RSS

Stowarzyszenie Użytkowników Elektronicznych Papierosów

03 Lu

Ano właśnie – kilku ludzi postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć proces formowania stowarzyszenia SUEP, które w zamierzeniach organizatorów ma być głosem waperów. To naprawdę ma sens, ponieważ nie ma żadnego innego sposobu, aby występować w imieniu środowiska bez posiadania formalnej reprezentacji.
Stowarzyszenia chmurzących są w wielu krajach europejskich. Najbardziej prężne działają w Wielkiej Brytanii (ECCA UK), Niemczech, Austrii i Szwajcarii (IG-ED), Francji (AIDUCE), Holandii (ACVODA). To właśnie one uczestniczą we wspólnych działaniach europejskich pod egidą European Vapers United Network (EVUN). Wiadomo, że każda z takich grup jest niezbyt potężna liczbowo, ale jeśli siły zostaną połączone, to i głos będzie znacznie lepiej słyszalny. Każde ze stowarzyszeń jest oczywiście jednostką autonomiczną i wspólne działania w ramach EVUN za każdym razem są konsultowane z przedstawicielami organizacji krajowych.
Wielu z Was na pewno pamięta, że już kilka lat temu były pomysły tworzenia krajowej organizacji. Zawsze to się rozmywało i kończyło tylko na ideach, pomysłach i niekończących się dyskusjach. Tym razem znaleźli się ludzie, którzy są konsekwentni w działaniu, co daje szansę, że to może się udać.
Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że lada moment grupa założycielska złoży plik dokumentacji celem oficjalnego zarejestrowania. Musimy pamiętać, że sama organizacja może pokazać siłę tylko dzięki poparciu ludzi. Organizacje europejskie liczą sobie od kilkuset do kilku tysięcy członków. Ilu będzie miało SUEP? To zależy tylko od Was, drodzy chmurzący. Warto mieć wpływ na to, co nas bezpośrednio lub choćby pośrednio dotyczyć.
Nie muszę chyba dodawać, że grupa inicjatywna ma moje pełne poparcie. Konsultujemy się na bieżąco w sprawach istotnych, mamy bardzo podobne poglądy na większość spraw dotyczących e-fajek, chmurzenia, proponowanych działań. Trzymam kciuki za to, aby tym razem się udało i aby SUEP był naprawdę znaczącą w Europie organizacją waperską.
Czas biegnie, a stowarzyszenie jest potrzebne. Teraz, kiedy nasze wspólne sprawy są pod polityczną lupą. Ważne jest to, aby pod koniec czerwca organizacja mogła oficjalnie pokazać, że istnieje. Dlaczego akurat wtedy? Cierpliwości, prawdopodobnie już za 48 godzin to się wyjaśni.

Advertisements
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 3 lutego 2014 w ogólne

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: