RSS

Indie – rozwiązanie kwestii e-papierosów jest proste

21 Czer

Jest sobie taki olbrzymi kraj – Indie. Mieszka tam ponad 1,3 miliarda ludzi, a ponad 110 milionów z nich pali tytoń. Liczba palaczy, w przeciwieństwie do wielu krajów europejskich, cały czas rośnie. W ciągu ostatnich 30 lat zwiększyła się o ponad 30%, co jest ewenementem. Mówiąc obrazowo – co ósmy palacz na świecie mieszka w Indiach.
Palenie tytoniu szkodzi – to na pewno informacja, która do Indii już dotarła. Dotarły też e-papierosy, choć nie wiem na ile są powszechne i popularne. Wydawałoby się, że będą one szansą na odwrócenie tego szkodliwego trendu. Niestety… tylko by się wydawało.
Okazuje się bowiem, że właśnie ukazała się publikacja, w której autorzy, zauważając problem związany z paleniem tytoniu, jak też rosnącą popularność e-papierosów, proponują szybkie i proste rozwiązanie sprawy. Postulat zawarty jest wprost w tytule: Wezwanie do pilnego wprowadzenia zakazu e-papierosów w Indiach – wyścig z czasem.
Tekst napisało dwóch panów – Kaur i Rinkoo. Jak się okazuje, reprezentują oni indyjskie ministerstwo zdrowia i opieki społecznej. Wygląda więc na to, że nie jest to jakiś apel lekarzy, ale przygotowanie społeczeństwa do czegoś, co już jest omawiane w sferach rządowych. A jednocześnie trwa teoretyczna walka z paleniem tytoniu. Polega ona głównie na ogłoszeniach w kinie – każdej scenie, w której pokazywane są osoby palące, musi towarzyszyć na ekranie napis o szkodliwości palenia.

Przyznam, że dawno już nie słyszałem o takim idiotycznym pomyśle, jak odgórny bezwarunkowy zakaz używania e-papierosów. Tym bardziej jest to głupie, że pali tam coraz więcej ludzi. Nie oszukujmy się – wiadomo, w czym rzecz. Pieniądz to nie dym tytoniowy, nie cuchnie.

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 21 czerwca 2014 w ogólne

 

Tagi: ,

One response to “Indie – rozwiązanie kwestii e-papierosów jest proste

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: