RSS

Zaskakujący zwrot akcji w Wielkiej Brytanii!

20 Wrz

Przyznam, że przecieram oczy ze zdumienia. Kilka dni temu w Wielkiej Brytanii został opublikowany artykuł omawiający raport rządowego Cabinet Office Behavioural Insights Team, który jednoznacznie sugeruje, że należy bardzo poważnie zastanowić się nad uznaniem e-papierosów za zdecydowanie zdrowszą alternatywę dla analogów. Eksperci zespołu stwierdzają, że nikotyna zawarta w e-papierosach nie jest bardziej szkodliwa niż kofeina w kawie.
Trzeba przyznać, że jest to niesamowicie ważny dla nas krok w dobrym kierunku. Profesor epidemiologii uniwersytetu Nottingham, John Britton, w wypowiedzi dla The Guardian stwierdził, że jeśli producenci/sprzedawcy e-fajek nie będą reklamować swoich produktów jako prozdrowotnych (wtedy musiałyby być uznane za produkty lecznicze i podlegać ścisłym regulacjom) i jeżeli zostaną wprowadzone odpowiednie standardy, które musiałyby zostać spełnione przez te wyroby, to powinny one być sprzedawane dokładnie tak samo jak analogi.
Wygląda na to, że coś się ruszyło na naszą korzyść. Te informacje pochodzą z oficjalnego zespołu rządowego, a więc musiały wcześniej uzyskać akceptację czynników oficjalnych. Zastanawiam się, skąd taki nagły zwrot akcji. Jeszcze niedawno na wyspach dyskutowano o tym, aby całkowicie zakazać e-papierosów. Czyżby lobby Big Tobacco lekko osłabło? Tak czy inaczej – jest to jakieś delikatne światełko w tunelu. W razie czego będzie się można powoływać na te zalecenia.
Drobna uwaga – ktoś może się żachnąć, że używany jest tam termin „smokeless cigarettes”, czyli „papierosy bezdymne”. Gdy się jednak zastanowimy, zauważymy, że to bardzo mądre określenie. Wiemy przecież, że to, co wypuszczamy paszczą nie jest dymem.
No to teraz czekamy na równie mądre decyzje u nas w kraju. Panie i panowie politycy – do dzieła!

Jeśli ktoś chciałby poczytać cały raport w PDF, znajdzie go tutaj. Interesujące nas fragmenty są na str. 7 i 8.

Reklamy
 
2 Komentarze

Opublikował/a w dniu 20 września 2011 w ogólne

 

2 responses to “Zaskakujący zwrot akcji w Wielkiej Brytanii!

 1. lesmie

  20 września 2011 at 22:54

  Bardzo mi się ten artykuł spodobał, każdy e-palacz jak i interesujący się tematyką e-palenia powinien ten artykuł przeczytać. Są w Wielkiej Brytanii ludzie myślący i nie czujący strachu przed lobby Big Tobacco, żeby u nas tak było, nie martwiłbym się o przyszłość e-palenia w Polsce.

   
 2. mozliwy

  21 września 2011 at 19:49

  Witam!
  Myślę, że wreszcie do głosu doszedł ktoś MYŚLĄCY, który zauważył że walka z e-paleniem to walka z wiatrakami, bo my e-palacze jak już posmakowaliśmy tego „miodku” to nie odpuścimy))) Dalej będziemy e-palić, chmurzyć, wapować, buchać, zasysać czy inhalować. A że jest to zdrowsze od smoły i CO w analogach to przyznaje już coraz więcej osób (nie licząc nas – dobrowolnych królików doświadczalnych). Ja mam nadzieję że zdrowy rozsądek wygra i jeśli już pisać o MNIEJSZYM ŻLE to tak jak Mirek kiedyś napisałeś – niech dadzą nam wybór czym chcemy się truć. Ostatecznie jesteśmy Dorosłymi Dziećmi.
  Pozdrawiam Piotr z Warszawy.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: