RSS

Odlot wojewody pomorskiego

14 Gru

Mamy weekend i zero nowych wiadomości unijnych. Zajmijmy się więc może sprawami krajowymi. 
Pojawił się kolejny artykuł dotyczący e-papierosów
. Ostatnio w zasadzie nie komentuję pojedynczych tekstów, bo zwykle nie ma to wielkiego sensu, ale tym razem po prostu nie wytrzymałem.
Imaginujcie sobie, że Pan Wojewoda, oczywiście w trosce o nasze zdrowie, chce wprowadzić prohibicję na e-fajki. Oczywiście jego jurysdykcja sięga tylko do granic województwa, więc zaczynam sobie wyobrażać te lotne patrole na granicach, przeszukiwanie bagażników aut, paczek, kieszeni podróżnych w pociągach i autobusach. Oczyma duszy widzę jak tuż za granicą województwa gromady ludzi spragnione chmurki zbierają się, pociągają kilka czy kilkadziesiąt razy i wracają na Pomorze. Oczywiście sprzęt i liquidy zostawiają w specjalnych przechowalniach, bo lotne patrole, policja itp.
Ktoś może spytać – co za straszna tragedia stoi za tym pomysłem? Czy do szpitali masowo przywożeni są ludzie zatruci liquidami? Nic takiego w artykule nie ma. Pan wojewoda zlecił kontrolę liquidów w jakimś tam punkcie sprzedaży i okazało się, że mają złe oznaczenia. Zatrzymano 28 partii towaru, pobrano trzy próbki i wysłano do laboratorium. Nie wiemy, o jaki punkt sprzedaży chodzi – całkiem możliwe, że dzielni inspektorzy wpadli do jakiegoś chińskiego markeciku. W cywilizowanych sklepach coś takiego raczej się nie zdarzy.
Nie będę komentował poziomu artykułu, bo nie odbiega od typowego znanego nam wszystkim z mediów. Fascynuje mnie przede wszystkim idea zakazu e-papierosów czy liquidów na ograniczonym terenie. Ciekawe na jaki przepis prawa powoła się pan wojewoda. Może wydaje mu się, że ma prawo stworzyć przepisy „stanowe”, jak w USA. Za dużo się naczytał literatury sensacyjnej z Ameryki? Rośnie nam lokalny szeryf?
Tymczasem pamiętam, że w sezonie letnim były doniesienia o zatruciach lodami i jakimś śmieciowym jedzeniem w Trójmieście. To chyba gorsza sprawa niż zła etykieta, prawda? Oczywiście etykiety powinny być zgodne z prawem, ale dziwi, że pan wojewoda pomorski nie zakazał sprzedaży lodów i zapiekanek na Pomorzu. Już wtedy mógł się przecież wykazać. Dlaczego nie zostały zamknięte przedszkola? Przecież niedawno było poważne zatrucie gronkowcem.
Ja mam dla pana wojewody inną propozycję. Może zamiast knucia w sprawie e-papierosów zajmie się pan psimi kupami, które leżą wszędzie? Nie dostrzega pan w tym zagrożenia?
Ale przede wszystkim liczę na to, że po otrzymaniu wyników badań liquidów przekaże pan odpowiednie informacje społeczeństwu. Nawet jeśli okaże się, że nie ma tam żadnych lewych substancji. Może szczególnie wtedy. Wyniki miały być w połowie grudnia. Czekamy, panie Stachurski.

Reklamy
 
7 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 14 grudnia 2013 w ogólne

 

Tagi: ,

7 responses to “Odlot wojewody pomorskiego

 1. Janusz

  14 grudnia 2013 at 21:22

  „Po kontroli tylko jednego punktu sprzedaży w Gdańsku okazało się, że wszystkie skontrolowane
  e-papierosy były niewłaściwie oznakowane….”
  To może trzeba było panie Wojewodo, nic nie mogę, Stachurski skontrolować dwa, trzy, dziesięć punktów.
  W Słupsku we wszystkich punktach są dostępne e-papierosy i liquidy z odpowiednimi oznaczeniami. Chyba sami stworzyliście sobie ten punkt sprzedaży, aby potem go skontrolować!!
  Zajmij się panie, nic nie mogę, Stachurski problemami które dręczą nas mieszkańców tego województwa. Zabierz Pan, panie wojewodo, nic nie mogę, Stachurski swoje łapska od e-papierosów. Szeryfie od siedmiu boleści.
  Emigruj do Korei Północnej tam znajdziesz wspólny język z Kim Dzong Un!

   
  • Janusz

   14 grudnia 2013 at 22:00

   PS. Panie wojewodo, nic nie mogę, Stachurski mnie jako mieszkańca województwa, którym Pan udzielnie rządzi może olać, ale jak pan wygra z siecią Biedronki, która właśnie wprowadza do sprzedaży e-papierosy i liquidy? Życzę powodzenia, pomorski szeryfie!

    
 2. goniec

  14 grudnia 2013 at 23:07

  Sprawiedliwie trzeba dodać, że działania wojewody zostały sprowokowane agresywną kampanią prowadzoną przez dziennikarzy „Dziennika Bałtyckiego” – czy się sami chwalą:
  http://pokazywarka.pl/70l821/

   
  • imprimis

   16 grudnia 2013 at 13:14

   Witam, to zawsze kontrowersyjne, czy jak Piszesz agresywna prasa sprowokowała działania wojewody – czy vice versa ??? Prasa w Polsce jest jak wszyscy wiemy „niezależna”. Wzmianka w tych „wypocinach” Dziennika Bałtyckiego, o braku akcyzy na e-papierosy może być istotą „pomorskiej nagonki”, dla przypodobania się „Górze”, a skoro ktoś sprzedawał liquidy bez odpowiednich oznakowań to on z broni „szeryfa” strzelił sobie w stopę i chyba żałować go nie będziemy !?

    
 3. e_palacz

  16 grudnia 2013 at 14:03

  Hm,czytam Pana wpisy od jakiegoś czasu i mam coraz większe wrażenie że jest Pan oderwany od rzeczywistości jaka istnieje i jakie jest zagrożenie w liquidach nie wiadomego pochodzenia.Nie chodzi o niby sklepiki ale o całą rzesz towaru nie wiadomego pochodzenia wystarczy allegro bazary i wszelakie sklepy.Proszę mi powiedzieć jakim cudem w mirę przyzwoity i w miarę dobrej jakości liquid może kosztowa 3 lub 4 zł oczywiście w detalu i być w normalny sposób zgodnie z prawem sprowadzany do Polski??????Takie kontrole powinny być na porządku dziennym aby zlikwidować szarą strefę liquidów,bo nie daj jak ktoś wpadnie na genialny pomysł i zacznie sprzedawać liquid po 1zł zrobiony z odpadów chemicznych i nich się ktoś tym draństwem poważnie zatruje to co będzie wtedy?Hm nie będzie dyskusji że jeden liquid jest przebadany drugi ma certyfikat BĘDĄ WSZYSTKIE TRAKTOWA PO RÓWNO CZYLI ŻE SĄ ZŁE I TRUJĄCE I DU… Z E-PALENIA!!!!!!!!!!!
  Więc proszę skupmy się na tym aby media podawały że jest grono firm które sprzedają legalnie i ich towar jest odpowiedniej jakości.

   
  • StaryChemik

   16 grudnia 2013 at 14:55

   Obawiam się, że chyba nie przeczytałeś mojego tekstu, bo piszesz kompletnie nie na temat. Gdzie ja piszę o tym, aby nie badano liquidów? Od 4 lat o to walczę i nagle miałbym sam sobie zaprzeczać? Miałbym robić z siebie publicznie durnia? No daj spokój…
   Dlatego proponuję – weź i przeczytaj ten tekst (począwszy od TYTUŁU) powoli i ze zrozumieniem, a potem zastanów się nad moimi pytaniami. Potem zaś spytaj swojego sumienia jak wypadałoby postąpić.

    
 4. Grimmer

  17 grudnia 2013 at 17:09

  Witam. Pomysł z „nalotami” przypadł mi do gustu, ponieważ kontrola jakości powinna być na porządku dziennym jeśli chodzi o liquidy. Co do pomysłu wprowadzania zakazu sprzedaży to faktycznie śmiech na sali…
  P.S. Przejrzałem swój zapas liquidów (zamówionych u dwóch dość popularnych firm w tej branży) i na butelkach jednej firmy był skład a na drugiej nie choć po minucie spokojnie znalazłem skan wyników badań na stronie.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: