RSS

Kolejny ciekawy artykuł medyczny

08 Sier

W czasopiśmie The International Journal of Clinical Practice ukazał się kilka dni temu ciekawy artykuł będący podsumowaniem badań nad używaniem e-papierosów przez doświadczonych e-palaczy. Okazuje się, że prawie 80% z nich nie jest hybrydowcami, a wcześniej palili średnio 25 analogów. Większość z pytanych (92%) używa e-papierosów, które nie przypominają z wyglądu analogów
Co ciekawe – każdy z nich średnio 9 razy próbował bezskutecznie rzucić palenie zanim przeszedł na e-fajki. Nie wygląda więc na to, aby ktokolwiek z nich był w stanie rzucić palenie bez e-papierosów.
Autorzy publikacji piszą we wnioskach, że co prawda na razie zaleciliby raczej rzucanie palenia przy pomocy środków dopuszczonych przez stosowne władze medyczne, ale w przypadku tych, którzy już zaczęli e-palić, zdecydowanie lepsze jest używanie tego sprzętu niż powrót do analogów.
Ten ostatni wniosek może nam się wydać truizmem, ale musimy pamiętać, że my nie jesteśmy uznawani za obiektywnych, natomiast profesjonaliści medyczni piszący o tym w poważnym czasopiśmie naukowym to bardzo istotny głos w naszej sprawie.
Czekamy na następne artykuły – mam nadzieję, że nareszcie zaczną się pojawiać wyniki badań typowo klinicznych dotyczących naszej problematyki. Wiem, że takie badania są w toku w kilku krajach – liczę na to, że ich rezultaty będą ciekawe. Na pewno będę o nich tutaj pisał.
Dobrego tygodnia życzę wszystkim.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 8 sierpnia 2011 w ogólne

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: