na razie ujawnić, ale jak to napisano w pewnej mądrej księdze – „po owocach ich poznacie”. No dobrze, wiem że to w jakimś stopniu autopromocja, ale nic to. W końcu i tak istotne będą efekty – oby dobre dla e-fajek. I oby szybko.

„Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do kręgów sejmowych, w związku z rosnącym popytem na papierosy elektroniczne i wobec braku szczegółowych regulacji prawnych, Bolesław Piecha, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia powoła grupę ekspertów, która wspomoże prace komisji.

W skład ekipy wejdą autorytety naukowe ze świata medycyny oraz chemii, a także ludzie związani z branżą e-papierosową. Jak udało się nam dowiedzieć, zespołem pokierują: prof. Piotr M., lekarz od lat zajmujący się badaniami wpływu e-papierosów na ludzki organizm, oraz dr Mirosław D., niezależny wykładowca chemii i publicysta.

Zespół uzupełnią ludzie starannie dobrani ze środowiska użytkowników e-papierosów. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że za sprawy techniczne związane z urządzeniami do wytwarzania pary zawierającej nikotynę odpowiedzialni będą: Tomasz T. z Wrocławia oraz Joanna K. z Krakowa. Magdalena P. z Krakowa zajmie się budowaniem wizerunku oraz strategią marketingową.

Jednak absolutną rewolucję przygotowuje dwóch informatyków, również wchodzących w skład grupy ekspertów. Krzysztof D. ze Świnoujścia oraz Michał L. z Wrocławia prowadzą prace nad oprogramowaniem stymulującym odpowiednie ośrodki mózgowe. Pacjent – palacz po jednym seansie terapeutycznym ma zostać uwolniony ze szponów tytoniowego nałogu i chętnie sięgnąć po zdrowszy odpowiednik.

W tym właśnie kontekście pracą informatyków bardzo mocno zainteresowane jest MSWiA. W kuluarach sejmowych coraz głośniej mówi się o nowelizacji ustawy, w której kara grzywny za palenie tytoniu w miejscu publicznym mogłaby zostać zastąpiona przymusowym wysłaniem palacza na seans terapeutyczny. Trwają prace sprawdzające zgodność proponowanych zapisów z Konstytucją RP oraz prawem unijnym. Pytani przez nas posłowie niechętnie przyznają, że pomysł na powołanie zespołu może mieć związek z nadchodzącymi jesienią wyborami. Jest to wysoce prawdopodobne, ponieważ nasze redakcyjne analizy pokazują dobitnie, że użytkownicy e-papierosów stanowią sporą grupę czynnych wyborców, a więc pozyskanie ich przychylności może znacząco zmienić słupki notowań. Czy będziemy pierwszym krajem, w którym e-papieros zostanie umocowany ustawowo? Czas pokaże. Może po raz pierwszy Polska będzie inicjatorem prawa, które zacznie obowiązywać w całej UE?”

 

 
5 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 31 marca 2011 w ogólne

 

5 responses to “Czyżby nareszcie zielone światło dla e-palaczy?

 1. Mareckimt

  1 kwietnia 2011 at 07:40

  Hahahaha, dobre! Całe szczęście, że dr Piecha trzyma nad tym patronat. Szczęście dla koncernów tytoniowych!
  Dobrze, że mam kalendarz przed sobą, bo zacząłem bać się……

   
 2. Marysia

  1 kwietnia 2011 at 10:07

  Oj, niektórzy to są naiwni do bólu – jak przysłowiowe sierotki. Dopiero przedostatni akapit nieco mnie zaniepokoił. Chociaż akurat znany mi skądinąd detektyw R. – poproszony o przeprowadzenie małego śledztwa – potwierdził informacje w tekście zawarte. Wyjaśnił jedynie, że stymulację należy przeprowadzać przy użyciu siekiery. Możliwe, że coś jest na rzeczy, wszak mówi się o zadymionym pomieszczeniu, że można zawiesić tam siekierę.

   
 3. jaceka

  1 kwietnia 2011 at 14:38

  Gratuluję „młody” (duchem rzecz jasna) chemiku miejsca w komisji 😉

   
 4. Piotr_M

  5 kwietnia 2011 at 15:09

  Posłowie nie są durniami. Zatrudnią raczej specjalistów: Violettę Ździebełko, eksperta jakości prezerwatyw, Kręcisława Kołopickiego, womitologa dyplomowanego oraz Wandalina Kończypantoczynieskiego, mistrza olimpijskiego w sikaniu do celu. Druga poprawka już jest w czytaniu.

   
  • StaryChemik

   5 kwietnia 2011 at 20:20

   😉 Widzę Piotrze, że obraz „Wielce Czcigodnego” Parlamentu mamy podobny.
   Druga poprawka jest już w czytaniu, ale głosowanie ma być lekko opóźnione, bo Marszałkowi zginęła kartka z wynikami.

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: