RSS

Istotny list w obronie e-papierosów na łamach Financial Times

02 Gru

Po ujawnieniu dokumentu, który ma być dyskutowany w Komisji Europejskiej, z inicjatywy emerytowanego profesora Imperial College w Londynie – Gerry’ego Stimsona, szefa organizacji Knowledge-Action-Change, zajmującej się między innymi kwestiami dotyczącymi substancji uzależniających w aspekcie nauki oraz szeroko rozumianej polityki, powstał specjalny list otwarty skierowany m.in. do członków Parlamentu Europejskiego.
Profesor Stimson zwrócił się do grupy kilkunastu osób zaangażowanych w te kwestie, aby wspólnie z nim podpisały ten list. Wśród sygnatariuszy znajdziemy tak znane w naszym środowisku osoby, jak prof. Hajek, dr Farsalinos oraz prof. Polosa. Ze strony Polski podpisy złożyły trzy osoby: dr Michał Kozłowski z eSmoking Institute, prof. Andrzej Sobczak ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz piszący te słowa.
List, zatytułowany „E-cigarettes are helping smokers” („E-papierosy pomagają palaczom”) został dziś opublikowany w opiniotwórczym Financial Times, a kopie trafiły także do wszystkich europarlamentarzystów. Prawdopodobnie będzie też cytowany w innych źródłach, ale o tym dowiemy się w ciągu najbliższych godzin.
Ponieważ dostęp do Financial Times jest ograniczony (można wykupić dostęp płatny, ale też po rejestracji można dostać dostęp do 8 artykułów miesięcznie), list został też opublikowany na stronie stowarzyszenia STEP (wraz z tłumaczeniem na język polski).
Nagłaśnianie tej sprawy w mediach jest w tej chwili tak naprawdę jedynym sposobem nacisku, który społeczność chmurzących oraz (co bardzo cieszy) naukowcy wspierający tę kwestię może wywierać w tej  chwili na urzędników Komisji Europejskiej. Czy przyniesie to jakikolwiek efekt – nie wiadomo. Ważne jest natomiast, że buduje się cenna koalicja świata nauki, która jest w stanie podjąć dyskusję merytoryczną, opartą na solidnych podstawach badawczych.
Podsumowując – keep calm and vape on!

Przy okazji – jeśli jeszcze nie podpisaliście tej petycji, czas najwyższy to zrobić. Czas nagli.

Reklamy
 
9 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 2 grudnia 2013 w ogólne

 

Tagi: , , ,

9 responses to “Istotny list w obronie e-papierosów na łamach Financial Times

 1. Janusz

  2 grudnia 2013 at 20:29

  Panie Mirosławie, robi Pan tak dużo dla mnie jako e-palacza, że trudno mi jest wyrazić swoją wdzięczność. Jeśli mogę czymkolwiek i kiedykolwiek się zrewanżować to pozwolę sobie zaprosić Pana do Słupska nie tylko na przysłowiową lampkę koniaku, ale na zwiedzanie ze mną, jako przewodnikiem, tego pięknego regionu. Wybrzeże Bałtyckie, Kaszuby, Słowiński Park Narodowy to naprawdę przepiękne miejsca. Proponuję wiosnę lub lato. Po takich „bojach” chwila wyciszenia będzie wskazana:)

   
  • StaryChemik

   3 grudnia 2013 at 22:14

   Miło mi czytać takie sympatyczne słowa. A i niewykluczone, że z zaproszenia skorzystam, bo lubię te tereny. Na Kaszubach już z 10 lat nie byłem.

    
 2. Igor

  3 grudnia 2013 at 06:44

  Myślę, że wszyscy mamy dług wdzięczności dla Starego Chemika!!!
  Dziękuję!!!

   
 3. karolina

  3 grudnia 2013 at 09:23

  czy wiadomo o ktorej jest to glosowanie?

   
 4. Artur

  3 grudnia 2013 at 11:31

  Czekamy na dobre wieści…

   
 5. tomcich

  3 grudnia 2013 at 12:18

  Wydaje mi się że po dzisiejszym głosowaniu nie ma się co spodziewać, korzystnych decyzji. Ale pytanie jest kiedy jest głosowanie w parlamencie nad ewentualnymi poprawkami. Wtedy mogą one być odrzucone tak jak to miało miejsce z pierwotnym projektem. Ue parlamentarzyści muszą się liczyć z wyborcami gdyż w odróżnieniu od członków KE są przez nich wybierani.

   
  • Artur

   3 grudnia 2013 at 13:03

   W pełni zgadzam się z Twoją opinią i uważam, iż wynik dzisiejszego głosowania jest przesądzony. Trzeba ponownie zewrzeć szyki przed głosowaniem w parlamencie…

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: