RSS

Istotne wyjaśnienie

30 List

 Szanowni Państwo

ponieważ tekst na aukcji wzbudził różne reakcje, chciałbym wyjaśnić jedną istotną sprawę.

Nie jest naszym celem nieuczciwa rywalizacja z rzetelnymi firmami, które sprzedają liquidy – dla nich zresztą Allegro jest tylko jednym z kanałów dystrybucji. Jednak jeśli poświęcicie nieco czasu na przejrzenie tam aukcji liquidów, zobaczycie jak są one opisywane i czym się chwalą niektórzy sprzedawcy. Niestety, każdy mający trochę wolnej gotówki może zamówić sobie liquid i zacząć go sprzedawać. Nie ma licencji, zezwoleń ani kontroli. Oczywiście sprzedawca azjatycki zapewni, że liquid jest najwyższej światowej klasy, pokaże nawet na to skany papierów.

Pamiętajcie też, że świat e-fajek nie kończy się na blogu czy forum (niezależnie od jego koloru). Setki ludzi robi zakupy na aukcjach nie mając żadnej świadomości co do tego, co oznacza RoHS czy CE.

Stąd właśnie pomysł wyjaśnienia tego, z czego się składa nasz liquid, jak upewniamy się, że jest zgodny z zakładanym składem i wolny od zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych, a także wyjaśnienia tym, którzy odwiedzają aukcje, na czym polega „ściema” niektórych piszących, że mają cały plik certyfikatów czy nawet zaświadczenia, że ich liquid jest zupełnie nieszkodliwy.

Jesteśmy za tym, aby była różnorodność – każdy sprzedawca ma przecież inne smaki liquidów. Jednak cały czas priorytetem jest bezpieczeństwo.

Wspominałem o naszej normie zakładowej. Jej istotna dla kwestii zdrowotnych część zostanie w ciągu kilku dni udostępniona. Po co? Ano po to, aby ci, którzy chcieliby iść naszą drogą nie musieli już wyważać otwartych drzwi. W normie opisane są m.in. dopuszczalne poziomy metali ciężkich jak też drobnoustrojów. Oczywiście nikt nie zmusi nikogo, aby taką normę wdrożyć. Każdy może stworzyć własną – możemy też podyskutować nad stworzeniem wspólnej.

Przypominam nasze podstawowe hasło: bezpieczeństwo i przejrzystość działania. Tego chcemy się trzymać. Zapraszamy do przejęcia tego hasła w ramach działań każdej firmy.

Reklamy
 
10 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 30 listopada 2012 w ogólne

 

10 responses to “Istotne wyjaśnienie

 1. Adam Urantówka

  30 listopada 2012 at 12:53

  Nie rozumiem co jestg pañskim celem. Pieniádze? Ok. Sam zarabiam.

   
  • ja123

   30 listopada 2012 at 13:24

   A co innego może być celem sprzedaży ?

    
 2. Irek.

  30 listopada 2012 at 13:51

  „Wspominałem o naszej normie zakładowej. Jej istotna dla kwestii zdrowotnych część zostanie w ciągu kilku dni udostępniona. Po co? Ano po to, aby ci, którzy chcieliby iść naszą drogą nie musieli już wyważać otwartych drzwi. W normie opisane są m.in. dopuszczalne poziomy metali ciężkich jak też drobnoustrojów. Oczywiście nikt nie zmusi nikogo, aby taką normę wdrożyć. Każdy może stworzyć własną – możemy też podyskutować nad stworzeniem wspólnej.”

  Bardzo proszę. Przynajmnie jest już się do czegoś odnieść.

  Adamowi U. wyjaśniam.
  Celem Starego Chemika od bardzo dawna było bezpieczeństwo wapujących. Ten blog jest tego najlepszym dowodem.
  A to że swoją wiedzę i doświadczenie zaczął przekuwać w monety to co w tym złego?

   
  • Aleksander

   30 listopada 2012 at 16:42

   I chwała Staremu Chemikowi za to! Największą wartość ma kasa z pasji i tego chyba najbardziej zazdrościmy

    
   • dzizas

    1 grudnia 2012 at 02:11

    No tak, pamiętaj chemiku młody … Przesiadłeś się na inne krzesełko i ja bardzo sobie to chwalę, może mimo tego że nie udało się zbudować stowarzyszenia, to uda się zbudować normy produkcji liquidów. Ale musisz uważnie dobierać słowa i nie bać się powiedzieć, że certyfikatów nie ma i nie może być bo nie ma żadnej normy. Inaczej osoby przeglądający Alle… będą oceniać: Ten liquid ma certyfikaty a ten liquideu nie ma. Ma tylko rzetelne coś tam…. – No i jak myślisz co wybiorą? Nie bój się napisać wprost – nie ma norm to nie ma certyfikatów. A wszyscy, którzy mówią że posiadają certyfikaty dotyczące produkcji liquidów – kłamią. I co pozwie Cię ktoś do sądu? A jak pozwie to ma szansę wygrać? Jeśli wszedłeś na ścieżkę zwiększonej edukacji waperów, to nie powstrzymuj się przed radykalnymi reakcjami. O starych waperów nie musisz walczyć (chyba że smakami) ale chodzi też o to na czym Ci zawsze zależało – o edukację. Teraz nie musisz robić tego charytatywnie 8=)
    POWODZENIA ŻYCZĘ.
    Grzegorz Dudek

     
 3. eser

  1 grudnia 2012 at 18:30

  Rozum, czy Serce? Serce, czy Rozum? A może jedno i drugie? Ja tam wolę Starego Chemika w „Starym Blogu”

   
  • StaryChemik

   1 grudnia 2012 at 21:50

   I to wszystko wróci już od poniedziałku. Blog pozostanie blogiem a biznes będzie się toczył gdzieś indziej. Tu jeszcze zostaną pokazane istotne elementy normy, którą testujemy.
   Takie było założenie.

    
 4. Kowak

  2 grudnia 2012 at 02:40

  I o co ta jazda? gdybym jeszcze chmurzył i się nikotynował, byłbym w niebo wzięty że mądrzy ludzie coś działają w sprawie jakości liquidu w naszej wsi, jako wolny od nikotyny ciesze się iż w tej sprawie może być lepiej i jaśniej.

   
 5. timi

  5 grudnia 2012 at 05:18

  Własnym oczom nie wierzę. SCh tłumaczy się i prostuje niefortunnie dobrane słowa…. i to w opisie własnego produktu….
  Ależ czasy nastały, no no.
  Bo do tej pory to pamiętam jak różni sprzedawcy się tłumaczyli za to czy tamto, bo SCh stał na straży prawości i prawdomówności.
  A tu proszę, okazuje się że jak kończy się ‚idea’ a zaczyna ‚kasa’ to nawet SCh popełnia błędy za które na forach piętnował innych.

  Po raz 3 na tym blogu: gdzie są dokumenty/certyfikaty dotyczące Pana produktu? Kiedy poprze Pan własny marketingowy bełkot na temat pochodzenia składników, perfekcyjnej czystości czy atestów butelek….?

   
  • StaryChemik

   5 grudnia 2012 at 08:54

   Nie tłumaczę się, nie prostuję niczego. Nie jestem odpowiedzialny za marketing produktu, więc trafiłeś kulą w płot.
   A pytać możesz – to wolny kraj. Ale to my zdecydujemy co i kiedy ujawnimy.
   Piętnowałem za kłamstwa – wskaż choć jedno w tym, co ja napisałem.

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: