RSS

Ważne (chyba) wyjaśnienienie w sprawie dyrektywy

12 Lip

Widzę po komentarzach na forach, że kwestia dyrektywy nadal jest nie do końca jasna. Myślę, że warto pewne rzeczy naświetlić.
Po pierwsze – nadal nic nie jest przesądzone. Kolejna decyzja zapadnie we wrześniu, gdy nad tekstem będzie głosował parlament – to ostatnie głosowanie było głosowaniem w komisji.
Warto zapoznać się z wpisem pani europoseł Róży Thun, która w syntetycznej formie wyjaśnia, jak to dalej będzie wyglądać. Nadal będzie można wprowadzać poprawki, więc nadzieja jest. Będą co najmniej dwa głosowania, a może nawet więcej. A czas działa na naszą korzyść.
Po drugie – nawet jeśli dyrektywa zostanie przyjęta w takiej formie, w jakiej jest teraz, nie oznacza to w żadnym wypadku, że już wtedy będą kłopoty z liquidami zawierającymi nikotynę. Dyrektywa jest fragmentem prawa unijnego i samo jej uchwalenie dopiero zobowiązuje państwa członkowskie do dostosowania prawa krajowego do tego, co w owej dyrektywie się znajduje. Tak więc w tym momencie piłeczka zostanie odbita w kierunku naszego sejmu.
Oczywiście sejm nie może odwlekać tego w nieskończoność, ponieważ prawo wyraźnie mówi, że istnieje konkretny czas maksymalny na ten ruch prawny.
Jeśli nic się nie zmieni, od momentu uchwalenia dyrektywy do jej wprowadzenia w życie będzie obowiązywał okres trzyletni.
Dlatego też nie ma absolutnie sensu kupowanie teraz na zapas bazy czy też samych liquidów. Na to jest jeszcze czas, dużo czasu. A może wszystko się rozwiąże po naszej myśli? Ja nadal w to wierzę.
Zawsze też można rzucić to wszystko w diabły – to też jakieś rozwiązanie, prawda?

Reklamy
 
9 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 12 lipca 2013 w ogólne

 

Tagi: , ,

9 responses to “Ważne (chyba) wyjaśnienienie w sprawie dyrektywy

 1. Piotr

  12 lipca 2013 at 15:54

  Witam. Będę zgryźliwy.. nie prawda ! Pamiętasz, jak pisałem o próbach opiumowania liquidów przez niektóre osoby? Nigdy nie chciałem już o ty mówić, ale uruchomiłeś mnie tym rzucaniem w diabły, bo ja pewnie ani nie potrafię, ani nie chcę rzucić. No więc udało się – można dodać opium do liquidu niestety. Piszę to aby decydenci wiedzieli, że Polak potrafi. Bimber umiemy pędzić, to i bazę z nikotyną sobie wyprodukujemy. Przykre to, ale niestety prawdziwe. Np. prohibicja w USA przyniosła odwrotne skutki, niż były oczekiwane. Co przyniesie ograniczenie w dostępie do liquidu kiedy pójdę po receptę do Pana Doktora, który mówi, że e-papieros to jeszcze gorsze świństwo niż analogi ??? Ja już dziś zakupię zestaw Małego Chemika… Pozdrawiam.

   
 2. exseb

  13 lipca 2013 at 18:46

  Co za kretyni zasiadają w tym parlamencie!!!!! Jak wprowadzą zakaz e-chmurzenia która jest alternatywą jak by nie patrzeć dla zwykłych papierosów lub wpłyną na ograniczenie możliwości korzystania z nich to warto zastanowić się nad pozwami zbiorowymi wobec tej instytucji i posłom co to prawo stanową!!!! Działają na szkodę obywatela a jak decydenci z euro parlamentu są w kieszeniach firm lobujących to powinni się za nich wziąć odpowiednie komórki do walki z korupcją!!!!! Myślę że trzeba się zastanowić nad jakimś sposobami ( nie wiem jeszcze jakimi) dania do zrozumienia tym nie to końca jasno myślącym przedstawicielom rządu EU aby od e-liquidów i e-chmurzenia trzymali się z daleka.
  Nie udowodniono szkodliwości e-p a już próbują wprowadzać ograniczenia zakazy itp. Co się do cholery dzieje z ludźmi, czemu nie protestują przeciwko takim debilnym zakusom….. Po za tym jest totalną hipokryzją że Unia Europejska z jednej strony próbuje zakazać czegoś co jest z jednej strony mniej szkodliwe od zwykłego papierosa a z drugiej strony zezwala na produkcję choć by papierosów typu menthol. Dla mnie jest to totalną bzdurą!!!! Posłowie porostu z EU działają na nie korzyść obywateli którzy ich wybrali co nasuwa jednoznaczne spostrzeżenia iż cały ten parlament uprawia politykę na korzyść firmy lobujących czyli zwykłą prywatę!!!! Czemu ktoś w końcu nie rozprawi się z tego typu polityką.
  Cóż za porażka, żal…………

  ps.

  Przepraszam za niektóre zbyt radykalne stwierdzenia w moim komentarzu ale przyznam że jak czytam tego typu informacje na temat polityków i ich filozoficznych projektów nie tylko związanych z e-p, to po-prostu człowieka zaczynają ponosić emocje, bo albo nas ludzi traktują jak ciemną masę i myślą że tak jest ( choć rzeczywistość jest inna) albo świadomość polityków którzy mają decydować o m. in. takich tematach jest na poziomie zerowym ( mało prawdopodobne ale możliwe)
  Smutne jest że tacy ludzie decydują o przyszłości milionów obywateli, co im wolno a czego nie. Jako wolny człowiek, mam prawo wybrać to co chcę używać tz. albo zwykły papieros albo e-papieros. Jakiem prawem grupka ludzi ma decydować o tym co mi wolno a czego nie… Co to ma być NIEWOLNICTWO?!?!?!!!!! XXI wieku…..

  Pozdrawiam
  S.

   
  • Demisn

   15 lipca 2013 at 10:40

   „Jako wolny człowiek” hahaha
   ps przepraszam za sarkazm i oczywiście zgadzam się z komentarzem

    
 3. Jacek

  14 lipca 2013 at 23:25

  Kto i kiedy powiedział, że liczy się jednostka? Czy to perwszy raz nasi przedstawiciele podejmują podobne decyzje? Takich przypadków są tysiące… http://www.youtube.com/watch?v=RJ7dLYOSbCc

   
 4. grzesiek

  15 lipca 2013 at 07:10

  Witam,jesli caly czas do tej pory probowali udowdnic jak to e-papierosy sa rowniez szkodliwe dla zdrowia to ja pytam;jak mozna szkodliwy srodek sprzedawac w……….aptekach???

   
 5. NinjaGo

  15 lipca 2013 at 09:18

  Ten szkodliwy środek, by trafił do sprzedaży w aptekach, będzie musiał przejść badania. I bardzo dobrze, bo chyba chcemy mieć pewność, że nie inhalujemy trucizny.

   
 6. Piotr

  15 lipca 2013 at 20:46

  grześkowi chodzi zapewne o „e-papierosy” inhalujące nikotynę firmy NICORETTE. Bezchmurne gówno w cenie 20 PLN za 1 sztukę, która odpowiada !!! 1 analogowi ))).

   
 7. k73

  15 lipca 2013 at 21:32

  Trzeba pamiętać, że teraz głosowała „ekologiczna” komisja ds. toksykologii, byłoby dziwne, żeby głosowali za tym, że nikotyna jest ok… Głosowań będzie jeszcze kilka w innych komisjach. Te głosowania i komentarze będą potem czytać wszyscy euro posłowie ze wszystkich krajów, a szczególnie ci, gdzie na ten moment nie ma konkretnych uregulowań. A nawet jak głosowanie będzie niekorzystne i będzie ograniczenie nikotyny poniżej 4 mg, to nasz rząd, tak jak w wielu innych przypadkach, może zawnioskować o okres przejściowy, np. 5 lat. Może tak się stać, jeśli dyrektywa będzie głosowana jako całość, a pamiętajmy, że chodzi w niej głównie o slimy, mentole i jeszcze większą powierzchnię dla ostrzeżeń dla zdrowia na paczkach papierosów.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: