RSS

Dostałem na urodziny książkę

20 Kwi

No dobrze, wiem, że wielu ludzi dostaje książki na urodziny. Tyle, że ta książka jest na tyle ciekawa, że uznałem za sensowne napisać o tym kilka słów. Może najpierw mała prezentacja przygotowana przez wydawcę:

Książka ta jest naprawdę niesamowitym kompendium wiedzy o wszelkich aspektach palenia. Dodam, że chodzi oczywiście o palenie, a nie nasze inhalowanie. Dlatego spokojnie zaglądam do tego solidnego (ponad 400 stron na doskonałym papierze) tomiska i czytam o ludach pierwotnych z Ameryki Południowej zwijających sobie cygara o długości ponad pół metra, o tytoniu na receptę w Anglii, to tylko się uśmiecham. Dodam, że książka jest nie tylko o paleniu tytoniu, ale także o marihuanie, opium, cracku i innych diabelskich wyrobach. W zasadzie jest tam napisane o wszystkim, co tylko da się spalić i wdychać.
Całość wydana na doskonałym papierze kredowym zawiera wielką liczbę zdjęć – w większości bardzo ciekawych. W zasadzie można ją oglądać też jak album. Myślę, że właśnie e-palacze są najlepszymi odbiorcami tej pozycji, bo mogą już spokojnie czytać o tym, jakie to szkody przynosi palenie. Czytający o tym palacz analogów będzie w takim momencie na pewno nerwowy i sięgnie po papierosa.

Na koniec taka refleksja… ciekawe, czy za kilkadziesiąt lat ukaże się taka sama książka dotycząca znanej nam wszystkim historii – tej, która się zaczęła niedawno – historii e-palenia.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 20 kwietnia 2011 w ogólne

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: