RSS

Zaczynają się przepychanki…

27 Sty

Jak można się było spodziewać, zaczynają się nieprzyjazne działania wobec świata e-p. Dowiedziałem się właśnie, że w Wielkiej Brytanii, w której właśnie wprowadzono zakaz sprzedaży liquidów zawierających nikotynę osobom niepełnoletnim (to akurat jest OK), rozpoczęło się nękanie firm mających swoje strony internetowe. Informacja pojawiła się na forum Planet of the Vapes.
Nieoficjalnie wiem, że to nie jest jedyny przypadek kłopotów ze stronami w ostatnich dniach. Co ważne – te działania są jak na razie bezprawne. Podkreślam – na razie. Jeśli jednak planowany tekst dyrektywy zostanie zatwierdzony, wszelkie takie strony mogą z mocy prawa zostać zamknięte, przynajmniej w tych przypadkach, w których stoją one na serwerach znajdujących się fizycznie na terenie Unii. W artykule 18 jest to jednoznacznie określone, więc stanie się obowiązującym prawem. Znikną strony sklepów, ale też zapewne fora internetowe i inne źródła informacji dla chmurzących.
Może jednak więc warto jeszcze powalczyć o sprawę dyrektywy?

Reklamy
 
32 Komentarze

Opublikował/a w dniu 27 stycznia 2014 w ogólne

 

Tagi:

32 responses to “Zaczynają się przepychanki…

 1. Igor

  27 stycznia 2014 at 10:34

  Co za paskudny świat, nie mogę się w nim odnaleźć, próbuję, ale cięzko. Szkoda nawet komentować tak absurdalne zakazy.

   
 2. grzegorz1960

  27 stycznia 2014 at 11:04

  kasa,kasa tak bylo jest i bedzie!!!!———–32 lata fajczenia vapuje grubo ponad 1 rok a te h….e hca aby to wszystko poszlo na darmo nie ja sie nie dam!!!!! pozdrawiam

   
  • imprimis

   27 stycznia 2014 at 12:34

   Dużo słyszę takich głosów, „ja się nie dam” „sam sobie będę mieszał liquidy” „sam sobie zrobię moda a akumulatory kupię w internecie” – podsumowując aby tylko „JA” a resztę: rozsądek, logikę, demokrację, wolność, mam w „D”. Do WSZYSTKICH co twierdzą, że się nie dadzą – Co Zamierzacie zrobić konkretnego poza tym przechwalaniem i fanfaronadą ? Jakie praktyczne pomysły Macie na „nie danie się” ? Może tak podzielili Byście się tymi „rewelacjami” z innymi mniej zaradnymi ? 🙂

    
 3. irys

  27 stycznia 2014 at 15:34

  Wczoraj byłem na stoisku ebula, sprzedający młody człowiek nawet nie miał pojęcia co się dzieje, odpowiedział, że coś słyszał ale nie do końca.. jedyne co mi pozostało to poinformować i skierować na blog SCH. Szkoda, że apel do sklepów idzie w piz … 😦

   
  • imprimis

   27 stycznia 2014 at 15:39

   @irys, na szczęście nie do wszystkich, tam gdzie się zaopatruję wiedzą i informują, ale przy takiej postawie STEP ……. Nadzieja w Nas uczestniczących w blogu, informujmy i informujmy, a nawet pomagajmy w miarę możliwości oddać „nieinternetowym” głosy poparcia. Pozdrawiam.

    
   • irys

    27 stycznia 2014 at 16:31

    Tak czynię 🙂 oczywiście nie omieszkałem napisać na fb ebulla, że mogliby zacząć również informować o zaistniałej sytuacji. Skierowali mnie do STEP .. o zgrozo.

     
    • imprimis

     27 stycznia 2014 at 17:07

     @irys, a może skontaktuj się z SUEP, to może być zdecydowanie lepszy od STEP kontakt

      
     • irys

      27 stycznia 2014 at 17:41

      ojjj ebull odpisał:
      Przykro nam to mówić ale STEP myśli racjonalnie. Obrał taką a nie inną drogę. Ciężko się przebić w tym Państwie. Nie zawsze mamy to co chcemy. Takie jest życie Panie Ireneuszu. Nam też się nie podoba perspektywa bytu e-papierosów na rynku Unijnym.

      ręce opadają

       
      • Igor

       27 stycznia 2014 at 19:26

       Może bojkotować firmy, które nie chcą informować o Inicjatywie EFVI? Co o tym sądzicie vapowicze?

        
      • Fomalhaut

       30 stycznia 2014 at 21:39

       „Sorry, taki mamy klimat” aż się na usta rzuca…

        
 4. Ceberebek

  27 stycznia 2014 at 19:44

  Wydrukować i przekazywać na stoiskach z e-p,w znajomych sklepach i vaperom.Kolega z forum się postarał-to i My dajmy coś od siebie(chociaż tyle):
  https://skydrive.live.com/?cid=8141df7650a22a1c&id=8141DF7650A22A1C!1463&ithint=folder,&authkey=!AKd4JXHBz7HMkno
  Dla sklepów/stoisk: EFVI to stores – PL
  Dla Nas-Vaperów: EFVI to vapers- PL

   
  • Igor

   27 stycznia 2014 at 19:51

   Już dzisiaj widziałem ten formularz w jednym ze sklepów w Warszawie.

    
 5. wodz11

  27 stycznia 2014 at 23:49

  Jestem pewien, że musimy – musimy z całą siłą działać drużynowo.
  Puściłem również info na Facebooku, więc można wspólnymi siłami zmobilizować znajomych informując o inicjatywie. https://www.facebook.com/forumepapierosy?ref=hl
  Działajmy w imię wspólnie dobrze rozumianego interesu.
  Howgh…

   
 6. imprimis

  28 stycznia 2014 at 10:12

  Szanowni Waperzy, te internetowe akcje informacyjne, zamieszczanie formularzy poparcia dla EFVI – wszystko to dobre ale: Wielu Ludzi nawet poinformowanych o Inicjatywie i co do zasady ją popierających nie traktuje oddania swojego głosu jako priorytetu w „powodzi” innych ważnych spraw 😦 Często zatem, pomimo posiadania informacji i dobrej woli, jednak „fizycznie” tego nie Robią 😦 Pomóżmy Im !!!, nie jest wielkim problemem aby przy okazji towarzyskiego czy innego spotkania, jeśli jest dostępny komp z netem, poświęcić kilka minut przekonać Innych i wypełnić deklaracje poparcia, „sztuka nie ucierpi” potrzebny tylko KTOŚ z inicjatywą 🙂 A nawet jeśli spotykamy się w miejscach bez dostępu to poprosić o podanie przez Znajomych/Przyjaciół potrzebnych danych i później już w „zaciszu domowego ogniska” wprowadzić je w Ich imieniu do Systemu EFVI. Róbmy to nie czekając aż Zrobią to Sami. Bez tego w mojej ocenie ta Inicjatywa wielkich szans nie ma 🙂 Ponad to, wyobraźmy sobie ilu jest „niewapujących” i nie palących tytoniu Ludzi, szczęśliwych, że pozbyli się na skutek wybrania przez Ich uzależnionych: męża, żony, dziewczyny, chłopaka etc., tej nie uciążliwej dla otoczenia formy nałogu, palenia śmierdzących i rakotwórczych „analogów”. ONI też są potencjalnymi zwolennikami poparcia dla EFVI – trzeba tylko IM to UŚWIADOMIĆ. Pozdrawiam Wszystkich i Tych Zaangażowanych 🙂

   
  • StaryChemik

   28 stycznia 2014 at 10:32

   Bardzo rozsądny głos. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zebrać naprawdę wystarczającą liczbę podpisów. Nie możemy się ograniczać do wąskiego kręgu chmurzących.
   Zwykłe imieniny, urodziny czy inne spotkanie towarzyskie może dać kilka/naście głosów. Trzeba w to tylko włożyć trochę wysiłku.

    
   • imprimis

    28 stycznia 2014 at 15:16

    Myślę, że również można lansować nową modę na działanie na rzecz EFVI jako element psychicznego zdrowia i swego rodzaju „moralnej nobilitacji”. Przykład spotkania dwóch znajomych waperów: pytanie: witaj, oddałeś już głos poparcia dla EFVI bo ja już dawno, odpowiedź: jeszcze nie – wiesz ostatnio jestem taki zaganiany, pointa: uuuuuu, stary ogarnij się bo z tobą coś nie halo !!! 🙂

     
 7. Markus

  28 stycznia 2014 at 12:45

   
 8. deathnoise

  29 stycznia 2014 at 13:05

  Sprzedawcy przeniosą swoje sklepy na zagraniczne serwery i tam przekierują swoje polskie domeny.

  Ucierpią na tym firmy hostingowe działające na terenie UE

   
  • StaryChemik

   29 stycznia 2014 at 13:49

   Wszystko można rozwiązać obchodząc. Ale do diabła ciężkiego – przecież nie o to chodzi!
   Czy jesteś kolejnym, który nie rozumie takiej prostej rzeczy?

    
  • imprimis

   30 stycznia 2014 at 14:17

   Z Twojej wypowiedzi można wysnuć wniosek, że sprzęt i liquidy do wapowania to wyłącznie handel internetowy – a gdzie cała sieć sklepów stacjonarnych, często małych punktów handlowych, które mogą zniknąć z Polski jednym rządowym „ruchem”. A jeśli nawet handel internetowy częściowo obroni się na obcych serwerach, to naiwnością jest myśleć, że nie wpłynie to na dostępność „materiałów” do wapowania i co bardzo ważne ich kosztów. A zatem zanim coś Napiszesz, to najpierw drogo Kolego dobrze się nad tym Zastanów. Pozdrawiam.

    
 9. Leszek

  29 stycznia 2014 at 19:55

  A teraz dla wszystkich zainteresowanych proponuje ten film – Kto Rządzi Unią Europejską?

  i wszystko jasne.

   
  • imprimis

   30 stycznia 2014 at 13:14

   Dla mnie wszystko było jasne już długo przed 2004 rokiem, szkoda, że tak niewielu chciało to dostrzec 😦 Po raz kolejny pozdrawiam „euroentuzjastów”

    
 10. wsciekły

  30 stycznia 2014 at 17:28

  Jakiś komentarz do tych rewelacji, SCh? (bo chyba wcześniej wszystkim to umknęło):
  http://www.clivebates.com/?p=1847

   
 11. dorota

  30 stycznia 2014 at 17:29

  Drodzy panstwo,a co byscie powiedzieli na taki pomysl: we Wloszech w ubiegla niedziele w Mediolanie zorganizowano olbrzymia (pokojowa) manifestacje nie tylko przeciw akcyzie na e-cig ale majaca tez cel informacyjny oraz zbiorke podpisow dla EFVI.Bylo nas ponad 2000 moze to i nie wiele ale to calkiem niezly poczatek, biorac pod uwage ze przecietny wloch raczej niezbyt jest sklonny do takich „zrywow narodowych”w przeciwienstwie do nas! Producenci, importerzy i sprzedawcy zajeli sie pozwoleniami,ulotkami,transparentami,formularzami dla efvi i gadzetami dla podpisujacych :niektorzy producenci liquidow przekazali gratis na ten cel buteleczki 10ml albo 20 ml plynow o roznym stezeniu nikotyny i roznych smakach a my np przygotowlismy koszulki i kubki z odpowiednimi napisami.Chmurzacy natomiast zajmowali sie rozglasnianiem calej manifestacji i mobilizowaniem ludzi.Wszyscy zjednoczeni w walce o wolnosc chmurzenia i wonlosc wyboru. Balismy sie , ze moze nie wypasc a bylo lepiej niz przypuszczalismy! http://www.youtube.com/watch?v=wJQUVM5REGs 16 lutego powtorka we Florencji!!! Troche wysilku ,poswiecenia i wiary! To moze byc np swietna okazja zeby DOINFORMOWAC spoleczenstwo,zebrac podpisy no i spotkac sie i wymienic wlasne doswiadczenia,pogadac pochmurzyc.
  Pozdrawiam

   
 12. Leszek

  30 stycznia 2014 at 17:43

  a we Wloszech od 2 lutego podatek 58% na e-papierosy i wszystko co jest z tym zwiazane. Firmy juz padaja i zamykaja swoja dzialnosc z dniem jutrzejszym. Podatek mial byc wprowadzony z dniem 1 stycznia 2014 ale udalo im sie przeciagnac. Teraz wiadomo dlaczego ta manifestacja we Wloszech. Oczywisice zadnej informacji o tym w polskich mediach.

   
  • dorota

   30 stycznia 2014 at 18:35

   no nie panie Leszku, podatek zostal wprowadzony od 1 stycznia i nigdy sie to nie zmienilo.Sklepy moga sprzedawac towar zakupiony do dnia 31 grudnia 2013 roku. oczywiscie caly manewr ma na celu eliminacje sklepow z e-cig nie tylko tych fizycznych ale tez on-line po to aby otworzyc droge http://www.pmi.com/eng/media_center/press_releases/pages/201401100620.aspx podatekiem nie beda objete juz futeraly i inne akcesoria wbrew temu co wczesniej ustalono?!? Tu z kazdym dniem cos nowego.Istna dzungla!!! My sie nie poddajemy i walka trwa, jak sie zakonczy nie wiadomo, Dzieki Bogu mamy duze poparcie od dr. Polosy i LIAF.

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: