RSS

„Pytanie na śniadanie” z e-fajkiem

14 List

No to doczekaliśmy się obecności w audycji w programie ogólnopolskim prawdziwego e-palacza, a nie kogoś, kto działa w myśl zasady „nie znam się i dlatego się wypowiem”.
Trzeba przyznać, że czekałem niecierpliwie na ten program. Dziś kilka uwag na gorąco. Krótko… zdecydowanie za krótko, ale lepsze to niż nic. Marek mógłby na pewno opowiadać o tym zdecydowanie dłużej niż to było Mu dane. No i na pewno mądrzej niż ta kuglarka z aparatem do „biorezonansu” ;). Ale nie ma co narzekać – ważne, że e-fajek w godnych rękach został pokazany w TV o zasięgu krajowym, a chmurka, którą Marek wypuścił w pewnym momencie, pięknie wypełniła przestrzeń. Istotne jest też, że w skondensowanej formie zostały przekazane najistotniejsze informacje – że e-fajek nie zawiera substancji kancerogennych i nie powoduje efektu chmurzenia biernego. Jeśli kogoś zaciekawiło, może poszukać informacji. W sumie dobrze też, że pani reprezentująca jednak naukę ostrożnie zgodziła się, że e-fajek jest OK – zwykle w podsumowaniu jest to, że e-palenie jest niezbadane, a więc niebezpieczne.
Liczę na to, że teraz e-p będzie się czasami pojawiał w mediach – ale omawiany przez ludzi takich jak Marek, którzy mają wiedzę i umieją ją spokojnie i racjonalnie przedstawić.

Przy okazji – poczytałem sobie dyskusję w wątku zapowiadającym tę audycję na jednym z forów. No i tylko westchnąć można… Zamiast cieszyć się, że o e-fajkach będzie się mówić i że będzie to mówił ktoś, kto się zna, czytam ironiczne komentarze o tym, że to reklama znanej firmy itd. itp. Oczywiście niby z przymrużeniem oka, ale… no właśnie, niby.
Smutne to jest tak naprawdę i kompletnie przeczy temu, że chmurzący są społecznością. Moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza… i nie daj Boże, aby jakaś firma się wychyliła. Teraz na cenzurowanym jest firma X, dwa lata temu była firma Y. Kto wie, na kogo wypadnie za rok. A ja do tych malkontentów mam jedno proste pytanie – dlaczego sami nie dotrzecie do mediów, dlaczego sami nie propagujecie e-papierosów w TV, radio czy gazetach? Marudzić jest naprawdę prosto…

Dodane o 21:02 – dla potomności oraz tych, którzy nie widzieli – link do audycji.

Reklamy
 
9 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 14 listopada 2012 w ogólne

 

Tagi: ,

9 responses to “„Pytanie na śniadanie” z e-fajkiem

 1. Tomba

  14 listopada 2012 at 11:24

  Bez przesady z tymi komentarzami na trawniku. W przeważającej ilości były pozytywne i żartobliwe 🙂

   
  • Tomba

   14 listopada 2012 at 13:21

   Już po wpisie jednego „opętanego” zmieniłem zdanie.

    
 2. grania

  14 listopada 2012 at 12:18

  Całkowicie się z Tobą zgadzam SCH! na trawniku nie było wcale tak żartobliwie a zaciekle i zazdrosnie oraz szukanie drugiego dna. Pozdrawiam

   
 3. Mareckimt

  14 listopada 2012 at 14:48

  Dzięki Mirku za ciepłe słowa. Spodziewałem się, że na swobodną wypowiedź nie będzie czasu i nie zaskoczono mnie. Dużo więcej działo się przed i po audycji. Szkoda, że tego nie było na antenie 🙂
  Dla mnie bardzo ważnym jest, że Pani Magdalena Cedzyńska z racji swojego zawodu nie przekreśla e-papierosa. W sumie nie wypowiadała się o nim negatywnie. A przecież nie może zalecić jego używania, jeśli jest to produkt niedopuszczony ani na rynek ogólny, ani medyczny.
  Miejmy nadzieję, że to jednak kwestia tylko czasu. Wszak wszyscy chcemy chmurzyć bezpiecznie

   
 4. Tomszol

  14 listopada 2012 at 16:03

  Panie Marku samo to, że został Pan zaproszony coś znaczy.
  Wypowiedź Pana nie została zgaszona przez onkologa tak jak wypowiedź tej kobiety „nawiedzonej „…od biorezonansu.
  Krótko, ale dobre i to.
  Następnym razem trzeba chyba kłamać, że e pali się tylko zerówki.
  Ps.
  Panie Tomba wpis na forum typu : ” Zgadłeś – będę pokazywał swojego knota” oraz odpowiedź moderatora : „A ja słyszałem, że będziesz uczył panią redaktor jak ciągnąć, by się nie wylało do ust…” – wyjątkowo prostackie, ale cóż są różne rodzaje dowcipów.

   
 5. Adam Turzyński

  14 listopada 2012 at 18:49

  „Zielony trawnik” jest miejscem zbieraniny różnej maści torbolotów. Jak stara, zołzowata żona ze wsi wzięta – cokolwiek się nie zrobi i tak będzie źle. Pamiętam, kiedy zaproponowałem utworzenie stowarzyszenia, to wrzask, że „powinni działać producenci”. Jak producent zaczął działać, to ryk, że to reklama.
  Najlepsze (najgorsze?) jest to, że dobre 80% zidiociałych malkontentów chciałoby wszystko, teraz i za darmo, żeby za nich ktoś coś zrobił, nie mając najmniejszego rozeznania, ile i co kosztuje. Taki mix komucha i pisowca.
  Dołóżmy do tego admina, który „konkurencję” banuje za nic, bez możliwości odwołania – etce Polonia. 🙂
  Może taki jeden z drugim spróbowałby coś załatwić? Zobaczyłby, ile się trzeba nachodzić…

  Przepraszam, ale mam alergię na intelektualną zieleninę. 🙂

  Co do audycji, merytorycznie już: podobało mi się, że pan z e-papierosem siedział spokojnie, powiedział raptem 3-4 zdania i pozamiatał. 😀

   
 6. Kaszëba

  15 listopada 2012 at 08:37

  Było spokojnie, rzeczowo, bez niepotrzebnych fajerwerków. Wypada się cieszyć, że ep wkracza w sposób stonowany, a nie z przytupem, który nie każdy lubi.
  Różnie mnie jednak opinia dotycząca chmurzenia w studio – ja jakoś mam przekonanie, że wolnym od nałogu może to przeszkadzać i staram się ograniczać miejsca, w których chmurzę. Pociągi – tylko na końcu wagonu, komunikacja miejska – nie chmurzę, na przystankach – tylko na końcu przystanku, samoloty – nie chmurzę, w samochodzie – tylko swoim, w knajpach – za zgodą właściciela i raczej wybieram ubocze, . W TV bym chyba nie puścił chmurki, no chyba, że taka była wola producenta i zgoda uczestników.
  Nie mniej jednak – dziękuję za zaprezentowanie naszej społeczności w pozytywnym świetle.

   
  • Adam Turzyński

   15 listopada 2012 at 11:54

   To chmurzenie w studiu było w kamerę i elementem scenariusza.

   Reszta jest kwestią wyczucia (co i kto gdzie wapuje, tu się różnimy 🙂 ).

    
 7. Fisherking

  15 listopada 2012 at 10:20

  Nie było negacji e-papierosa – to już ogromny sukces, brawo ! Krótko, treściwie, na temat rzetelnie – w tak w tej krótkiej formule telewizyjnej brawo !

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: