RSS

Nowa książka – „Jak zrobić własny liquid. Poradnik dla początkujących” – zapowiedź

21 List

Jakiś czas temu wspominałem już o tym, że kończę przygotowywanie nowego poradnika – tym razem dla tych, którzy postanowili sami zacząć przygotowywać własne e-liquidy.
Praca została zakończona, tekst został pieczołowicie zrecenzowany przez czterech weteranów, mających doświadczenie zarówno w chmurzeniu, jak też w mieszaniu własnych płynów. Redakcji podjęła się nieoceniona Pani Redaktor Marysia. Wszystkim Im za włożoną pracę i serce najserdeczniej dziękuję. To właśnie dzięki ich mrówczej pracy w ciągu najbliższych kilku dni materiał trafi już do drukarni.
Co znajdzie się w poradniku? Przyjąłem założenie, że trzeba wyjaśnić wszystko od zera. Piszę więc o tym, kiedy warto zacząć mieszać, jak skompletować najprostszy sprzęt, który może się przydać. Omawiam też sposoby odmierzania objętości i najważniejsze składniki, które są potrzebne do pracy. Opisuję sposoby przygotowania mieszanek, począwszy od najprostszych, a także pokazuję proste sposoby pozwalające obliczać ilości niezbędnych składników. Osobny rozdział poświęciłem trwałości liquidów oraz sposobom ich przechowywania. Znajdziecie tam także kilka uwag opisujących od strony naukowej pewne procesy zachodzące w liquidach – to tak dla zainteresowanych. Spory rozdział poświęcony jest także kwestiom bezpieczeństwa. Na końcu zamieściłem krótki słownik skrótów związanych z  odczynnikami i liquidami.
Jeśli drukarnia się sprawi dobrze, książka znajdzie się niebawem w sprzedaży – zapewne dystrybutorzy powiadomią chętnych o możliwości jej zakupu. Prawdopodobnie część egzemplarzy (limitowaną), które umownie nazywam autorskimi, przeznaczę też do sprzedaży promocyjnej, podobnie jak to miało miejsce przy pierwszym wydaniu mojego poradnika dla użytkowników e-papierosów.

Reasumując – jeśli wszystko pójdzie dobrze, w pierwszej połowie grudnia można będzie już mieszać własne płyny korzystając z poradnika dla „alchemików domowych”. Mam nadzieję na sympatyczne przyjęcie mojej kolejnej pracy przez społeczność użytkowników e-papierosów.

Reklamy
 
9 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 21 listopada 2011 w ogólne

 

Tagi: ,

9 responses to “Nowa książka – „Jak zrobić własny liquid. Poradnik dla początkujących” – zapowiedź

 1. Przemysław S.

  21 listopada 2011 at 16:29

  Czekam z niecierpliwością.

   
 2. roooob

  22 listopada 2011 at 00:14

  Czeka nas zapewne całe „stado”;)
  Gdzie do zdobycia będzie??

   
 3. StaryChemik

  22 listopada 2011 at 22:45

  Dla wiernych czytelników bloga będzie promocyjnie dostępny u autora (w limitowanej liczbie). Szczegóły podam, jak będę miał karton z gotowymi egzemplarzami.

   
 4. Zglanowany

  23 listopada 2011 at 00:46

  Wydaje mi się, że tutaj nawet nie będzie chodziło o cenę, ale o dostępność 🙂

   
 5. maho

  24 listopada 2011 at 20:14

  Będzie to czego nie ma. Co prawda jest info na forach, ale porozsypywane w dorbny mak, a ja nie zawsze mam czas. Przymierzałem się już do mieszania, ale nie miałem odwagi, czasu, i wiedzy właśnie. „Zaczynając od zera” – to brzmi zachęcająco 🙂

   
 6. nowa

  24 listopada 2011 at 21:20

  tez czekam z niecierpliwoscia 🙂

   
 7. rever

  25 listopada 2011 at 15:20

  ja też poczekam, tego potrzebowałem 🙂

   
 8. kermis

  27 listopada 2011 at 20:30

  I ja też poczekam

   
 9. jaceka

  30 listopada 2011 at 17:12

  Bardzo przydatna sprawa. Sam, z chęcią przeczytałbym taki poradnik. Jak by był z dedykacją (jak poprzedni) to byłbym bardzo usatysfakcjonowany 😉

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: