RSS

Nowe przemyślenia w sprawie mediów

22 Maj

Długo zastanawiałem się nad kwestią, do kogo wysłać kopie maila, o którym dyskutujemy od trzech dni. Tak sobie myślę, że może jednak w tym momencie nie warto robić szerokiej kampanii medialnej. Czat był prowadzony na konkretnej platformie, inne media musiałyby to uwzględnić w momencie decyzji, czy cokolwiek upubliczniać u siebie, skoro byłoby to „napędzanie słupków” konkurencji. I w takim momencie tego typu mail wyląduje z założenia w koszu.
Dlatego też w tym momencie ograniczę się jednak do wysłania maila do macierzystej jednostki czata, czyli Interii, jak też skojarzonego z nią biznesowo w ramach grupy Bauer  radia RMF FM. I wystarczy. Nie ma co rozpętywać burzy – może uda się sprawę z panią profesor załatwić pozytywnie.
Oczywiście nie znaczy to, że media zostaną pominięte. Trzeba to zrobić jednak nieco inaczej. Podobnie, jak dawno dawno temu uszykowaliśmy wraz z Piotrem i Wawrzyńcem dokument „E-papierosy: zarzuty a fakty”, warto może uszykować nowy dokument skierowany właśnie do mediów. Nie mamy tutaj silnej presji czasu, możemy o sprawie pomyśleć nawet ze dwa tygodnie. Tego typu sprawy wymagają rozważenia i dyskusji.
Jestem bardzo ciekawy, co o tym myślicie.

Reklamy
 
5 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 22 Maj 2012 w ogólne

 

Tagi:

5 responses to “Nowe przemyślenia w sprawie mediów

 1. rocq

  22 Maj 2012 at 09:37

  Ja myślę, że media pod inna marką lubią pokazywać niekompetencję konkurencji … a taką , niewątpliwie, są wypowiedzi odnośnie e-papierosów.
  Ja bym się skupił na mediach niezależnych, takich które nie maja artykułów sponsorowanych przez wytwórców NTZ.
  Może coś w stylu wolnemedia i niezalezna pe el, ale ile w tym niezależności, nie wiem. Ja osobiście stronie od wszelkich serwisów informacyjnych i telewizji.

   
 2. wg108

  22 Maj 2012 at 22:02

  Po nagonce na palaczy niebawem rozpocznie się w tym kraju obława na e-palaczy i zjadaczy cukru. Bo ten kraj nie może istnieć bez wroga wewnętrznego. Tak spuścizna postalinowska

   
 3. Adam Turzyński

  22 Maj 2012 at 23:50

  Jeśli osoba X w telewizji na P powie głupoty, to tego telewizja na T nie będzie tego roztrząsać. 🙂
  Interia mogłaby być zainteresowana naszym socjal-dementi pod warunkiem, że na tym zarobią = temat będzie hot = oprócz świętego oburzenia i nudnych, racjonalnych faktów, damy im TEMAT.
  Innymi słowy – trzeba się sprzedać. Skoro mamy być dz..ką, to zróbmy ze świata b…el. 🙂
  Można pójść do „niezależnych” mediów (co to znaczy???), należałoby tu jednak uważać, bo łatwo można dostać łatkę: „poplecznicy Palikota”, „sługusy komuny”, „krwiopijców pachołki” czy inni „chłopcy z plebanii”.
  Można stworzyć własne kanały dystrybucji informacji (vide ten blog), ale do tego trzeba minimalnej jedności. Niestety, po przykrych doświadczeniach z pewnego forum o e-papierosach dochodzę do wniosku, że to środowisko, póki co, nie ma mocy sprawczej, aby się ogarnąć we własnym zakresie – moderatorzy bawią się we własne intrygi, zaś userzy chcą, by ktoś za nich robił rewolucję (na 30 chętnych do założenia stowarzyszenia prostego 27 nie miało czasu na pracę społeczną!).

  … mylę się? 🙂

   
 4. Enka

  25 Maj 2012 at 01:18

  Szanowny Panie Doktorze, pozwolę sobie wyrazić własną opinię na podany temat. Otóż uważam, że zredagowany przez Pana list , pod którym się podpisaliśmy, powinien zostać wysłany do adresatki – pani profesor i do Interii, która organizowała sławetny czat. Ma Pan zapewne świadomość, że ów list może nie być opublikowany, bo dziennikarze Interii nie będą chcieli narazić się gościowi, którego sami zaprosili do czatu, a poza tym może i oni zostali zaangażowani w reklamowanie nikotynowej terapii zastępczej (albo tylko ponoszą odpowiedzialność za bylejakość czatu). Podejrzewam też, że pani profesor nie będzie chciała na jakimś forum odnieść się do Pańskiego listu; raczej zignoruje go, niż pokusi się o odpieranie zarzutów nie do odparcia. No i na pewno poczuje się urażona, bo przecież wytoczył Pan przeciwko niej ciężkie działa, zarzucając niekompetencję, ignorancję, brak etyki itp. Myślę, że nie ma nadziei na to, że pani profesor zaangażuje się w badania nad e-papierosami, ale może to i dobrze, bo chyba nie za wiele można się po niej spodziewać. Inne portale internetowe, jak również inne media nie będą zainteresowane publikacją Pańskiego listu, bo nikt nie będzie chciał wnikać w sprawę, która laikom wydaje się marginalna. Nam, e-palaczom, też nie przyniesie pożytku nagłaśnianie tematu , bo ktoś może zechcieć uprzykrzyć nam życie. Jesteśmy zainteresowani wdrożeniem badań, więc może powinniśmy apelować o to do ministra zdrowia albo do ministra nauki i szkolnictwa wyższego, bo ktoś musi takie badania sfinansować. Kończąc swoje przydługie wywody, chciałabym dodać, że jestem Pana wierną fanką i życzę Panu wszystkiego najlepszego !

   
  • StaryChemik

   25 Maj 2012 at 07:48

   Droga enko
   list został wysłany w oba miejsca. Jaki przyniesie skutek, trudno powiedzieć. Mnie chodziło przede wszystkim o to, aby w sytuacji, w której zostaje w sieci treść czata, pozostała także odpowiedź ze strony naszego środowiska.
   Co do sprawy badań – zgadzam się w 100%. Myślę już o tym od jakiegoś czasu, zwłaszcza, że istnieje bardzo ciekawy autorski zarys planu badań przygotowany przez naszego eksperta medycznego.

   Pozdrawiam ciepło!

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: