RSS

Jeszcze jeden apel do sprzedawców – głównie stacjonarnych

11 Wrz

W imieniu wszystkich kupujących liquidy, a szczególnie w imieniu tych, którzy słabiej się na tym wszystkim znają mam prośbę do wszystkich sprzedawców, którzy oferują u siebie liquidy.
Zrozumiałe jest, że towar na półkach trzeba eksponować. To nieodzowny element marketingu i z tym nikt na pewno nie dyskutuje. Rzecz w tym, że niektóre towary muszą być eksponowane w taki sposób, aby nie były narażone na czynniki zewnętrzne. Wiadomo, że nikt rozsądny nie wystawi w miejscu nasłonecznionym, na półce w temperaturze pokojowej świeżego mięsa czy ryb.
Tymczasem nadal zdarzają się stoiska stacjonarne, na których w szklanych witrynkach wystawowych stoją sobie buteleczki z liquidami. Ba, widać je w oknie doskonale oświetlonym zewnętrznym słońcem. Znam co najmniej kilka takich miejsc w Poznaniu, a wiem o wielu innych w różnych innych miastach. No a potem taki liquid wędruje do kupującego, a na okno trafiają kolejne buteleczki. Jaka jest jakość liquidu po kilku miesiącach takiej ekspozycji na światło – łatwo się domyślić.
To mi zaraz przypomina bardzo dawne czasy, gdy panie sprzedawczynie w kioskach „Ruchu” przyszpilały na drewnianej ramie wewnątrz swoich „pomieszczeń sprzedażnych” opakowania z prezerwatywami. Pinezka idealnie nakłuwała środek opakowania. No i potem bywały kinder-niespodzianki.

Czy to naprawdę aż takie trudne, aby na wystawkę trafiły buteleczki-atrapy? Jeśli się ktoś uprze, to może je nawet napełnić jakimś płynem, aby wyglądały jak prawdziwe. Można przecież wystawić w witrynce puste kartoniki – w końcu coraz więcej sprzedawców tak właśnie pakuje płyny.
Pomyślcie o tym… naprawdę warto.

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 11 września 2011 w ogólne

 

One response to “Jeszcze jeden apel do sprzedawców – głównie stacjonarnych

  1. b0bsonek

    11 września 2011 at 22:26

    Nie wspominając już o wyblakłych, ohydnych opakowaniach po batonikach 😉 Popieram w pełni, wystarczyłyby małe kartoniki. Jeszcze zależy jaką kto ma sprzedaż, ale z pewnością niektóre smaki potrafią leżeć miesiącami

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: