RSS

Nareszcie porządny artykuł w mediach

18 Sty

Długo przyszło nam czekać na rzetelny artykuł poświęcony e-papierosom opublikowany w mediach innych niż związane z samymi e-p. Ukazał się on, co ciekawe, na portalu poświęconym medycynie sportowej i rehabilitacji.
Artykuł jest właściwie rodzajem wywiadu ze znanym czytelnikom bloga profesorem Andrzejem Sobczakiem – chemikiem zajmującym się m.in. toksykologią dymu tytoniowego, jak też ostatnio efektami zdrowotnymi związanymi z e-papierosami. E-palacz praktyk nie dowie się z tego artykułu niczego specjalnie nowego, ale to raczej nie to środowisko jest w tym przypadku grupą docelową. Ktoś, dla kogo e-papieros jest nieznaną nowością, może dowiedzieć się tutaj, jak to wszystko wygląda ze strony naukowca, który te sprawy bada. Bardzo mnie cieszy rzetelne i obiektywne podejście do tematu. Prof. Sobczak nie gloryfikuje e-fajek, ale wyraźnie podkreśla, że jest to dobre rozwiązanie dla osób uzależnionych od palenia tytoniu.
Dla mnie ważne jest to, że prof. Sobczak ujawnił nieco wyniki bada swojej grupy. Okazuje się, że formaldehyd i akroleina, które mogą powstawać przy podgrzewaniu liquidu, obecne są w chmurce w ilościach śladowych. Istotne jest też to, że w wywiadzie powiedziano wyraźnie, że badania nie potwierdzają negatywnego wpływu wydychanej chmurki na otoczenie, a więc efekt chmurzenia biernego nie występuje. Liczę na to, że niebawem w poważnym piśmie medycznym ukażą się te wyniki w formie drukowanej.
Miejmy też nadzieję, że teraz takich artykułów pojawi się więcej i że trafią też do wiodących mediów, zarówno elektronicznych, jak też papierowych.

Reklamy
 
6 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 18 stycznia 2013 w ogólne

 

Tagi: , ,

6 responses to “Nareszcie porządny artykuł w mediach

 1. Redakcja Safe-sport.pl

  18 stycznia 2013 at 16:13

  Dziękujemy za pozytywną opinię o artykule i przekierowanie do tekstu na swoim blogu. Jest to pierwszy tak obszerny wywiad w polskich mediach, ale zapewne nie ostatni. Mamy nadzieję, że różnorodna tematyka portalu przyciągnie coraz więcej jego czytelników. Pozdrawiam serdecznie

   
  • Tomszol

   21 stycznia 2013 at 00:15

   Różnorodna tematyka jest dobra, ale tu temat bloga wskazuje na e-palenie.
   Dziwne dla mnie takie przyciąganie się wzajemne (chemik wpisał, wy wpisaliście)…ciągnijcie dalej, ale z dala od wkurw… nałogowców, chyba , że SCh lubi lizanie po dupskach i wzajemne gruchanie jak między świnkami morskimi
   Nie przyciągnie tematyka safe-sport.pl, bo my tu gadamy o pozbyciu się nałogu….skurwiałego nałogu…chyba, że SCh inaczej myśli i lepiej pcha swe książeczki i płyny oraz pierniczy o niczym 🙂
   Wtedy odpadam 🙂

    
   • StaryChemik

    21 stycznia 2013 at 10:41

    Nie bardzo rozumiem sens tego komentarza, a szczególnie ten złośliwy ton. Ucieszył mnie rozsądny artykuł, czemu dałem wyraz. Redakcja safe-sport odpowiedziała i tyle. Próba doszukiwania się drugiego czy trzeciego dna jest chyba bez sensu.
    Czy tematyka safe-sport nie przyciągnie ludzi? Osobiście nie widzę sprzeczności pomiędzy rzucaniem nałogu i sportem. I tyle z mojej strony.
    Aha – mam też prośbę o nieco bardziej kulturalny język – nie zniżajmy się do poziomu budki z piwem.

     
 2. Ewunia

  22 stycznia 2013 at 11:10

  Na poczatku nie chcialam sie odzywac, bo jak i wiekszosc nie lubie konfrontacji. Ale ta cisza krzyczy zbyt glosno. Lubimy ten blog, lubimy Starego Chemika. Mamy zrodlo nanowszych wiadomosci o chmurzeniu, jest przyjemnie, az tu nagle Tomszol uwaza, ze moze nam wylac na glowe wiadro pomyj. Czy nadal wszyscy beda sie po cichu z tych pomyj obcierac, bo ja nie mam checi.

   
 3. J3

  22 stycznia 2013 at 20:43

  Ignorować. Nie konfrontować. Nie schodzić do jego poziomu (który w powyższym komentarzu sięgnął dość blisko dna). Z prostego wpisu wyssał normalnie jakieś teorie spiskowe 🙂

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: