RSS

Nuda… nic się nie dzieje…

13 Mar

No cóż – tytuł w zasadzie wyjaśnia wszystko. Kilkakrotnie próbowałem jakoś zaktywizować środowisko, aby coś się zaczęło dziać. Odzew był niemal zerowy. Doskonale potrafimy się jednoczyć „akcyjnie”. Podpisać petycję? Jasne… urraa… wpieriod! I jest efekt – tysiąc podpisów. Wysłać maila do radia – spoko, da się… I jest efekt –  kilkadziesiąt maili. Efektownie? Tak. Efektywnie? Obawiam się, że nie bardzo.
22 marca ma być nasze święto – Światowy Dzień Chmurzenia. Gdy zajrzymy na zachodnie fora, zobaczymy różne pomysły, akcje, spotkania. Warto rzucić okiem na mapkę na stronie World Vaping Day. Amerykanie, Anglicy, Niemcy… ba, nawet Filipińczycy coś tam organizują. A my? Biała plama. Nuda… nic się nie dzieje.
A miało być tak fajnie – wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy… © by Seksmisja
Była szansa na to, aby trochę pokazać się światu, zostać zauważonymi. No ale zapewne lepiej dyskutować o wyższości liquidu o smaku arbuza nad wiśnią, HV nad VHV lub odwrotnie. Lepiej toczyć spory o to, czy można używać e-fajka w galerii handlowej albo w autobusie.
Zjedzą nas, jak tylko postanowią zabrać się za e-fajki. Wielki Tytoń i Wielkie Koalicje Romantycznego Błękitnego Dymka oraz Wielka Farmacja tylko się uśmiechają patrząc na to wszystko. Wiedzą, że jednym machnięciem to wszystko można rozwalić w proch.
Wtedy oczywiście znowu będzie szybka mobilizacja i wielka akcja. Tyle, że ręka już będzie w nocniku. Zmierza w tę stronę nieubłaganie.
Ot, tyle chciałem powiedzieć. Raczej już do tematu aktywizacji środowiska wracać nie będę. Jeśli jest dobrze, to niech tak zostanie.

Reklamy
 
5 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 13 marca 2012 w ogólne

 

Tagi:

5 responses to “Nuda… nic się nie dzieje…

 1. dzizas

  14 marca 2012 at 19:32

  Witam serdecznie
  Generalnie zgadzam się z Panem Mirosławem. Większość Polaków zaktywizować może jedynie poczucie osobistej krzywdy lub korzyść, którą można odnieść z minimalnym wkładem własnym (najlepiej bez). Pewnie ja, wiele od statystycznego Polaka też się nie różnię (takie życie). Jednak warto zauważyć, że takie wydarzenia powinny być w szczególności nagłaśniane i organizowane przez producentów/dostawców branży. My (epalacze (inhalaiści)) możemy skrzyknąć się w jakimś klubie w każdej chwili. Jednak taki dzień powinien być zorganizowany z „pompą”, a na to trzeba paru groszy. Jestem początkującym inhalaistą (taki ciekawy termin sobie wymyśliłem) przeglądającym różne forum i traktującym mieszanie własnych epłynów jako hobby. Zauważyłem, że na forum większość „strych wyjadaczy” (bez aluzji do StaregoChemika 8=)) nie ma cierpliwości dla początkujących. Ba prawie obrażają się na takich, którzy zadają po raz kolejny pytania na które oni znają odpowiedź „już” od roku czy dwóch lat. Oczywiście niektórzy początkujący przeginają, ale nie zmienia to faktu, że nawet w naszej społeczności brak jest często wyrozumiałości i dobrej woli. Reasumując – konkretna propozycja (zapewnione miejsce w którym można inhalować), poinformowanie mediów (nawet najmniejszych-lokalnych) i nagłośnienie takiej informacji na wszystkich forach traktujących o epaleniu na pewno wywołałoby odzew. Pytanie podstawowe: Kto to zrobi?

   
 2. Tomba

  15 marca 2012 at 09:40

  Racja, racja St. Chemiku. Tacy już jesteśmy jako społeczeństwo – lud stworzony do walki, a nie pracy organicznej. Raczej się nic z tym nie zmieni.
  W każdym bądź razie, ja mogę się w tym dniu umówić z Tobą na browca i puścimy sobie chmurkę 🙂

   
 3. art-pet dawniej mozliwy

  17 marca 2012 at 23:47

  W takim razie ja w Warszawie proponuję spotkanie przed Urzędem ZUS na ul. Senatorskiej o 17:00.
  Każdy powinien założyć np. zieloną, czy fioletową opaskę. Może na razie tyle.

   
 4. art-pet

  18 marca 2012 at 15:19

  Gubię się bo ktoś do mnie napisał, że ponoć godzina 18:00 na ulicy iłżeckiej pod wytwórnią śmierdziuchów… Pozdrawiam.

   
 5. Tomba

  22 marca 2012 at 09:52

  No to mamy dzisiaj święto 🙂

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: