RSS

c.d. a propos wczorajszej audycji w PR1

21 Lu

Nie chciałem tego robić wczoraj, na gorąco, dlatego poczekałem do dziś i napisałem mail do radia. Upubliczniam go, ponieważ… no, mam taką misję. Jak oni mają, to ja też mogę mieć, prawda?

Wiem, że niektórzy czytelnicy też pisali do radia – dajcie znać, jeśli otrzymacie jakąś odpowiedź.

############################################################################################
Szanowni Państwo
piszę do Was zbulwersowany wczorajszą (20 lutego) audycją pani red. Marty Kielczyk emitowaną w ramach Czterech Pór Roku.
Zaproszenie do audycji jako eksperta pana Przewoźniaka, który tak naprawdę ma dość nikłe pojęcie o temacie e-papierosów, nie było dobrym pomysłem (mówiąc eufemistycznie). Szkoda, że nie pomyślano o tym, aby zdobyć trochę wiedzy z ogólnodostępnych źródeł. Chyba nie na tym polega misja radia, aby prezentować coś tak jednostronnie.
Nie chcę się powielać – komentarz do audycji, ze wskazaniem błędów merytorycznych eksperta, zamieściłem na moim blogu: [tu był link do wczorajszego wpisu].

Chciałbym, abyście zdali sobie sprawę z tego, że powielając bzdurne informacje na antenie PR1 możecie spowodować, że ktoś, kto jest uzależniony od tytoniu odrzuci a priori e-papierosy (bo przecież ekspert powiedział, że to szkodliwe) pozostanie przy paleniu papierosów. Do czego prowadzi palenie tytoniu – wiemy.
Wiem, że najlepiej jest nie palić albo rzucić bez wspomagania. Rzecz w tym, że wielu tego nie potrafi. Reklamowana (też przez p. Przewoźniaka) nikotynowa terapia zastępcza okazuje się być nieefektywna (patrz: ostatnie badania na Harwardzie). No i mamy pat.
Może warto byłoby kiedyś zrobić RZETELNĄ i UCZCIWĄ audycję o e-papierosach. Zaprosić, oprócz przeciwników e-papierosa również ludzi, którzy się na tym choć trochę znają. Porozmawiać, podyskutować.
I dać ludziom wybór.
Ale najpierw trzeba im dać wiedzę. Rzetelną wiedzę, a nie taką, jaką pokazano wczoraj.

Pomyślcie nad tym
############################################################################################

 
2 Komentarze

Opublikował/a w dniu 21 lutego 2012 w ogólne

 

Tagi: ,

2 responses to “c.d. a propos wczorajszej audycji w PR1

 1. Pingback: Anonim
 2. Anna WK.

  25 lutego 2012 at 00:36

  Zgadzam się z Panem, rzecz jasna. Zastanawiałam się dość długo nad tym, dlaczego – mimo tylu argumentów za e-paleniem i tylu argumentów przeciw paleniu analogów, mamy taki elitarny sprzeciw czy kampanie usiłujące zmieść dystrybucję e-papierosów. Dostrzegając nagie absurdy dzisiejszej polityki w kraju może raczej dziwić nie powinno to, że wmawia się ludziom bzdury twierdząc, że palenie zwykłej paczki papierosów (pomimo uwag opisanych wielkimi literami o ich szkodliwości) jest mniej szkodliwe od e-palenia, które jednak rakotwórczymi substancjami organizmu nie powali. Proszę pomyśleć, jak wiele tytoniowych koncernów traci teraz swój dorobek życia postawiony na życiu milionów istnień ludzkich. To są jakieś ostatki próby walki przegrywających. Palacze nie chcą palić, chcą żyć. E-papieros jest wspaniałym wynalazkiem i człowiek, który go stworzył, pomyślał nie tyle o pieniądzach, ile o życiu i zdrowiu. Daje szansę na normalne życie i realne pozbycie się nałogu, w przeciwieństwie do plasterków czy pigułek, które nie spełniają co ważniejsze behawioralnych czynników. Dlatego powinien zostać poważnie potraktowany przez Ministerstwo Zdrowia. Sprawa jest prosta. To życie pokaże czy władzy bardziej zależy na zdrowiu i żywotności społeczeństwa czy na dochodach budżetu.
  PS. Gratuluję przy okazji opublikowania świetnego poradnika o e-paleniu.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: