RSS

List otwarty do pani profesor – wersja ostateczna

23 Maj

Zamieszczam tutaj wersję ostateczną listu otwartego do pani profesor Ewy Florek z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. List wysłałem do wiadomości portalu Interia.pl, radia RMF FM oraz telewizji TVN24.
Przy okazji chciałem podziękować Beacie za pomoc w redakcji ostatecznego tekstu.
Oczywiście będę na bieżąco informował o ewentualnych odpowiedziach.

Jeśli ktoś chciałby podpisać się pod tym listem, proszę uczynić to w komentarzach. Jednocześnie proszę o to, aby tutaj już nie komentować samej sprawy – można to zrobić pod wpisem wcześniejszym. Tutaj pozostawmy tylko podpisy.
Dodano o 12.11: Jeśli można, proszę o podpisy imienne – tak, jak zauważył jalens – nasze waperskie nicki są znane tylko w ramach getta e-palaczy.

##########################################################################################
Szanowna Pani Profesor,

niniejszy list otwarty powstał jako komentarz do czata z Pani udziałem, który odbył się na portalu czateria.interia.pl w dniu 17 maja 2012 roku.

Przyznam, że z zaciekawieniem czekałem na to spotkanie, biorąc pod uwagę tematykę, która miała być poruszona w trakcie rozmowy. Oczekiwałem nie tylko ja, ale też wielu innych użytkowników e-papierosów, ponieważ tematyka ta rzadko jest poruszana w mediach. Wiem, że sporo pytań zostało wysłanych mailowo, wiele przekazano moderatorowi już w trakcie trwania czatu. Niestety, zaledwie kilka z nich ujrzało światło dzienne, a szkoda.

No, ale to jest sprawa uboczna. Ważniejsze od pytań, które się nie przebiły, są zdania, które padły. Przyznam, że niektóre z nich zabrzmiały szokująco. Podam konkretne przykłady:

ImmoRtaL!!!: witam. mam pytanie odnosnie elektronicznych papierosow. jak to dziala i czy wogole skutkuje. probowalem juz wszystkiego a nadal pale. zadne gumy i plastry mi nie pomagaja. zatem chcialbym wiedziec co to jest, elektroniczny papieros?
prof. Ewa Florek: Elektroniczny papieros – jest to jedna wielka niewiadoma,.
prof. Ewa Florek: ich skład jest utajniony, nie znamy dokładnych dawek nikotyny ani innych substancji o działaniu biologicznym. Nie jest to produkt zarejestrowany i jest z punktu widzenia toksykologicznego niebezpieczny dla człowieka.

Nie wiem, na jakiej podstawie sformułowała Pani te stwierdzenia. Określenie “skład utajniony” sugeruje działanie celowe, zmierzające do ukrycia prawdy (w domyśle strasznej lub niebezpiecznej). Tymczasem wszystkie płyny importowane w większości spoza obszaru celnego UE muszą być zaopatrzone w stosowną dokumentację (jak karty charakterystyki), w której skład płynu jest podany bardzo dokładnie. Ponadto wiemy, że na zlecenie Urzędu Celnego dokonywano wielokrotnych wyrywkowych kontroli płynów, które nie stwierdziły zasadniczych odstępstw od deklarowanego składu.

Co więcej – wielu użytkowników e-papierosów przygotowuje własne płyny, składające się często wyłącznie ze składników o czystości farmakopealnej – roztworu nikotyny w glikolu propylenowym/glicerynie, uzupełnionych czasami o aromaty spożywcze, których czystość jest również badana. Czy więc uprawnionym jest stwierdzenie o utajnieniu składu?

Prawdą jest, że nie można powiedzieć, że dysponujemy kompletem badań klinicznych dotyczących oddziaływania e-papierosów na organizm człowieka. Warto jednak uczciwie stwierdzić, że jest to całkowicie nowy obszar badawczy, a więc trudno oczekiwać, że prac na ten temat będą od razu tysiące. Co więcej, warto byłoby powiedzieć w trakcie takiego czata, że są już takie wyniki i to publikowane w recenzowanych czasopismach medycznych. Wiele badań jest w toku. Jak do tej pory, nie stwierdzono istotnych skutków negatywnych. Stosując retorykę Pani profesor, mógłbym stwierdzić, że utajniła Pani istnienie tych wyników. Dlaczego?

Prawdą jest też, że e-papierosy nie są formalnie zatwierdzone jako NTZ i zapewne długo nie będą. Mówiąc popularnie – torcik co prawda jest spory, ale czy producenci NTZ będą chcieli się nim podzielić?

mel23sosnoA: Przecież producent papierosów też nie wyszczególnia składników jakie będą w dymie papierosowy, jednak naukowcy wiedzą, że są szkodliwe, że mają ponad 4000 zw. niebezpiecznych w tym kacerogennych czy mutagennych. Dlaczego więc nie można zbadać dymu (a raczej par) jakie wydostają się z elektronicznego papierosa?
prof. Ewa Florek: Zbadac można tylko, ż ekażda seria jest inna.
prof. Ewa Florek: Nie ma żądnej normy dla elektronicznych papierosów.

Zgadza się – nie ma formalnych norm dotyczących płynów stosowanych w e-papierosach. Postawię proste pytanie – co polscy toksykolodzy zrobili w tej kwestii? Czy jakikolwiek ośrodek naukowy zainteresował się tą sprawą? Jestem przekonany, że środowisko e-palaczy z wdzięcznością przyjęłoby ofertę wspólnej pracy nad takimi normami, ale o tym później.
Przy okazji – stwierdzenie “każda seria jest inna” wymaga chyba dowodu – poproszę o stosowny link do materiału źródłowego. Mam nadzieję, że nie jest utajniony.

jsakic: paliem 15 lat, od 2 miesięcy palę tylko e – papierosa i jestem przekonany, o mojej poprawie zdowia, brak kaszu ciśnienie, kondycja itp. Więc czemu go nie stosować?
prof. Ewa Florek: Bo nie znamy dawek substancji , które znajdują się w nim .I mam propozycję – rzucenie e-papierosa. I wtedy kondycja będzie doskonała.

Przeciwnie – znamy doskonale dawki nikotyny – zarówno te znajdujące się w samym płynie, jak też te, które są wprowadzane do krwiobiegu. Wszystko można znaleźć bez problemu w recenzowanych czasopismach medycznych.

Przez cały czas przewijał się na czacie temat nikotynowej terapii zastępczej. Zastanawia mnie, dlaczego w imię rzetelności naukowej nie wspomniała Pani o niedawnych wynikach badań publikowanych w prestiżowym British Medical Journal, pokazujących, że efektywność NTZ jest na poziomie placebo. Podobne wyniki publikowali również badacze z Harvard School of Public Health. Podejrzewam, że niebawem nastąpi wysyp podobnych publikacji. Czy zatem proponowanie nieefektywnej NTZ jest etyczne?

Xaphan: W plasterkach czy gumach możemy często usłyszeć o “nikotynie leczniczej”. Czy istnieje coś co można nazwać tym terminem, czy to poprostu zabieg marketingowy i nie różni się ona niczym od tej w zwykłym papierosie, bądź e-papierosie?
prof. Ewa Florek: Nie ma okireślenie “nikotyna lecznicza”. 
prof. Ewa Florek: Nikotyna może mieć rózna postać chemiczną, która ma zastosowanie w produktach leczniczych i określona jej dawka sprawia, że staje się pomocna w zaprzestaniu palenia a nie szkodliwa w wielokrotnie wyższym stężeniu w jakim jest w papierosach.

Z całym szacunkiem, ale ośmielę się powiedzieć, że mija się Pani z prawdą. Określenie to (dokładniej jego synonim – “nikotyna terapeutyczna”) jest stosowane wprost w reklamach NTZ, które codziennie atakują nas w TV. Nie bardzo rozumiem też stwierdzenia o “różnej postaci chemicznej, która ma zastosowanie w produktach leczniczych” – czy może to Pani doprecyzować? Jestem chemikiem i śmiem twierdzić, że nikotyna jest po prostu nikotyną i nie może mieć “innej postaci” (nie mówimy tu chyba o stereoizomerach). Nikotyna w liściu tytoniu, gumach/plastrach czy w płynie do e-papierosa to ten sam związek. Jedyną “inną postacią” może teoretycznie być kation nikotyniowy, ale on nie jest “nikotyną” tylko protonowanym fragmentem jej związku. Zresztą obydwoje wiemy, że zarówno nikotyna wolna, jak i kation nikotyniowy występują we wszystkich wyżej wymienionych źródłach nikotyny, tylko w różnych proporcjach.

Na koniec kilka refleksji ogólnych. Słowo zapisane w Internecie pozostaje na długo. Dlatego też warto je ważyć, zanim zostanie zarejestrowane. Bezpodstawne straszenie potencjalnych nowych użytkowników e-papierosów ich szkodliwością (taki wniosek się nasuwa z w/w Pani wypowiedzi) może przynieść tylko taki efekt, że palacze tytoniu pozostaną przy tym nałogu. Uznają, że lepiej się truć czymś dobrze zdefiniowanym (papieros tytoniowy), niż ryzykować coś nieznanego. Zastanawiam się, jak tego typu działanie ma się do podstawowej zasady Hipokratesa primum non nocere? Czy właśnie takie miało być przesłanie Pani wypowiedzi na czacie? Mam nadzieję, że jednak nie.

Na koniec chciałbym zacytować fragment przysięgi doktorskiej, którą zarówno Pani, jak i ja składaliśmy kiedyś:

Przyrzekniecie przeto:
… że usilną pracą uprawiać i pomnażać będziecie naukę nie dla pospolitej korzyści ani
próżnej chwały, ale by szerzyła się coraz bardziej prawda, od której zawisła przyszłość
i szczęście rodzaju ludzkiego.
Czy dobrowolnie i ze szczerym przekonaniem ślubujecie to i przyrzekacie?

Ślubujemy i przyrzekamy!

Mając powyższe na uwadze, chciałbym zaproponować, aby połączyć siły i zrobić coś wspólnie w tej tematyce. Społeczność użytkowników e-papierosów na pewno pozytywnie przyjęłaby fakt, że coś w tej dziedzinie zaczyna się dziać. Badania z prawdziwego zdarzenia, sine ira et studio. Bez zakładania, że e-papierosy są cudem czy też wynalazkiem diabła. Może uda się znaleźć również consensus w sprawie propozycji norm jakościowych, które powinny spełniać płyny używane w e-papierosach. Zapewne to też byłoby przyjęte pozytywnie przez e-palaczy.
Proszę rozważyć moją propozycję.

Łączę wyrazy szacunku
############################################################################################

Reklamy
 
481 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 23 Maj 2012 w ogólne

 

Tagi: , ,

481 responses to “List otwarty do pani profesor – wersja ostateczna

 1. miaziol

  23 Maj 2012 at 07:56

  No to mój głosik i podpis

   
  • miaziol

   24 Maj 2012 at 17:04

   Miazek Piotr

    
  • Kardias

   24 Maj 2012 at 23:01

   Tomasz Lesiak

    
  • Waldemar Osajda

   28 Maj 2012 at 13:19

   Podpisuję się.
   Też zastanawiałem się dlaczego tak wielu krytykuje, a nikt nie podejmuje rzetelnych badań.
   Większość słów krytyki opiera się na jakiś opiniach zaczytanych w necie – ale linku do rzetelnych, fachowych artykułów nikt nie podał.
   Acha – papierosy też nie mają podanego składu chemicznego, a działanie herbaty, kawy, cukru itd. też jest niewiadome bo ni podaje się dokładnego składu na opakowaniach …. (czy ich skład jest utajniony).
   Mam wrażenie że za częścią krytyki stoją firmy bądź papierosowe bądź producenci środków farmakologicznych wspomagających rzucanie palenia (ale to moje własne przemyślenia).

    
  • Iwona Lech

   18 czerwca 2012 at 10:40

   popieram

    
  • Anna Szymaniec

   23 lipca 2012 at 01:31

   Podpisuję!!!!

    
  • Renata Nowakowska

   9 września 2012 at 10:31

   Popieram

    
  • Paweł Konarzewski

   11 października 2012 at 12:22

   Paweł Konarzewski

    
  • Artur Kałucki

   15 października 2012 at 15:36

   Artur Kałucki

    
  • Don Pedros

   24 października 2012 at 09:44

   Krzysztof Wnęk

    
 2. Tomba

  23 Maj 2012 at 08:07

  Jakby co, to ja też się podpisuję.

   
 3. stachoma

  23 Maj 2012 at 08:16

  Moj rowniez

   
 4. Wuntek

  23 Maj 2012 at 08:23

  Popieram w 100%.

   
 5. gotronkk

  23 Maj 2012 at 08:26

  No to i jest mój podpis

   
  • gotronkk

   24 Maj 2012 at 12:24

   No to imiennie Remigiusz Widera – gotronkk

    
 6. diabliczka

  23 Maj 2012 at 08:31

  Również sie podpisuje

   
  • diabliczka

   23 Maj 2012 at 19:29

   Marta Gojrzewska

    
 7. Michał Po-prostu Michał

  23 Maj 2012 at 08:32

  Podpisuję się pod tym

   
 8. el Petto

  23 Maj 2012 at 08:40

  Amen!

   
 9. korpusz

  23 Maj 2012 at 08:46

  Podpisuje.

   
 10. giantx

  23 Maj 2012 at 08:54

  Podpis- Mariusz T.

   
  • Mariusz Trębiński - giantx

   23 Maj 2012 at 21:37

   Podpisuję się imiennie.

    
 11. piorok

  23 Maj 2012 at 08:55

  Podpisuje.

   
 12. krawcmario

  23 Maj 2012 at 08:58

  podpisuję

   
 13. maniak

  23 Maj 2012 at 09:01

  Mnie tu zabraknąć nie może

   
 14. adamson

  23 Maj 2012 at 09:05

  Podpisuję!!!

   
 15. Fisherking

  23 Maj 2012 at 09:09

  Całkowite poparcie / Podpisuję

   
  • fisherking77

   24 Maj 2012 at 10:04

   podpisuje – Marek Jamroziak

    
 16. utak3r

  23 Maj 2012 at 09:22

  Podpisuję się pod powyższym.

   
 17. Marcin Słowiński

  23 Maj 2012 at 09:32

  podpisuję się!!!

   
 18. Skorpionek

  23 Maj 2012 at 09:35

  Podpisuje się i ja.

   
 19. rever

  23 Maj 2012 at 09:40

  popieram – podpisuję..

   
 20. Anna Zawadzka

  23 Maj 2012 at 09:43

  Podpisuję się również!

   
 21. Anna Urban

  23 Maj 2012 at 09:43

  Podpisuję się.

   
 22. Jacek *jalens* Jóźwiak

  23 Maj 2012 at 09:44

  Podpisuję – jalens * Jacek Jóźwiak * http://www.facebook.com/jalens62

   
 23. eser

  23 Maj 2012 at 09:44

  Podpisuję list.

   
 24. Stacho

  23 Maj 2012 at 09:48

  Zgadzam się z tym co zostało napisane w tym liście. Podpisuję się pod nim.

   
 25. Grubelek

  23 Maj 2012 at 09:50

  Podpisuję się!

   
  • Grubelek

   24 Maj 2012 at 08:58

   Michał Kraskowski

    
 26. Michał Chojkowski

  23 Maj 2012 at 10:22

  Podpisuję

   
 27. Jarosław Mańkowski

  23 Maj 2012 at 10:26

  Podpisuję się pod listem otwartym

   
 28. pawel76

  23 Maj 2012 at 10:28

  Podpisuje

   
 29. Anna Trojnar

  23 Maj 2012 at 10:31

  Podpisuję się.

   
 30. saradonin

  23 Maj 2012 at 10:34

  Podpisuję.

   
 31. Goldi

  23 Maj 2012 at 10:35

  Również się pod tym podpisuję.

   
 32. Marek Ludwiczak

  23 Maj 2012 at 10:38

  Podpisuję.

   
 33. Paweł Dylik, bofh na "zielonym"

  23 Maj 2012 at 10:38

  Podpisuję się

   
 34. Gwain

  23 Maj 2012 at 10:40

  Popieram i podpisuję się 🙂

   
 35. pok14

  23 Maj 2012 at 10:45

  Podpisuję się.

   
 36. looque

  23 Maj 2012 at 10:45

  Podpisuję

   
 37. Sąsiad

  23 Maj 2012 at 10:46

  Podpisuję.

   
 38. Dariusz (666marian666) Mariański

  23 Maj 2012 at 10:47

  Popieram w 100%.Podpisuje się.

   
 39. AliaSs

  23 Maj 2012 at 10:49

  Popieram i podpisuję się

   
 40. Makaveli

  23 Maj 2012 at 10:49

  Podpisuję się w całej rozciągłości.

   
 41. Janusz Marek

  23 Maj 2012 at 10:53

  Jestem również.

   
 42. Stielu

  23 Maj 2012 at 10:56

  I ja też, popieram.

   
 43. Nocna Sowa

  23 Maj 2012 at 10:56

  Popieram,
  Jacek Kuszkowski

   
 44. marciu

  23 Maj 2012 at 10:58

  Popieram

   
 45. kijan77

  23 Maj 2012 at 11:01

  Podpisane.

   
 46. Tyrion

  23 Maj 2012 at 11:02

  Popieram w pełni.

   
 47. elkak

  23 Maj 2012 at 11:04

  Podpisuję się pod tym w 100%

   
 48. Mateusz Ochmański

  23 Maj 2012 at 11:07

  Popieram w 300%

   
 49. Taxi_box

  23 Maj 2012 at 11:10

  w calosci sie zgadzam i podpis zostawiam

   
 50. Markus

  23 Maj 2012 at 11:11

  Podpisik- Marek G.

   
  • Markus

   23 Maj 2012 at 20:13

   Marek Gibki

    
 51. ataman

  23 Maj 2012 at 11:11

  Podpisuję się obiema rękami.

   
 52. Kristopf

  23 Maj 2012 at 11:13

  Podpis złożony

   
 53. Krzysztof Xaphan Dmowski

  23 Maj 2012 at 11:20

  I również się podpisuję.

   
 54. jacek aniołek

  23 Maj 2012 at 11:21

  podpisuję

   
 55. meewash

  23 Maj 2012 at 11:22

  Popieram

   
 56. kimer

  23 Maj 2012 at 11:25

  Podpisuję się pod tym.

   
 57. Małgorzata F.

  23 Maj 2012 at 11:26

  Oczywiście się podpisuję.

   
 58. Arnie

  23 Maj 2012 at 11:26

  Po 4 miesiącach e-palenia tak dobrych wyników lekarskich nie miałem od 10 lat. POPIERAM!!!!!!!!

   
 59. Beata Młodawska

  23 Maj 2012 at 11:35

  Podpisane.

   
 60. geesoos

  23 Maj 2012 at 11:35

  Podpisuje sie pod tym

   
 61. wiesiekj

  23 Maj 2012 at 11:42

  Popieram i podpisuję się.

   
 62. Rudy102

  23 Maj 2012 at 11:43

  Popieram i podpisuję.

   
 63. Kylinn

  23 Maj 2012 at 11:48

  podpisuję się

   
 64. Jacek *jalens* Jóźwiak

  23 Maj 2012 at 11:48

  Pewnie imię i nazwisko by się przydało, jeśli ktoś może. Nasze nicki rozpoznawalne są tylko w waperskim getcie.

   
 65. jeczuk

  23 Maj 2012 at 11:49

  +1 ode mnie

   
 66. Binio

  23 Maj 2012 at 11:50

  Popieram i podpisuję się.

   
 67. jsakic

  23 Maj 2012 at 11:51

  Podpisuję

   
 68. marcin

  23 Maj 2012 at 12:03

  Popieram i podpisuję się

   
 69. Olq

  23 Maj 2012 at 12:05

  Popieram i podpisuję

   
  • Olq

   23 Maj 2012 at 19:02

   Marek Oleksiuk

    
 70. Czuczu

  23 Maj 2012 at 12:07

  Popieram w 100%

   
 71. Bialy_Wilk000

  23 Maj 2012 at 12:07

  Popieram.

   
 72. Grzegorz Hibner

  23 Maj 2012 at 12:13

  Popieram i podpisuję się.

   
 73. Kszywho

  23 Maj 2012 at 12:17

  Popieram

   
 74. Michał Budzik (budzikson)

  23 Maj 2012 at 12:27

  Jak wyżej popieram i podpisuję się.

   
 75. Lidka

  23 Maj 2012 at 12:35

  Podpis złożony

   
 76. Marek Jurakowski

  23 Maj 2012 at 12:39

  Podpisuję się

   
 77. Tomasz Kowacki "kowak"

  23 Maj 2012 at 12:48

  Popieram w 100% i podpisuję się.

   
 78. Piotr

  23 Maj 2012 at 12:56

  Podpisuję się.

   
 79. Jacek Wiewiorowski

  23 Maj 2012 at 12:57

  Podzielam opinię wyrażoną w liście otwartym. Na uwagę środowiska naukowego zasługuje zwłaszcza wyrażony pod koniec apel o podjęcie badań nad zagadnieniem, sine ira et studio!

  Jacek Wiewiorowski (ponad 2,5 roczny staż e-palacza)

   
 80. Maryś

  23 Maj 2012 at 12:59

  Również z mojej strony POPARCIE + podpis

   
 81. Anna

  23 Maj 2012 at 13:00

  Popieram

   
 82. Jagon

  23 Maj 2012 at 13:11

  Podpisuję się

   
 83. Grzegorz Dudek

  23 Maj 2012 at 13:17

  Mój podpis pod listem

   
 84. Jacek Księżyk

  23 Maj 2012 at 13:35

  Podpisuję się i popieram w 100%

   
 85. Robert T

  23 Maj 2012 at 13:37

  Popieram i się podpisuję

   
  • ohlers

   23 Maj 2012 at 13:49

   Poparcie i podpis

    
 86. Korbol

  23 Maj 2012 at 13:46

  popieram i podpisuję

   
 87. Krzysztof "rzepkok" Rzepkowski

  23 Maj 2012 at 13:47

  popieram i podpisuję!!!

   
 88. Jacek

  23 Maj 2012 at 13:57

  Jacek B.podpisuję

   
 89. halibutt

  23 Maj 2012 at 13:59

  Pełna zgoda, co do słowa i przecinka.

   
 90. AeroD

  23 Maj 2012 at 14:26

  Popieram.

   
  • AeroD

   30 Maj 2012 at 10:05

   Uzupełniam dane. Darek Faber.

    
 91. Rafał S

  23 Maj 2012 at 14:31

  W pełni popieram. i podpisuję się….

   
 92. pinciol77

  23 Maj 2012 at 14:32

  Popieram i podpisuję

   
 93. przemek lodz

  23 Maj 2012 at 14:33

  popieram

   
 94. Thaniell

  23 Maj 2012 at 14:40

  Również dołączam, do szanownego grona 🙂

   
 95. bodzio102

  23 Maj 2012 at 14:47

  Jak zwykle zgadzam się z SC. Pełne poparcie.

   
 96. Simon

  23 Maj 2012 at 14:55

  Popieram

   
 97. Kaszuba

  23 Maj 2012 at 14:58

  Składam swój wirtualny podpis wyrażający pełną zgodność moich opinii z treścią listu.

   
 98. jasny

  23 Maj 2012 at 15:07

  w pełni popieram i składam swój wirtualny podpis wyrażający pełną zgodność moich opinii z treścią listu. Oby takich inicjatyw było więcej. Pozdrawiam

   
 99. shrack

  23 Maj 2012 at 15:45

  Popieram

   
 100. windi95

  23 Maj 2012 at 15:48

  oczywiście popieram i podpisuję się pod listem.

   
 101. CZESŁAW

  23 Maj 2012 at 15:49

  Popieram

   
 102. Tomek Stankiewicz

  23 Maj 2012 at 15:53

  Popieram.

   
 103. siwers1986

  23 Maj 2012 at 15:53

  Popieram

   
 104. Katarzyna Fligier

  23 Maj 2012 at 15:59

  Podpisuję.

   
 105. Beata Polańska Wiatr

  23 Maj 2012 at 16:09

  Podpisuję.

   
 106. Lutor

  23 Maj 2012 at 16:11

  Podpisuje

   
 107. Mareckimt

  23 Maj 2012 at 16:59

  Podpisuję się pod treścią. Użytkownik e-papierosa od ponad 3 lat.

   
 108. pilot353

  23 Maj 2012 at 17:15

  Podpisuję, jak najbardziej. Ponad dwa lata z ep, zero analoga.

   
 109. czosnek

  23 Maj 2012 at 17:23

  Podpisuję się wszystkimi kończynami.

   
 110. czosnek

  23 Maj 2012 at 17:25

  Podpisuję się

   
 111. Bogdan Żaczek

  23 Maj 2012 at 17:27

  Podpisuję

   
 112. donjohnep

  23 Maj 2012 at 17:27

  Podpisuje się i popieram akcję . Brawo Chemiku 😀

   
 113. Szymon

  23 Maj 2012 at 17:28

  podpisuję się po listem

   
 114. kawa

  23 Maj 2012 at 17:29

  Ja niżej podpisany, podpisuję się pod listem ;]

   
 115. Zenon Dryżałowski

  23 Maj 2012 at 17:35

  Popieram

   
 116. shar_ply

  23 Maj 2012 at 17:44

  Podpisuję się pod listem 🙂 Powodzenia!

   
 117. Bartłomiej "Knak" Szczęśniak

  23 Maj 2012 at 18:23

  W pełni popieram.

   
 118. Zbyszek Trysz

  23 Maj 2012 at 18:39

  Popieram

   
 119. Piotr Leszczyński

  23 Maj 2012 at 18:51

  Popieram w 100%

   
 120. Dorota Podrzucka

  23 Maj 2012 at 18:52

  Podpisuję.

   
 121. Łukasz Szelka

  23 Maj 2012 at 19:02

  Z pełnym poparciem podpisuję.

   
 122. Krzysztof Karcz

  23 Maj 2012 at 19:02

  Popieram i również podpisuję się pod tym listem.

   
 123. Michał Nowak

  23 Maj 2012 at 19:06

  Popieram i podpisuję

   
 124. Wawrzyniec Podrzucki

  23 Maj 2012 at 19:07

  Podpisuję.

   
 125. jimixxx

  23 Maj 2012 at 19:18

  Popieram i oczywiście podpisuję się. Dzięki SCh.

   
 126. Vin

  23 Maj 2012 at 19:18

  to i ja 😉

   
 127. Andrzej Klein

  23 Maj 2012 at 19:26

  Popieram i ja.

   
 128. Małgorzata Gołasiewicz

  23 Maj 2012 at 19:34

  Podpisuję się pod tym listem.

   
 129. Grzegorz Drab

  23 Maj 2012 at 19:35

  Popieram i podpisuję się
  Grzegorz Drab (gregbard)

   
 130. wojwoj9

  23 Maj 2012 at 19:41

  Popieram.

   
 131. Robert Góra

  23 Maj 2012 at 19:42

  Również popieram i podpisuję się.

   
 132. Rafał Gryc

  23 Maj 2012 at 19:47

  Popieram.

   
 133. Michał (jagon) Janik

  23 Maj 2012 at 20:10

  Popieram – ponowny wpis.

   
 134. Rafał Żurek

  23 Maj 2012 at 20:37

  Popieram

   
 135. Tomasz Skałka

  23 Maj 2012 at 20:38

  Oczywiście i moje poparcie

   
 136. Piotr Ratajczyk

  23 Maj 2012 at 20:46

  Popieram

   
 137. Jerzy Dziurban

  23 Maj 2012 at 20:49

  oczywiście popieram

   
 138. Miłosz Dziurłaj

  23 Maj 2012 at 20:50

  Podpisuję: Miłosz Dziurłaj

   
 139. Daras25

  23 Maj 2012 at 21:02

  Dariusz Kwiatkowski

   
 140. Marcin Wrona

  23 Maj 2012 at 21:06

  Dwoma rękoma…

   
 141. Karol Cieślak

  23 Maj 2012 at 21:15

  Popieram i podpisuje się.

   
 142. Tomasz Znamiec

  23 Maj 2012 at 21:28

  Popieram.

   
 143. Ignacy Rejmak

  23 Maj 2012 at 21:30

  Zdecydowanie popieram – Irena

   
 144. czarro

  23 Maj 2012 at 21:30

  Popieram.

   
 145. Włodzimierz Korpetta

  23 Maj 2012 at 21:30

  Jako e-palacz z ponad 2 letnim stażem popieram w 100%. Stary Chemiku, nikt oprócz Ciebie lepiej by tego nie napisał. Dzięki.

   
 146. Marta Dzyr

  23 Maj 2012 at 21:40

  Popieram w 100% i podpisuję się
  – Marta Dzyr

   
 147. zalew

  23 Maj 2012 at 22:05

  Zgadzam sie.Dziekuje Stary Chemiku.Jacek Zalewski.

   
 148. Jolanta Kwasiborska

  23 Maj 2012 at 22:19

  Nic dodać nic ująć. Zdecydowanie popieram. Jolanta Kwasiborska

   
 149. marcin

  23 Maj 2012 at 22:30

  Oczywiście popieram swoim podpisem

   
  • Maciej Kwiatkowski

   23 Maj 2012 at 22:45

   Popieram w całej rozciągłości

    
 150. Jarosław Bytow

  23 Maj 2012 at 22:43

  moja sygnatura jest tu

   
 151. mietek

  23 Maj 2012 at 22:46

  Popieram i podpisuję się obiema łapami

   
 152. fuket

  23 Maj 2012 at 22:47

  Popieram, Tomasz

   
 153. Amix

  23 Maj 2012 at 22:49

  Zdecydowanie popieram

   
 154. Andrzej Rosłan

  23 Maj 2012 at 23:03

  Brak komentarza

   
 155. Adam Turzyński

  23 Maj 2012 at 23:14

  Popieram i podpisuję się.

   
 156. Bartosz Kemnitz

  23 Maj 2012 at 23:20

  Popieram i podpisuję się.

   
 157. H3

  23 Maj 2012 at 23:29

  Również Popieram i Podpisuję!

   
 158. neciu007

  23 Maj 2012 at 23:33

  popieram

   
 159. Andrzej Kaczyński

  23 Maj 2012 at 23:49

  tak

   
 160. popieram

  24 Maj 2012 at 00:06

  Beata Demczuk

   
 161. Maciej Jurasz

  24 Maj 2012 at 00:18

  Popieram !

   
 162. Arnold Trenkner

  24 Maj 2012 at 00:37

  Popieram i podpisuję

   
 163. Helena Arłukowicz

  24 Maj 2012 at 01:00

  Popieram i podpisuję!

   
 164. Archon1

  24 Maj 2012 at 01:16

  Podpisuje się rękami i nogami!

   
 165. kch

  24 Maj 2012 at 01:40

  Pełne poparcie z mojej strony!
  Przy okazji – do Pani Profesor – wstyd, oj wstyd! Pani tytuł do niczego nie zobowiązuje? O uczciwości już nie wspomnę…
  Krzysztof Gronowski

   
 166. Maciejas

  24 Maj 2012 at 02:30

  Popieram po stokroć.

  -Maciej Stachowski

   
 167. pysiol

  24 Maj 2012 at 06:48

  Oczywiście popieram i podpisuję -Jarosław Kodzik

   
 168. Partyka Wojciech

  24 Maj 2012 at 09:27

  Podpisuję się

   
 169. Piotr Związek

  24 Maj 2012 at 09:37

  Podpisuję się

   
 170. Jerzy Przybylla

  24 Maj 2012 at 09:52

  Podpisuję się

   
 171. Damian Grychnik

  24 Maj 2012 at 09:53

  Podpisuję się

   
 172. Łukasz Szczęk

  24 Maj 2012 at 09:56

  Podpisuje – Łukasz Szczęk

   
 173. ciopik

  24 Maj 2012 at 11:09

  Podpisuję się pod tym

   
 174. marcindorobek

  24 Maj 2012 at 11:24

  W pełni się zgadzam z powyższym listem

   
 175. _Monter_

  24 Maj 2012 at 12:03

  Podpisuję
  Robert Ziółek.

   
 176. Piotr Wiśniewski

  24 Maj 2012 at 12:06

  Zgadzam się z treścią i podpisuję

   
 177. gerard88

  24 Maj 2012 at 12:08

  Popieram w 100%

   
 178. Jarosław Pawłowski

  24 Maj 2012 at 12:20

  Podpisuję się, jak to się mówi „ręką i nogą” 😉
  Jarosław Pawłowski

   
 179. Irek

  24 Maj 2012 at 13:02

  Zdecydowanie popieram.
  Ireneusz Gęca

   
 180. Dariusz Walewski

  24 Maj 2012 at 13:20

  Popieram i wielkie dzięki dla autora listu.

   
 181. Iza

  24 Maj 2012 at 14:19

  Podpisuję się pod tym
  Izabela Stępień

   
 182. Tomasz Redko

  24 Maj 2012 at 14:22

  Popieram z całą odpowiedzialnością.
  Podpisuję świadomie i z premedytacją.
  Dziękuję za włożony wysiłek.

   
 183. Piotrek

  24 Maj 2012 at 14:23

  Podpisuję się pod artykułem

   
 184. Mirosław Welfler "miron52"

  24 Maj 2012 at 14:28

  Popieram i podpisuję się

   
 185. jacekka1176

  24 Maj 2012 at 15:06

  podpisuję się. popieram w pełni
  jacek kawałko

   
 186. Tampon666

  24 Maj 2012 at 15:17

  Oczywiscie że się podpisuje !!!
  Paweł Mikos

   
 187. Jarosław Bartołowicz

  24 Maj 2012 at 17:02

  Jarosław Bartołowicz
  Popieram

   
 188. Patryk N.

  24 Maj 2012 at 17:05

  Podpisuje się

   
 189. prorok1986

  24 Maj 2012 at 17:27

  podpisuje sie i ja.

  Rafal Prowizor

   
 190. Jerzy Bigi Bigas

  24 Maj 2012 at 17:54

  i ja wszystkimi rekami się podpisuję

   
 191. art-pet

  24 Maj 2012 at 18:45

  Piotr Sakowski z Warszawy

   
 192. Leszek Ornat

  24 Maj 2012 at 18:47

  ocet
  Ja też się podpiszę.
  Leszek Ornat

   
 193. jędrek

  24 Maj 2012 at 19:48

  Podpisuję się
  Andrzej Cichocki z Warszawy

   
 194. Kuba700

  24 Maj 2012 at 20:46

  Podpisuję się!!!

   
 195. Amaro

  24 Maj 2012 at 21:05

  popieram i podpisuję

   
 196. midasek

  24 Maj 2012 at 21:12

  Podpisuję się.

   
 197. Katarzyna Szady-Sagan

  24 Maj 2012 at 21:15

  Katarzyna Szady-Sagan

   
 198. agusia

  24 Maj 2012 at 21:15

  Agnieszka Dzikowska-Majętniak

   
 199. Arkadiusz Kozłowski

  24 Maj 2012 at 21:30

  Popieram.

   
 200. Magdalena Kozłowska

  24 Maj 2012 at 21:31

  Magdalena Kozłowska – popieram

   
 201. markov

  24 Maj 2012 at 21:39

  Mariusz Kowalski

   
 202. raptofil - papierosyforum.pl

  24 Maj 2012 at 21:51

  Michał Bejster – popieram !

   
 203. magicflava

  24 Maj 2012 at 21:55

  Bartek Traczyk – Popieram w 100%

   
 204. mikely.28

  24 Maj 2012 at 21:56

  Nie palę od 114 dni dzięki e-p i czuję poprawę mojego zdrowia. Podpisuję. Michał Górski

   
 205. Paweł Kostrzewa

  24 Maj 2012 at 22:01

  Podpisuję

   
 206. Damian Gręda

  24 Maj 2012 at 22:07

  Ja również popieram zapytania i wątpliwości zawarte w liście.

   
 207. Sławomir S.

  24 Maj 2012 at 22:27

  podpisuję się i ja
  Sławomir Strzelczyk

   
 208. Krzysztof Popiel (kristof1818)

  24 Maj 2012 at 22:31

  Popieram . E-palacz od ponad 2 lat 🙂

   
 209. kokej

  24 Maj 2012 at 22:35

  Kazik Olasz
  wapuje już około 3 lata

   
 210. AKCEDEMEDIS

  24 Maj 2012 at 22:41

  Podpisuję

   
 211. anna gołębiowska kilo

  24 Maj 2012 at 22:53

  popieram, podpisuję

   
 212. Stachoo

  24 Maj 2012 at 23:46

  Podpisuję się
  Damian Staś

   
 213. SpeedMaster

  25 Maj 2012 at 00:52

  Borys Siatkowski
  rok e-palenia i od tej pory brak zapalenia oskrzeli, które miałem co kilka miesięcy, a pani doktor oczywiście od razu wskazała palenie tytoniu jako główną przyczynę.

   
 214. inkey$

  25 Maj 2012 at 02:17

  Podpisuję się
  Kuba Najmrodzky

   
 215. Wojciech Nowicki (@wojtnowi)

  25 Maj 2012 at 06:34

  Popieram

   
 216. velni

  25 Maj 2012 at 07:42

  Święte słowa, niestety mafia pod znakiem NTZ jeszcze długo będzie blokować i utajniać niezależne wyniki badań i informacje mogące wpłynąć na ich dochody

   
 217. Butrowski Marek

  25 Maj 2012 at 08:12

  I ja się podpiszę.

   
 218. Piotr Milcarz

  25 Maj 2012 at 09:30

  jak najbardziej tak

   
 219. Paweł Wójcik

  25 Maj 2012 at 09:46

  Podpisuje się

   
 220. Małgorzata Zarębska

  25 Maj 2012 at 09:57

  Podpisuję

   
 221. Kamila Banaszuk

  25 Maj 2012 at 10:59

  Podpisuję

   
 222. 83n3k

  25 Maj 2012 at 11:05

  Krzysztof Bernaś

   
 223. Paulaa

  25 Maj 2012 at 11:08

  Paulina Górnik

   
 224. Krzysztof Kalinowski

  25 Maj 2012 at 11:21

  Na pohybel mass mediom sponsorowanym and justice for all 🙂

   
 225. AndrzejW

  25 Maj 2012 at 11:23

  Andrzej Wróbel

   
 226. Robert

  25 Maj 2012 at 11:36

  Robert Kucharski

   
 227. Asmo

  25 Maj 2012 at 12:00

  Popieram
  Przemek Rogulski

   
 228. Mariusz .R

  25 Maj 2012 at 12:10

  podpisuję się

   
 229. manmar

  25 Maj 2012 at 12:21

  Popieram
  Artur Przybyła

   
 230. oycze

  25 Maj 2012 at 12:31

  Popieram Mirosław Kwasowiec

   
 231. pyjter

  25 Maj 2012 at 13:26

  Popieram Piotr Skorzak

   
 232. v

  25 Maj 2012 at 13:56

  popieram ! vincent cosnard

   
 233. k.

  25 Maj 2012 at 15:43

  Koletta Kruk z pełnym poparciem… 🙂

   
 234. www.onet.pl

  25 Maj 2012 at 16:51

  To ja też jestem za podpis .

   
 235. Mariusz Sikorski

  25 Maj 2012 at 18:29

  Pełne poparcie dla listu.
  Mariusz Sikorski

   
 236. Krzysztof Ostrowski

  25 Maj 2012 at 19:08

  Popieram.

   
 237. Adam Plencler

  25 Maj 2012 at 19:37

  Popieram.

   
 238. Marcin Konieczny

  25 Maj 2012 at 19:51

  Podpisuję się.

   
 239. Darek_joker

  25 Maj 2012 at 20:26

  Popieram list otwarty. E-palę krótko, od dwóch miesięcy, ale nie wyobrażam sobie wrócić do tytoniu. Z dawki 24 mg zszedłem do 14 mg i dalej mam plan zmniejszać aż do zera. To chyba dowód, że działa i że można. wcześniejsze próby z NTZ nie udały się.

   
 240. Leszek Skóra

  25 Maj 2012 at 22:19

  popieram

   
 241. J.W.

  25 Maj 2012 at 22:36

  Podpisuję-Jacek Wojciechowski

   
 242. sqdo

  25 Maj 2012 at 22:45

  Jak najbardziej trafne uwagi.
  Tomasz Malinowski

   
 243. Piotr Gawryszczak

  25 Maj 2012 at 23:19

  Proszę uwzględnić i mój podpis

   
 244. klima6

  25 Maj 2012 at 23:25

  Damian Klimczak

   
 245. Robert Matenko

  26 Maj 2012 at 10:04

  Popieram
  Robert Mateńko

   
 246. Mariusz Gajowniczek

  26 Maj 2012 at 12:47

  Podpisuję się 🙂 TAK dla elektronicznych papierosów !

   
 247. Sinkowski Bogdan

  26 Maj 2012 at 13:39

  Pełne poparcie

   
 248. Maciej Czech

  26 Maj 2012 at 18:39

  Popieram

   
 249. Paweł Rudnicki

  26 Maj 2012 at 21:02

  Popieram.

   
 250. Krzysztof G.

  27 Maj 2012 at 10:36

  Zdecydowanie popieram.

   
 251. Karol Stępień

  27 Maj 2012 at 11:21

  Karol Stępień

   
 252. Marcin Miński

  27 Maj 2012 at 12:35

  Też się pod tym podpisuję.

   
 253. fredek (Piotr K.)

  27 Maj 2012 at 12:36

  Zdecydowanie popieram.

   
 254. bsn@op.pl

  27 Maj 2012 at 13:02

  Popieram.

   
 255. Marcin Dąbek

  27 Maj 2012 at 13:04

  Witam, popieram całkowicie 🙂

   
 256. Wiesław Zamróz

  27 Maj 2012 at 14:58

  Popieram

   
 257. SlaVa

  27 Maj 2012 at 16:39

  Podpisuję i popieram – Piotr Sławiński

   
 258. Agnieszka Samborska

  27 Maj 2012 at 19:30

  Popieram
  Agnieszka Samborska

   
 259. Adam Łaboński

  27 Maj 2012 at 20:03

  Popieram
  Adam Łaboński

   
 260. dziadek66

  27 Maj 2012 at 20:24

  dziadek66

  Podpisuję i popieram

   
 261. Bartosz

  27 Maj 2012 at 20:52

  Popieram

  Bartosz Hauke

   
 262. c-zar

  27 Maj 2012 at 21:11

  Popieram. Żadnych plastrów, żadnych gum. E-papieros pomaga.

   
 263. Anna Benchart

  27 Maj 2012 at 21:58

  Szczerze popieram

   
 264. Tomasz Pindor

  27 Maj 2012 at 22:00

  oczywiście ja również

   
 265. grania

  28 Maj 2012 at 08:35

  Podpisuję!!!

   
 266. Cubezero

  28 Maj 2012 at 08:47

  Podpisane.

   
 267. losmoker

  28 Maj 2012 at 09:01

  Popieram.

   
 268. DanielO

  28 Maj 2012 at 09:59

  Popieram,
  Daniel Oleksiuk

   
 269. Sator75

  28 Maj 2012 at 11:05

  Jestem z Wami 😉
  Paweł Subko

   
 270. juliano

  28 Maj 2012 at 11:34

  Piotr Stołowski

   
 271. Jacek Ł.

  28 Maj 2012 at 11:41

  Również się podpisuję 😀
  Bez urazy widzę, że wiedza pani prof. Ewy Florek w temacie e-papierosów/inhalatorów elektronicznych powala na kolana ;/. Badania badaniami domysły domysłami ale zastanówcie się sami jak można się wypowiadać o czymś czego się nie używało, to tak jak ja bym się wypowiadał o pilotowaniu Boeing 747 nie będąc pilotem i nigdy nie latając. Podsumowując węszę w tym udział koncernów tytoniowych bądź farmaceutycznych.

   
 272. Ewa Huebner

  28 Maj 2012 at 13:58

  Ewa Huebner

   
 273. Andrzej Cichowski

  28 Maj 2012 at 14:06

  Popieram!

   
 274. Paweł Jóźwiak

  28 Maj 2012 at 15:09

  popieram

   
 275. rafarr z zielonego

  28 Maj 2012 at 15:42

  Popieram w 100%
  Rafał Różański

   
 276. seguleh

  28 Maj 2012 at 17:07

  Popieram
  Przemysław Dziubek

   
 277. quiet

  28 Maj 2012 at 22:00

  Popieram!
  Marcin

   
 278. maseti

  28 Maj 2012 at 23:59

  Również się podpisuję.
  Mariusz

   
 279. bigjack25

  29 Maj 2012 at 09:48

  Podpisuje się i popieram.
  Jacek Plichta

   
 280. Grzegorz Dobrzeniecki

  29 Maj 2012 at 18:00

  i moj podpis 🙂

   
  • Habi

   29 Maj 2012 at 18:30

   Paweł Hadel

    
 281. Danuta Olejarczyk

  29 Maj 2012 at 18:30

  Popieram

   
 282. Popek102

  29 Maj 2012 at 20:22

  Popek102
  Podpisuję się i popieram.
  Piotr Potok

   
 283. McSlavko

  29 Maj 2012 at 20:43

  Sławomir Guzowski

   
 284. Bartosz

  29 Maj 2012 at 20:43

  Popieram
  Bartosz Drabicki

   
 285. Renata Łagosz-Kaczor

  29 Maj 2012 at 20:46

  podpisuje sie obiema rękoma-

   
 286. Sławomir Strzelczyk

  29 Maj 2012 at 21:07

  podpisuję się i w pełni popieram treść

   
 287. Robert Pochopiń

  29 Maj 2012 at 21:42

  Robert Pochopień
  Podpisuję się i popieram

   
 288. Marcin Śmigiel

  29 Maj 2012 at 22:14

  Marcin Śmigiel. Popieram.

   
 289. Marta Łaska

  30 Maj 2012 at 07:34

  Marta Łaska

   
 290. Andrzej

  30 Maj 2012 at 07:41

  Podpisuję się pod listem,
  Andrzej Skwierawski

   
 291. Dariusz Buroń

  30 Maj 2012 at 10:28

  Dariusz Buroń

   
 292. Alter

  30 Maj 2012 at 14:21

  Paweł Szewczyk

  Zgadzam się po 100- kroć!

   
 293. Słoń

  30 Maj 2012 at 15:03

  Paweł Wołoszka

   
 294. Wiktor

  30 Maj 2012 at 15:51

  Podpisuję się.

   
 295. Bogdan Melzacki

  31 Maj 2012 at 10:27

  Popieram.

   
 296. Kawalerski

  31 Maj 2012 at 11:44

  Popieram

   
 297. ZbyneK

  31 Maj 2012 at 22:11

  Podpisano…

   
 298. BlueSpirit

  1 czerwca 2012 at 13:23

  Podpisuje się i popieram w pełni, dziękując jednocześnie autorowi litu 🙂

  Dagmara Majdziak

   
 299. g0sia0

  1 czerwca 2012 at 14:33

  Małgorzata Klimiuk

   
 300. Sławomir Prążyński

  1 czerwca 2012 at 16:57

  Podpisuję się i popieram

   
 301. Krzysztof Jerzowski

  1 czerwca 2012 at 19:59

  Popieram i podpisuje

   
 302. Jacek Lis

  1 czerwca 2012 at 21:53

  Popieram i podpisuje

   
 303. Cero

  1 czerwca 2012 at 23:04

  Popieram i podpisuje

   
 304. Hawoc

  2 czerwca 2012 at 11:48

  Roman Kućma
  Popieram

   
 305. Maciej Kuczak

  4 czerwca 2012 at 20:57

  Tak właśnie jest …dobrze że ktoś umie to wyrazić w fachowym języku- popieram

   
 306. Bogusław Czwojdziński

  4 czerwca 2012 at 21:06

  Podpisuję się,popieram,e-palacz 2 rok

   
 307. termi38

  5 czerwca 2012 at 00:10

  Popieram

   
 308. Fizyk

  5 czerwca 2012 at 00:11

  Rękami i nogami podpisuję się. Paweł Waszkiewicz

   
 309. tomantg

  6 czerwca 2012 at 00:36

  Michał Tomanek

   
 310. Sebioslaw

  6 czerwca 2012 at 11:46

  Popieram !
  Wapuję 5-miesiąc.
  nick z PF: Sebioslaw

  Sebastian Litman

   
 311. Piotr Dymiński

  6 czerwca 2012 at 15:27

  Popieram,
  dziękuję za zaangażowanie.

   
 312. Robert Kalicki

  7 czerwca 2012 at 20:51

  Obiema rękoma podpisuję
  Robert Kalicki

   
 313. Aldona Zajdel

  9 czerwca 2012 at 21:57

  i ja tez się podpisuję 😉

   
 314. sroka michal

  9 czerwca 2012 at 22:52

  Popieram obiema rękami i nogami

   
 315. gabitata

  10 czerwca 2012 at 21:10

  Ryszard Jańczak
  podpisuję się

   
 316. T74

  11 czerwca 2012 at 09:50

  Tomasz Gabryś-Podpisuję się

   
 317. Dariusz Mikołajczyk

  11 czerwca 2012 at 13:05

  Popieram i podpisuję się

   
 318. Dominik Panchyrz

  11 czerwca 2012 at 14:03

  Popieram

   
 319. Joanna Borkowska

  11 czerwca 2012 at 20:47

  popieram i podpisuję się

   
 320. Jacek Bienias

  12 czerwca 2012 at 17:37

  Popieram

   
 321. pinciol77

  13 czerwca 2012 at 09:59

  W pełni popieram
  Karol Drwięga

   
 322. nikotinium

  13 czerwca 2012 at 10:11

  Popieram w 100%
  Iza Czapla

   
 323. Efendi

  14 czerwca 2012 at 14:24

  Popieram i składam swój podpis
  Mariusz Raczkowski

   
 324. Paweł Sowula

  16 czerwca 2012 at 15:43

  Paweł „mag1cman” Sowula

   
 325. panciak3

  16 czerwca 2012 at 18:28

  Popieram
  Wiesław Musiał

   
 326. hrb

  16 czerwca 2012 at 20:53

  W pełni popieram, choć znając życie odpowiedzi się nie doczekamy

  Marek Mikuła

   
 327. Sławomir Piekarniak

  17 czerwca 2012 at 10:40

  Piekarniak Sławomir
  Popieram.

   
 328. A Stradi Stradivarius

  17 czerwca 2012 at 20:30

  Zbigniew Moll – popieram

   
 329. bender

  18 czerwca 2012 at 20:16

  popieram

   
 330. Bubel72

  19 czerwca 2012 at 13:01

  Popieram
  Piotr Kamiński

   
 331. Tomasz Pająk

  20 czerwca 2012 at 14:07

  Popieram
  Tomasz Pająk

   
 332. ola

  20 czerwca 2012 at 20:58

  podpisuję- Aleksandra Nowak

   
 333. Krzysztof Nowak

  20 czerwca 2012 at 20:59

  podpisuję

   
 334. Roman Brzeziński

  21 czerwca 2012 at 09:25

  podpisuję Roman Brzeziński

   
 335. Artur Juszczuk

  21 czerwca 2012 at 21:53

  podpis by Artur Juszczuk

   
 336. Dagmara Spancerska

  21 czerwca 2012 at 23:18

  Popieram

   
 337. anzelm74

  22 czerwca 2012 at 12:12

  Andrzej Kozikowski
  Popieram

   
 338. Emila Pasi erbska

  22 czerwca 2012 at 13:44

  popieram

   
 339. Zbyszek

  24 czerwca 2012 at 17:53

  Zibi_2004
  W 100% popieram

   
 340. Hania

  24 czerwca 2012 at 21:14

  popieram

   
 341. Artur Pilch

  26 czerwca 2012 at 10:14

  Popieram.

   
 342. Paweł Razowski

  26 czerwca 2012 at 14:47

  Popieram

   
 343. Tomasz Sawicki

  26 czerwca 2012 at 16:29

  Podpisuję się.

   
 344. Sikorska

  27 czerwca 2012 at 22:42

  Popieram Anna Sikorska

   
 345. Mrcelek

  29 czerwca 2012 at 13:13

  Popieram

   
 346. Blair

  29 czerwca 2012 at 14:18

  Popieram

   
 347. MuzzzzyK

  29 czerwca 2012 at 15:03

  Na 1000% popieram.
  E-palenia spróbowałem ponad 2 lata temu.Z dnia na dzień rzuciłem palenie papierosów, zastąpiłem je elektronicznym papierosem. Tak zostało do dzisiaj. Po takim czasie e-palenia, nie rezygnując z „przyjemności tego świata” czuję się znaczenie zdrowszy! „E-Palenie” stało się moim hobby.
  Z niecierpliwością czekam na ostateczne usankcjonowanie e-palenia !
  Jestem przekonany ( przy rzetelnych badaniach itp. ) że e-palenie zostanie w naszych płucach na długo 😉
  Pozdrawiam
  MuzyK

   
 348. Ryszard Piniecki

  1 lipca 2012 at 21:23

  I ja popieram. Paliłem prawie 30 lat, po półtorej paczki dziennie. Parę razy próbowałem rzucać, wszystkie te próby kończyły się jednak tak samo, do czasu… W listopadzie 2009 roku rozpocząłem przygodę z e-p. Z dnia na dzień udało mi się to, co wcześniej pozostawało poza zasięgiem możliwości. Obecnie nie palę trzeci rok i myślę, że tak już pozostanie. Nad elektronicznymi papierosami (a właściwie oddziaływaniem e-liquidów na organizm w perspektywie długoterminowej) podjąłbym rzetelne badania, a nie kierował się uprzedzeniami czy obiegowymi opiniami. Pozdrawiam.

   
 349. Marcin Jabłkowski

  2 lipca 2012 at 20:34

  popieram sprawe

   
 350. Bartosz Maniura "Bacman"

  3 lipca 2012 at 12:02

  Moje 100-procentowe poparcie.

   
 351. Marek Piecyk

  3 lipca 2012 at 23:48

  Podpisuje sie

   
 352. Andrzej Budniak

  5 lipca 2012 at 23:15

  popieram w 100%

   
 353. Anna Wróblewska

  6 lipca 2012 at 23:15

  Popieram i podpisuje się

   
 354. lech.p

  6 lipca 2012 at 23:55

  Podpisuję, chociaż wydaje mi się, że na P. profesor nie zrobi wrażenia kilka setek podpisów. Z wypowiedzi na czacie można odnieść wrażenie, że na potwierdzenie swoich tez P. prof ma tysiące… złotych 🙂

   
 355. Paweł Napiórkowski

  7 lipca 2012 at 11:59

  Popieram

   
 356. Radosław Dors

  9 lipca 2012 at 20:44

  Popieram list otwarty i podpisuję się pod nim.
  Radosław Dors
  Warszawa

   
 357. Sztorm

  14 lipca 2012 at 10:41

  Podpisuję się.

   
 358. Delfinek

  14 lipca 2012 at 21:09

  Podpisane.

   
 359. Stasiak

  16 lipca 2012 at 21:55

  chmurka0102
  Również popieram i podpisuję się.
  Wiesława Stasiak

   
 360. Piotr Januszko

  17 lipca 2012 at 01:09

  popieram

   
 361. Sławomir Szakiel

  17 lipca 2012 at 11:29

  podpisuję się pod listem.

   
 362. Mateusz Milewicz

  18 lipca 2012 at 14:04

  Popieram i liczę na otrzeźwienie Pani Profesor.

   
 363. Paweł Sarzyński

  21 lipca 2012 at 10:12

  Jak najbardziej za

   
 364. Nieciej

  26 lipca 2012 at 23:12

  Robert Nieciejewski – podpisuję się.

   
 365. Sławomir Sobczyński

  28 lipca 2012 at 00:38

  popieram Sławomir Sobczyński

   
 366. J.Sarnowski

  31 lipca 2012 at 20:28

  W pelni sie podpisuje – Jan Sarnowski

   
 367. Adrian Dobrzycki

  1 sierpnia 2012 at 02:14

  popieram!

   
 368. Marcin Trojanowski

  2 sierpnia 2012 at 09:33

  Podpisuję

   
 369. monika kozyra

  5 sierpnia 2012 at 10:55

  popieram i podpisuję

   
 370. Snaco

  8 sierpnia 2012 at 12:40

  Popieram i się podpisuję wszystkimi kończynami

   
 371. Ewa Patyna

  8 sierpnia 2012 at 14:12

  Jestem żywym przykładem nieskuteczności stosowania NTZ… W ciągu ostatnich 6 lat podejmowałam zdecydowane próby odejścia od ponad 30-sto letniego nałogu. Korzystałam z gum, plastrów (w kolejnych, wyznaczonych mocach) a także tabletek Tabax. Efekt był taki, że szybko wracałam do papierosów i za każdym razem pojawiało się zjawisko „niedopalenia” po kuracji. Efektem było zwiększenie ilości i mocy papierosów. Od ponad roku wapuję e-papierosa i przejście odbyło się bezproblemowo i bez wysiłku 😀 Myślę Pani Profesor, że w temacie e-papierosa, nie należy chować głowy w piasek, stwierdzając, iż to szkodliwe zło. Bo o ile nie polecę e-papierosa osobie niepalącej w ogóle, to jest on niewątpliwie konkretną alternatywą dla osoby uzależnionej od nikotyny.
  Bardzo dziękuję Stary Chemiku za Twoją merytoryczną wypowiedź i „niesienie kaganka oświaty” w temacie e-palenia. Mam nadzieje, że Pani Profesor zapozna się z Twoim listem i w końcu doczekamy się odpowiedzi.

   
 372. Magdalena Wiśniewska

  9 sierpnia 2012 at 14:16

  Popieram i podpisuję się

   
 373. Monika Ciosek

  12 sierpnia 2012 at 00:29

  Popieram i podpisuje się.

   
 374. Banan94

  12 sierpnia 2012 at 13:21

  Popieram i się podpisuje
  Kamil Banowski

   
 375. Marek Majka

  13 sierpnia 2012 at 11:00

  Popieram i podpisuję się

   
 376. Dariusz Godawski

  13 sierpnia 2012 at 12:51

  Popieram i się podpisuję.

   
 377. Maciej Oskar Liedke

  15 sierpnia 2012 at 14:22

  Popieram i podpisuję się…

   
 378. Stanisław Pasiński

  18 sierpnia 2012 at 20:18

  Popieram i podpisuję się

   
 379. Piotr Bernstock

  20 sierpnia 2012 at 11:16

  Podpisuję. Piotr Bernstock.

   
 380. Radecki Michał

  21 sierpnia 2012 at 12:51

  Podpisuję.

   
 381. ep

  21 sierpnia 2012 at 14:49

  Popieram

   
 382. elmigo

  22 sierpnia 2012 at 00:29

  Sebastian Skrzypek

   
 383. Michał TrzydzieściTon Chrzanowski

  22 sierpnia 2012 at 17:46

  Michał Chrzanowski

   
 384. Wiesław Piątkowski - Wichura

  24 sierpnia 2012 at 00:33

  Popieram inicjatywę Starego Chemika. Konieczne są rzetelne badania na wpływem e-papierosów na organizm człowieka, a wieloletniego palacza papierosów szczególnie. Paliłem papierosy około 47 lat, obecnie od ponad trzech używam e-papierosów. Udało mi się to bez większych sensacji, mimo, że wcześniej zaliczyłem wiele nieudanych prób odstawienia papierosów. Po tych trzech latach czuję się znacznie lepiej zdrowotnie i kondycyjnie. Każdemu, kto ma problemy z odstawieniem papierosów, gorąco polecam właśnie e-papierosa. Stary Chemiku, Dziękuję za tą inicjatywę.

   
 385. Michał Rudnicki

  26 sierpnia 2012 at 22:57

  Michał Rudnicki

   
 386. Justyna

  27 sierpnia 2012 at 22:22

  Ja również popieram – Justyna Mieczkowska i pozdrawiam Starego Chemika 🙂

   
 387. Piotr Mazur

  28 sierpnia 2012 at 21:20

  Popieram.

   
 388. szaman61

  28 sierpnia 2012 at 21:37

  Mariusz Uljasz
  Podpisuję się pod listem.
  Konkluzja: Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze.

   
 389. Tomasz Widuchowski

  29 sierpnia 2012 at 18:51

  Popieram i ja.

   
 390. Maciej Grotowski

  29 sierpnia 2012 at 22:05

  Z duzym opoznieniem ale popieram rowniez.
  Maciej Grotowski

   
 391. Katarzyna Grochulska

  31 sierpnia 2012 at 12:26

  Popieram treść listu.

   
 392. Marcin Maziarz (Chudy003)

  1 września 2012 at 16:13

  W pełni zgadzam się z treścią listu i w pełni go popieram. Pozdrawiam serdecznie

   
 393. Przemysław Znaniecki

  4 września 2012 at 12:18

  Popieram treść listu.

   
 394. Hubert Orlicki

  5 września 2012 at 19:58

  Popieram

   
 395. Renata Nowakowska

  9 września 2012 at 10:36

  Jeśli nie ma przeprowadzonych badań nie można jednoznacznie stawiać wniosków.

   
 396. Majkowski Kamil

  10 września 2012 at 13:14

  Popieram treść listu

   
 397. Karolina Cimoszko

  17 września 2012 at 17:12

  Popieram

   
 398. Andrzej Pappelbaum

  17 września 2012 at 22:35

  Również wyrażam sprzeciw dla publicznej publikacji niekompetentnych wypowiedzi sygnowanych tytułem naukowym. Znamiennym jest w tym przypadku brak reakcji na sprzeciw Pani profesor.

   
 399. Piotr Wróbel

  18 września 2012 at 18:56

  Popieram w 100%

   
 400. Leda Michał

  19 września 2012 at 00:06

  Podpisuje się pod tym wszytkimi konczynami

   
 401. Adam Baczyński

  23 września 2012 at 14:47

  Podpisuję się.

   
 402. Agnieszka Basiukiewicz

  24 września 2012 at 22:12

  Popieram w 100%

   
 403. Mariusz Waliszewski

  29 września 2012 at 22:39

  Popieram w całej rozciągłości

   
 404. Wojciech Kowalik

  1 października 2012 at 20:44

  Podpisuję się i dziękuję ” Staremu Chemikowi”

   
 405. Stefan Kan

  3 października 2012 at 00:11

  Podpisuję się

   
 406. BartTM

  4 października 2012 at 20:42

  Bartłomiej Baran.
  Popieram.

   
 407. maksymilian zackiewicz

  5 października 2012 at 21:41

  Maksymilian Zackiewicz

   
 408. groszek1

  7 października 2012 at 15:46

  oczywiście podpisuje się Krzysztof Konicki a do Pani Profesor:,,żyjmy w zgodzie,przede wszystkim do samego siebie pozdrawiam.

   
 409. Malinowska Ewa

  9 października 2012 at 19:12

  Popieram w 100%

   
 410. Agata Niedźwiedź

  9 października 2012 at 19:12

  Popieram i podpisuję Agata Niedźwiedź

   
 411. Jarosław Czerwiński

  9 października 2012 at 21:09

  podpisuję

   
 412. Łukasz Sieczka

  13 października 2012 at 14:12

  Podpisuje – Łukasz Sieczka

   
 413. Jacek Siwek

  15 października 2012 at 10:01

  Popieram. E-palacz.

   
 414. Joanna Szczepanski

  17 października 2012 at 22:12

  Popieram

   
 415. Dariusz Łuszczkiewicz

  21 października 2012 at 19:03

  Popieram, Dariusz Łuszczkiewicz

   
 416. Przemek

  24 października 2012 at 18:10

  także popieram 🙂

   
 417. Jasio

  26 października 2012 at 20:25

  Jasio też podpisuje B-)

   
 418. szerpa

  31 października 2012 at 12:05

  Zenon Kiszczak

   
 419. Bartosz Fankulewski

  1 listopada 2012 at 13:54

  Bartosz Fankulewski

   
 420. jolanta januszkiewicz

  2 listopada 2012 at 13:26

  Jolanta Januszkiewicz.

   
 421. gosh

  2 listopada 2012 at 22:34

  Małgorzata Pilewska

   
 422. Kacper

  3 listopada 2012 at 14:39

  Kacper Zielewicz

   
 423. Sylwester Schiele

  4 listopada 2012 at 14:48

  Popieram i podpisuję się

   
 424. Robert Królikowski

  5 listopada 2012 at 20:16

  To dla wielu ważny temat i chyba juz nadszedł czas na merytoryczną dyskusję. Popieram.

   
 425. Piotr Cembrzyński

  5 listopada 2012 at 23:24

  Całkowicie popieram treść listu.

   
 426. Moni91

  6 listopada 2012 at 22:14

  Popieram
  Monika Widera

   
 427. Artur Kaczor

  7 listopada 2012 at 11:29

  popieram Arur

   
 428. Leszek Zieliński

  7 listopada 2012 at 16:24

  Popieram

   
 429. Rafał Bittner

  8 listopada 2012 at 14:52

  Popieram.

   
 430. Łukasz

  8 listopada 2012 at 23:05

  Popieram w 100%
  Łukasz Barszcz

   
 431. Marcin

  10 listopada 2012 at 23:30

  Marcin Szymankiewicz

   
 432. Krzusztof Naryniecki

  12 listopada 2012 at 15:48

  Popieram, podpisuję.

   
 433. Kazimierz Antkowiak

  12 listopada 2012 at 17:36

  Podpisuję się pod listem.

   
 434. Iwona Dobrowolska

  14 listopada 2012 at 16:37

  Podpisuję się pod listem i w pełni go popieram

   
 435. Lilianna Leżańska

  14 listopada 2012 at 21:53

  Podpisuję i popieram.

   
 436. AK

  16 listopada 2012 at 19:09

  Popieram.

  Agnieszka Kalicka

   
 437. Robert Panas

  21 listopada 2012 at 15:25

  Popieram

   
 438. Dorota Bernacka

  23 listopada 2012 at 00:55

  W całości popieram

   
 439. Konrad Bednarski

  23 listopada 2012 at 17:10

  Popieram!

   
 440. Mariusz Wojciechowski

  27 listopada 2012 at 12:25

  Jak dobrze,,ze są tacy ludzie jak ,,Stary Chemik”.Jestem ciekaw co na to Pani psor.POPIERAM autora listu.Pzdr.

   
 441. Łukasz Piotrowicz

  27 listopada 2012 at 12:38

  Podpisuje się!
  nie oczekujmy odpowiedzi… ignoranci się nie kajają…

   
 442. ABOMINGO

  29 listopada 2012 at 00:02

  Popieram , podpisuję się , TAK TRZYMAĆ !

   
 443. myrtille

  29 listopada 2012 at 22:00

  Podpisuje się!

   
 444. Sław_ek

  30 listopada 2012 at 21:31

  Podpisuję!

   
 445. Adam Wyszyński

  1 grudnia 2012 at 21:26

  podpisuję

   
 446. Ireneusz Tarnowski

  3 grudnia 2012 at 10:17

  i mój podpis

   
 447. Michał Jakubowski

  6 grudnia 2012 at 22:31

  podpisuję

   
 448. piehot

  8 grudnia 2012 at 19:18

  mój podpis

   
 449. henryk

  8 grudnia 2012 at 19:22

  no to ja też

   
 450. Łukasz Latacz

  8 grudnia 2012 at 20:06

  W pełni popieram i podpisuję.

   
 451. Roman Zajac

  9 grudnia 2012 at 11:53

  Popieram

   
 452. Bartosz Janowicz

  9 grudnia 2012 at 16:03

  Jak najbardziej popieram !
  Ponadto z wielką chęcią wezmę udział w badaniach nad działaniem naszych e-papierosów, najgorszą sprawą jest obecnie niewiedza i to co ze sobą niesie.

  Pzdr

   
 453. Jakub Głowacki

  9 grudnia 2012 at 16:54

  popieram!!!

   
 454. Andrzej Chłodnicki

  9 grudnia 2012 at 19:35

  Yes!!!

   
 455. Paweł Jakubowski

  9 grudnia 2012 at 20:43

  popieram

   
 456. mlm114

  10 grudnia 2012 at 19:28

  podpisuję , popieram

   
 457. Krzysztof Kazubiński

  13 grudnia 2012 at 09:41

  Podpisuje się pod listem. Szacunek.

   
 458. silver

  28 września 2013 at 10:10

  spróbowaliście e-papierosa po tygodniu ? ja tak jak smoła wali palic nie idzie 3 machy i koniec masakra a 17 lat pale 😦 pozdrowionka

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: