RSS

Niejednoznaczne wieści z negocjacji unijnych.

13 Gru

No i nadal nie wiemy nic na pewno. Pierwsze przecieki mówiły, że spotkanie trójstronne nadal nie dało wyników jednoznacznych. Wczoraj dotarły z kolei informacje przekazane przez niemiecką europarlamentarzystkę, Renate Sommer, która na swoim profilu na FB napisała, że przedstawiciele Komisji Europejskiej zgodzili się, aby nie było zakazu sprzętu, który można samemu uzupełniać liquidem. Jeśli to prawda, to jest to jakieś światełko w tunelu, chociaż do zakończenia negocjacji jeszcze daleko. Ma być też limit stężenia nikotyny, ale tu wiadomości są niejednoznaczne. Jedni interpretują, że będzie limit 20 mg/ml (tak jak teraz we Francji), inni z kolei twierdzą, że każde z państw samo ma zadecydować co do maksymalnego stężenia.
Chwilowo ma nie obowiązywać zakaz używania aromatów (innych niż używane w NTZ), ale tu też nie mamy pełnej jasności. Mają natomiast być wprowadzone zasady dotyczące bezpieczeństwa składników. I tu znowu diabeł tkwi w szczegółach, których nie znamy.
Przedstawiciele komisji chcą natomiast uprawnień do autonomicznej zmiany tych zapisów „na podstawie wiedzy naukowej”. To jest bardzo dziwna furtka, ponieważ znowu grono urzędników może sobie uznać dowolną publikację za podstawę jakichś zmian. Jak dla mnie jest to niebezpieczna kwestia.
Ciąg dalszy negocjacji na początku przyszłego tygodnia. I jest to właściwie ostatni tydzień na podjęcie ostatecznych decyzji. Co przyniesie nam przyszłość – w tej chwili nie wiadomo.

Reklamy
 
10 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 13 grudnia 2013 w ogólne

 

Tagi: , ,

10 responses to “Niejednoznaczne wieści z negocjacji unijnych.

 1. Janusz

  13 grudnia 2013 at 10:25

  Potężny napór społeczności chmurzącej z Europy i ze Świata daje efekty.Całkowity zakaz na e-papierosy miał być wprowadzony szybko i po cichu.
  Solidarność chmurzących z całego Świata jest przykładem, że maluczki też coś może. To kieruję do tych co zwątpili i nie robią nic tłumacząc sobie „a co ja mogę? Nic!”. Taką postawą wyrażacie zgodę na bezkarność skorumpowanych polityków i urzędników.
  Wojna trwa!
  Dnia 15.12.2013 w godzinach 21:00 – 23:00 rozpocznie się ogólnoświatowa akcja w serwisie Twitter o tytule „TWITTER BOMB”.Dołączcie do niej!

   
  • Janusz

   13 grudnia 2013 at 10:45

   Ps. mam cichą nadzieję, że z całym szacunkiem użytkownik „imprimis” jest zajęty czymś innym i nie włączy się do komentowania, bo się znowuż „zapętlimy”:))))))))))

    
   • imprimis

    13 grudnia 2013 at 12:07

    Januszu, jestem i czuwam, na razie nie ma co komentować. Pozdrawiam Wszystkich

     
 2. Jurek

  13 grudnia 2013 at 13:28

  Widzę światło w tunelu 🙂 obyśmy już się nie zawiedli

   
 3. Janusz

  13 grudnia 2013 at 15:19

  Stary Chemiku, czy możesz to rozszyfrować?
  http://www.ecigarette-research.com/EUROECHO2013-ecigs.pdf

   
  • StaryChemik

   13 grudnia 2013 at 16:45

   To praca zespołu Farsalinosa z konferencji w Turcji. W dużym skrócie (dla mnie za bardzo medyczna) – e-fajki znacznie mniej zmieniają krytyczne parametry układu krwionośnego – badanie było na części wstępującej aorty, określało m.in. jej średnicę w fazie skurczowej i rozkurczowej. Wiem, że ma być z tego niebawem większa publikacja.

    
 4. Artur

  13 grudnia 2013 at 16:39

  Janusz najważniejsze jest to zdanie: „(…) Research on ECs should be intensified since they may
  be potentially useful in reducing the adverse vascular effects associated with smoking (…)”.

   
 5. Fomalhaut

  13 grudnia 2013 at 17:20

  No właśnie, najgorsza jest ta furtka, którą wszechwładza chciałaby sobie zostawić. Po co? By przeczekać do czasu, aż temat trochę przycichnie, by móc spróbować ponownie uderzyć jak ninja?
  Niesławne ACTA co rusz ktoś gdzieś próbuje przeforsować pod ciągle zmienianymi nazwami….

  Co do niejednoznaczności i niejasności, 20mg nie byłoby już chyba tragedią? Jako osobie nie palącej/nie dymiącej ciężko mi się do tego odnieść, chociaż sporo czytałem na ten temat, i to jest już chyba dawka dla osób, które naprawdę sporo analogów dziennie wypalały. Z pewnością wygląda to lepiej, niż wcześniejsze jednocyfrowe propozycje.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: