RSS

No i po wyborach

27 Maj

Zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wyniki są jakie są, nie będę ich komentował, bo niespecjalnie mam na to ochotę. Jedna tylko refleksja ogólna, choć z pogranicza SF – gdyby stworzyć partię obejmującą wszystkich chmurzących (załóżmy, że jest ich milion) i gdyby poszli oni wszyscy głosować na swoich kandydatów, to byłoby to trzecie ugrupowanie w Europarlamencie z wynikiem solidnie ponad 10%.
Ale to oczywiście absolutna fikcja, patrząc choćby na liczbę podpisów złożonych pod deklaracją EFVI.
Niemniej – jedna rzecz mnie ucieszyła – wielce szanowny pan senator Bolesław Piecha zostaje wysłany do Brukseli. Tam już bardziej w sprawach e-fajek zamieszać nie może, bo co już było zamieszane, to zostaje. Ale dzięki temu może będzie miał mniej do powiedzenia tutaj lokalnie. A chyba wszyscy pamiętają, jakie zawsze głosił poglądy na temat chmurzenia i jaką dogłębną wiedzę miał na temat „propylenu glikolu”.
To oczywiście nie oznacza, że nie zostaniemy zaskoczeni pomysłami naszej wspaniałej władzy dotyczącymi krajowych regulacji e-papierosów. Bo, trawestując klasyka, jeśli prominentny przedstawiciel władzy mówi, że nie zamierza ona obłożyć akcyzą tych produktów, to wiedz, że coś się dzieje.

Reklamy
 
19 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 27 Maj 2014 w ogólne

 

Tagi:

19 responses to “No i po wyborach

 1. Dawid Olejniczak (www.liquido.pl)

  27 Maj 2014 at 08:55

  abstrahując od celów i założeń partii JKM (bo ich poprostu nie znam) gdyby Nowa Prawica opowiedziała się za łagodnym potraktowaniem e-palaczy, myśle że miałaby szansę wyrosnąć na 3 siłę w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.
  W głosowaniu do europarlamentu nie brałem udziału.

   
 2. Olivier

  27 Maj 2014 at 09:27

  celem Nowej Prawicy jest uwolnienie ludzi od przymusów i zakazów, wyłączenie z obiegu podatku dochodowego (tzw. haraczu za wykonywanie pracy. osoba pracująca płaci haracz, bezrobotny dostaje zasiłek – to jest kpina!), a także – i to chyba jest najważniejsze dla nas – epalaczy – całkowite wykluczenie polityki z życia jednostki. Chcesz kupować zbyt proste banany? Chcesz palić mentole? Chcesz palic elektroniczne? Chcesz sprobowac innych używek?. Jezeli p.Kowalski bedzie mial ochote, bez zadnych durnych zakazów pod groźbą przestępstwa moze sobie robić z sobą co chce. Na wlasną odpowiedzialność. Bo jednostka powinna decydować o tym co może a czego nie a nie wpiepszające się państwo. Europosłowie nie są specjalistami od tego jakie żarówki albo jaki termometr moze kupić p.Kowalski. Ich nowe ustawy to efekt łapówek wielkich korporacji. ale to juz wszyscy wiemy

   
 3. Dawid Olejniczak (www.liquido.pl)

  27 Maj 2014 at 10:14

  czyli nasze cele mogłyby się gdzieś tam zejść…

   
 4. Meant

  27 Maj 2014 at 10:49

  @Oliver- Też tak rozumiem program NP. Dlatego rozpusciłem wici i sam NP poparłem.

   
 5. Pin

  27 Maj 2014 at 11:45

  Dokładnie , NP jest po naszej stronie… Chcesz jarać mentole, to sobie jaraj. Chcesz palić elektryka, to sobie pal. Chcesz szczepić, to się szczep… Ale nic pod przymusem i wzbronieniem… Mam już po dziurki w nosie państwa, które wie co dla mnie jest najlepsze…. Sam sobie poradzę…

   
 6. ngr

  27 Maj 2014 at 13:33

  Warto dodać, że partie prawicowe osiągnęły też niezłe wyniki w innych krajach, więc jest szansa na powstanie silnej prawicowej frakcji w Parlamencie Europejskim.
  Swoją drogą… Wchodzę na blog Starego Chemika – wszyscy głosują na KNP, wchodzę na Facebooka – wszyscy głosują na KNP, wchodzę na mój ulubiony portal muzyczny – wszyscy głosują na KNP, wchodzę na Wykop – wszyscy głosują na KNP… Gdzie się chowają te 4 miliony ludzi głosujących na PiS i PO?

   
  • Piotr

   31 Maj 2014 at 22:20

   Pracują.

    
   • ada

    24 czerwca 2014 at 06:11

    „Pracują”

    Owszem, w budżetówce i w rozmaitych urzędach. I zawsze potem idą do wyborów, bo ich synekury zależą od wyniku wyborów.

     
    • StaryChemik

     24 czerwca 2014 at 08:58

     Synekury w budżetówce? Ot, ciekawostka… ostatnia podwyżka w budżetówce (poza nauczycielami) miała miejsce 7 lat temu.

      
     • ada

      24 czerwca 2014 at 20:05

      PSL pozałatwiał posadki dla swoich członków w różnych agencjach rolnych, ośrodkach doradztwa rolniczego, krajowych izbach rolniczych, urzędach samorządowych, ministerstwie rolnictwa, itd.. Mają opanowane praktycznie całe terenowe struktury urzędnicze które mają coś wspólnego z załatwianiem dopłat unijnych dla rolników.

      Nic dziwnego że mają zawsze te 5%, bo urzędnicy zawsze idą do wyborów (bo od wyniku tychże – zależy to, czy nadal będą mieć pracę)

      Tak dla zrozumienia skali tego zjawiska:

      Liczba uprawnionych do głosowania: 30 512 850
      Frekwencja wyborcza (ostatnie wybory europarlamentarne, 2009 r): 24.53%

      Liczba osób, które wzięły udział w wyborach: 7 364 763

      Liczba pracowników budżetówki: ok 3 400 000
      http://www.bankier.pl/wiadomosc/3-4-mln-osob-pracuje-w-sektorze-publicznym-2993249.html

      PO zaś pompuje głównie pieniądze w aglomeracje, o dużym zagęszczeniu ludności (np. Warszawa) i tam tworzy „miejsca pracy” swoim urzędnikom.

       
     • ada

      24 czerwca 2014 at 20:08

      Poza tym – ja nie mówiłam nic o wzroście płac w budżetówce, a o wzroście etatów.

      PO przez 7 lat utworzył całe mnóstwo stołków, po dojściu PiSu do władzy oczywistym jest, że siedzenia z tych stołków zostaną wymiecione, także urzędnicy to najbardziej zdeterminowany, żelazny elektorat. Idą i głosują w każdych wyborach, bo od wyników tych wyborów zależy to, czy nadal będą mieli dobrze płatną, niewiele wymagającą, „stabilną” pracę

      Podobnie jest, jak już wspomniałam – z PSLem, który każde miejsce w ARiMR, ODRach, Krajowych Izbach Rolniczych czy na poziomie szczebla samorządowego i wojewódzkiego (który ma jakiś związek z rolnictwem) – obsadził swoimi członkami, którzy potem płacą daninę w postaci składki, w zamian za pracę.

      Z tego rodzi się również prosty wniosek: im dłużej jakaś partia rządzi, tym trudniej będzie się jej pozbyć, nawet po dziesiątkach afer i przekrętów

       
 7. imprimis

  27 Maj 2014 at 16:25

  Konsekwentnie w kolejnych wyborach głosuję od dawna na JKM – jego poglady są najbliższe mojemu radykalnemu podejściu do rzeczywistości. Jednak jak widać po wynikach JKM większych sukcesów w wyborach nie odnosi 😦 A moze tzw. „wiekszość” lubi aby za nich decydować, przykrecać im „śrubę” i ogólnie dawać sie trzymać za „twarz” ??? W przypadku wapowania niestety wyraźnie widać, że coś jest „na rzeczy” 😦 Jak można zrozumieć przy ilości Waperów ocenianej już w Polsce na ok. 1 mln. tylko niewiele ponad 4 tys głosów na EFVI, w szóstym miesiącu akcji zbierania podpisów ? Czy Ktos może to wyjaśnić ???
  @Oliver – cele co się zowie szczytne ale w mojej ocenie nieco jednak utopijne 😦

   
 8. Meant

  28 Maj 2014 at 00:31

  Trzeba mieć szczytne cele , a choćby i utopijne. Nawet bowiem, gdy uda się ich 50% wykonać to będzie POSTĘP.
  Ps.
  nie wiedziałem, że kolega też za JKM…

   
 9. Krul

  28 Maj 2014 at 12:24

  Oczywiście swój głos na KNP oddałem. Wolę nie mieć żadnego wsparcia państwa w tym co robie lub w tym co zrobić zamierzam ale i żadnych kłód pod nogami przeróżnymi zasadami i nakazami. Kowale swojego losu, Mikke musiałby znaleźć silną koalicję w PE z innymi eurosceptykami wtedy może namieszać. No i interesuje mnie pierwsze przemówienie partii 😀 będzie się działo

   
  • ada

   30 Maj 2014 at 22:18

   Są już pierwsi do koalicji z KNP: Czesi z Partii Wolnych Obywateli.

   http://en.wikipedia.org/wiki/Party_of_Free_Citizens

   A tu konferencja z ich przedstawicielami:

   Też głosowałem na partię JKMa, ale obietnice – obietnicami. Trzeba ich będzie rozliczać z przedwyborczych obietnic, zobaczymy jak będą głosować również w przypadku podobnych dyrektyw regulujacych rynek w innych branżach.

    
 10. Jezus Kurwin Mikke

  28 Maj 2014 at 13:35

  a mówiłem wam dzieci drogie, że Was zbawie to nie posłuchaliście, !! ja głosowałem na Kurwinka (czyli sam na siebie) i jestem z tego dumny !

   
 11. Piotr_M

  11 czerwca 2014 at 23:34

  Swego czasu wysłałem panu Bolesławowi Piesze solidny pakiet przedruków najważniejszych artykułów naukowych dotyczących e-papierosów i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Nie odpowiedział. Sądząc po ostatnich jego wypowiedziach, także nie przeczytał. Nadal plecie głupstwa w tej sprawie. Mówiąc krótko: niereformowalny szkodnik.

   
  • StaryChemik

   12 czerwca 2014 at 09:24

   Ano niestety… bo można do pewnego stopnia zrozumieć brak wiedzy, ale nie da się zrozumieć świadomej ignorancji.

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: