RSS

No cóż… falstart

03 Paźdź

Po tygodniu od wpisu – zaproszenia do dyskusji – wyszło, że tak naprawdę znalazła się tam jedna opinia. Dzięki, lesmie, za merytoryczny wpis.
Wygląda na to, że sprawę trzeba odłożyć ad acta. Może wrócimy do tego za rok czy dwa. O ile wcześniej nie zostaniemy jednak zmuszeni do tego, aby się tymi sprawami zająć. Można się tego obawiać, ponieważ niestety z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że w nowej kadencji sejmu kwestia e-fajek powróci w zupełnie nowej odsłonie. Wtedy jednak to oni będą rozdawać po raz kolejny karty, a my będziemy zmuszeni do gry pod dyktando polityków.
No ale to już zupełnie inna historia…

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 3 października 2011 w ogólne

 

One response to “No cóż… falstart

  1. lesmie

    6 października 2011 at 22:17

    Nie znany mi jest przypadek aby komuś e-palenie zaszkodziło z przyczyny złej jakości e-liquidu i właśnie może dlatego nie ma oddzewu że jeszcze nie było takiego przypadku zatrucia. Jeśli kiedyś taki przypadek będzie miał miejsce, wtedy ktoś będzie musiał się tym zająć. Boję się że wtedy ktoś może opracować normy bardzo ostre, zwłaszcza dotyczące tego kto może taki e-liquid produkować. Może się okazać że warunki jakie będą stawiane producentom e-liquidu będą tak ostre że będą je mogły spełnić jedynie firmy farmaceutyczne, które to wykorzystają i jako monopolista tylko one będą e-liquid produkowały tak jak produkują gumy nikotynowe, których nikomu innemu poza firmami farmaceutycznymi produkować nie wolno. Wtedy produkcja będzie na tyle pod kontrolą, że wprowadzenie wysokiej akcyzy jak w przypadku papierosów będzie bardzo ułatwione i może stać się realne. Poza największym atutem e-palenia, jakim jest jego mniejsza szkodliwość od palenia tytoniu, odpadnie następny duży atut, niskie koszty e-palenia, które mogą być wtedy wyższe od palenia tytoniu.

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: