RSS

Kolejny poroniony pomysł unijnych legislatorów

18 Czer

Myśleliście pewnie, że unijni legislatorzy wyczerpali już limit ustawodawczej głupoty. Nic bardziej mylnego! Oni tak naprawdę dopiero się zaczynają rozpędzać.
Kwestia ograniczenia stężenia nikotyny do kilku mg/ml to nie było ich ostatnie słowo. Mają więcej ciekawych pomysłów. Jedną z nich jest poprawka 1250.
Co jest ciekawe – zaczyna się ona bardzo optymistycznie dla chmurzących. Otóż nie trzeba będzie koniecznie rejestrować liquidów jako produktów medycznych. Wymyślono bowiem procedurę uproszczoną, bez badań. HURRA!!!
Ale zaraz, zaraz – czytajmy dalej. Teraz dopiero zaczynają się pomysły z piekła rodem. Dziś przeczytałem o pierwszym z nich. Pani Linda McAvan, jedna z kluczowych osób zajmujących się dyrektywą, zaproponowała właśnie wspomnianą poprawkę 1250 do dyrektywy tytoniowej, w myśl której liquidy rejestrowane w ramach procedury uproszczonej mają m.in. być pozbawione dodatku jakiegokolwiek aromatu. Normalnie – bezsmakowe. PG/VG plus śladowe ilości nikotyny. I chwatit, jak mawiali starożytni Indianie.
To równie ciekawy pomysł jak np. ustalenie, że perfumy mają być pozbawione aromatu i składać się tylko z wody z śladowym dodatkiem alkoholu. Albo weźmy taki kisiel – barwniki jakieś i aromaty? Nie! Skrobia – i wystarczy. Kisiel bezsmakowy. Nowość unijna.
Czy ci ******* naprawdę nie rozumieją, że jeśli ktoś będzie chciał, sam sobie domiesza aromat? Rzecz w tym, że wielu nowych użytkowników nie będzie rozróżniać pomiędzy aromatami na bazie PG i na bazie oleju roślinnego i w związku z tym może sobie zrobić krzywdę. Kogo to obchodzi.

Zastanawiam się, jak dyrektywa będzie wyglądała w ostatecznym kształcie. Tego zapewne dowiemy się dopiero jesienią. Możemy być naprawdę zdziwieni. I obawiam się, że nie będzie to pozytywne zdziwienie.
Ciekawe, że ci sami prawodawcy lekką ręką rzucają miliony euro plantatorom tytoniu na dofinansowania ich produkcji, a więc de facto – na dofinansowanie Big Tobacco. Czy to naprawdę nie jest skrajnie chore?

Ale pamiętajcie, unijni legislatorzy – dobry Pan Bóg jest miłosierny i wybacza – chmurzący niekoniecznie będą mieli w sobie aż tyle miłosierdzia. A to z nimi już niebawem spotkacie się przy urnie wyborczej.

Reklamy
 
8 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 18 czerwca 2013 w ogólne

 

Tagi: , , ,

8 responses to “Kolejny poroniony pomysł unijnych legislatorów

 1. gfgf

  18 czerwca 2013 at 16:40

  A tam, a tam, w razie czego liqiudy będą sprzedawane w dwóch osobnych buteleczkach, w jednej baza, w drugiej reszta, przed użyciem zmieszać

   
  • neciu007

   18 czerwca 2013 at 21:15

   No i oczywiście będzie dołączona odpowiednia ulotka. Tylko, że ludzie nie czytają ulotek nawet przy antybiotykach…
   Ja miałem szczęście dostać z zestawem startowym książkę Mirka i do tej pory uważam, że bez tej pozycji nie powinno się e-papierosów sprzedawać! A sposób uruchomienia powinien być udostępniany po zdaniu egzaminu z wiedzy podstawowej (hehe – to już żart).

    
 2. markov

  18 czerwca 2013 at 18:15

  Ciekawi mnie czy w Europarlamencie są jacyś chmurzący, czy może jest to nie poprawne politycznie?

   
 3. Tanatos

  19 czerwca 2013 at 00:08

  Moim zdaniem nawet nie warto komentować takiej wybitnej twórczości Europosłów, bo ręce same opadają, ale można w tym momencie można przytoczyć ładny cytat z polskiej komedii, który automatycznie skojarzył mi się z cudownym Europarlamentem:
  „- Ty, co ty masz w uchu?
  – Słuchawkę, no tak, że niby mam kontakt z bazą.
  – Ale ze swoim mózgiem chyba nie! Wyp…ć” (cyt. z „Poranek Kojota”)

  i tak jak Stary Chemik napisał spotkamy się przy urnie…

   
 4. milo

  19 czerwca 2013 at 00:20

  szczerze mówiąc po tym jak usłyszałem że planują wycofać z rynku analogowe mentole (bo wg ich logiki smakowe papierosy zachęcają do palenia) byłem zdziwiony że podobnie nie kombinują z płynami do e-fajkow ale teraz już wiem że się obudzili 🙂 Dla odbiorcy końcowego nie wiele się zmieni, po prostu płyn będzie się składał z 2 butelek – jedna z liquidem druga z aromatem – tak jak kleje 2 składnikowe. Pewnie rynek aromatów też na tym skorzysta.

   
 5. KnUR1

  19 czerwca 2013 at 07:17

  Oni wszystko rozumieją – muszą tylko trochę poskakać przy temacie, którym w ogóle nie powinni się zajmować. Tym sposobem mogą dalej marnotrawić pieniądze, które sami drukują. Pozostaje mieć nadzieje, że ten cyrk czym szybciej się zawinie, razem ze swoimi pomysłami na pomyślne okradanie.

   
 6. KnUR1

  19 czerwca 2013 at 07:29

  Przy okazji Rybiński coś wspomina a e-fajkach i pewnie będzie tak jak pisze na swoim blogu:

  http://www.rybinski.eu/2013/06/kreatywne-budzetowanie-siega-zenitu/

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: