RSS

Dziś – dla odmiany – pokażę Wam język

18 Maj

Pisanie (i czytanie) tylko o e-papierosach, liquidach i nikotynie może po jakimś czasie być nużące. Warto więc może na chwilkę oderwać się od tej tematyki.
Dlatego właśnie postanowiłem dziś pokazać język. Konkretnie chodzi o język polski, a mówiąc jeszcze dokładniej – o bardzo ciekawy serwis poświęcony naszej mowie ojczystej. Lekarski Poradnik Językowy, bo o nim tu mowa, jest prawdziwą kopalnią wiedzy lingwistycznej, podanej w sposób niebanalny. Nie jest to żaden podręcznik języka polskiego – raczej układanka „różnych różności”, w której każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Proszę się nie zrażać nazwą portalu. Nie jest on przeznaczony wyłącznie dla lekarzy, choć dla nich jest przeznaczona część informacji tam zawartych.
Osobiście polecam ciekawy dział „Frazeologia” (w zakładce „Słowniki”), jak też „Pleonazmy i tautologie” (tamże). A jak już łykniemy nieco wiedzy językowej, warto odświeżyć się i pośmiać zaglądając do zakładki „Bzdury”. Gwarantuję dużo dobrej zabawy.
No dobrze, powie PT Czytelnik, ale ja chcę jednak coś o e-fajkach. Nie ma sprawy, dla każdego coś miłego. Na stronie głównej po prawej stronie jest stosowny link. W końcu autor tego ciekawego portalu to nie tylko językoznawca i lekarz, ale też użytkownik e-papierosa. Jeśli więc chcecie poczytać o e-fajkach w opinii lekarza-praktyka, warto tam zajrzeć. Przyjemnego czytania.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 18 Maj 2011 w ogólne

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: