RSS

Apel do sprzedawców, czyli – co to jest med?

03 Wrz

Dziś krótko, bo sprawa jest w zasadzie prosta. Okres partyzancki w sprzedaży liquidów powoli przechodzi do przeszłości. Coraz więcej naszych dostawców dba o to, aby ich buteleczki były nie tylko atrakcyjne, ale też by zawierały istotne z punktu widzenia użytkownika informacje.
Niestety, jeszcze nadal można zobaczyć na rynku płyny, których etykieta zawiera np. tylko napis „M MED”. Jeśli chcecie zobaczyć przegląd takich buteleczek – warto zajrzeć na pewien znany portal aukcyjny „A”. Wiadomo, że e-palacz rozpozna o co chodzi, chociaż „średni” poziom nikotyny może równie dobrze oznaczać 10 mg/ml, jak też 16 mg/ml, co daje 60% różnicy mocy. Rzecz jednak w tym, że produkt zawierający substancję toksyczną, jaką jest nikotyna, winien być jednoznacznie oznaczony.
Na opakowaniu powinna znaleźć się informacja zarówno o tym, że w płynie jest nikotyna, jak też jednoznaczne określenie jej stężenia.
Drodzy Sprzedawcy – taka informacja jest naprawdę konieczna. E-palacz da sobie radę, ale jeśli zajdzie konieczność rozpoznania takiego płynu np. przez lekarza wezwanego do zatrucia, to informacja „M MED” jest dla niego (jeśli to nie jest np. znany niektórym Piotr_M) absolutnie zerowa. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że wiedza naszego społeczeństwa, jeśli chodzi o e-papierosy, jest nadal niewielka.

Dlatego też apeluję – postarajcie się o to, aby Wasze etykiety zawierały przynajmniej minimum koniecznych informacji. Ustrzeże to nas (i Was) od absolutnie niepotrzebnych nikomu kłopotów.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 3 września 2011 w ogólne

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: