RSS

Kolejny naukowiec wspiera e-papierosy

18 Lip

Dotarłem do kolejnej ciekawej publikacji dotyczącej nasze tematyki. Tym razem jest to komentarz autorstwa prof. Petera Hajka do pracy Wagenera i Siegela. Co takiego interesującego pisze Hajek? Przede wszystkim zauważa, że w tej chwili podejście do e-papierosów jest takie, że a priori zakłada się, że są one samym złem. Wszędzie jak mantra powtarzane są zarzuty, że nie ma precyzyjnych danych co do ilości dostarczanej nikotyny, jak też że zdarza się, że kolejne partie e-liquidów różnią się od siebie. Hajek komentuje to bardzo celnie, stwierdzając że opakowania kawy też nie podają precyzyjnych danych co do ilości dostarczanej kofeiny a tabliczki czekolady też niekoniecznie mają powtarzalny smak. Pisze dalej, że rynek sam zweryfikuje lepszych i gorszych sprzedawców/producentów.

W swoim komentarzu prof. Hajek zdecydowanie popiera e-papierosy jako rozsądną alternatywę, stwierdzając, że powinny one być popierane przez ludzi zajmujących się zdrowiem publicznym.

Co ciekawe, w swojej „deklaracji interesów”, w której określa się, czy otrzymywało się jakieś dotacje z firm zajmujących się daną dziedziną, Peter Hajek, profesor psychologii klinicznej Queen Mary University w Londynie informuje, że na swoje badania otrzymywał w przeszłości dotacje z firm produkujących leki z grupy antytytoniowych, natomiast nie ma ani nie miał żadnych powiązań z producentami e-papierosów. No to mamy kolejnego ważnego człowieka po naszej stronie. Świetnie!

Reklamy
 
2 Komentarze

Opublikował/a w dniu 18 lipca 2012 w ogólne

 

Tagi: ,

2 responses to “Kolejny naukowiec wspiera e-papierosy

 1. Piotr

  18 lipca 2012 at 17:57

  … nie ma precyzyjnych danych co do ilości wprowadzanej nikotyny… nu((( nikotynę każdy dozuje sam. Nikotynę w rozsądnej ilości organizm zwalczy tak jak kofeinę, teinę, czy alkohol. Jeden pije 1 kawę dziennie inny 5). Grunt aby się dobrze czół. A co ze smołą w analogach, z dwutlenkiem węgla? Brrr…

   
  • eser

   23 lipca 2012 at 09:51

   Piotr! Nie czuję się dobrze z tym czołem!

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: