RSS

Będzie jednak ban na e-papierosy w Indiach

18 Sier

Dwa miesiące temu pisałem już o tym, ale dziś wygląda na to, że słowo stanie się ciałem. Dziś w Deccan Chronicle ukazał się artykuł, w którym zapowiedziano, że zakaz e-papierosów w Indiach nastąpi bardzo szybko.
No i w efekcie tego posunięcia 1,3 miliarda ludzi na Ziemi będzie objętych całkowitym zakazem. Jest to swoisty wyrok śmierci dla 110 milionów palaczy tytoniu w tym kraju. W artykule mamy te same argumenty co zwykle: nielicencjonowane, młodzi ludzie po nie sięgają itd. Znamy to wszystko.
Panowie „eksperci” indyjscy raczą nas też innymi argumentami. Inhalacja nikotyny, moi drodzy, jest niebezpieczna, bo może zabić, imaginujcie sobie. Oczywiście inhalacja tej samej nikotyny ze zwykłych fajek nie zabija. Ba, e-fajki są „bardzo szkodliwe dla palaczy biernych”.
Podejrzewam, że dziś w rezydencjach prezesów indyjskich (i światowych) koncernów tytoniowych strzelają korki od szampana. Udało się zniszczyć wroga w zarodku. Teraz przyszłość producentów papierosów jest bardziej świetlana niż kiedykolwiek. Zapewne trochę kasy musiało na to pójść, ale czego się nie robi dla rozwoju biznesu.
Co ósmy palacz tytoniu na świecie mieszka w Indiach. I właśnie jeden ruch pióra jakiegoś ministra wyrzuca ich poza nawias. I to jest naprawdę chore i szkodliwe.
A na jesiennym spotkaniu COP-6 Indie zapewne będą brylować i namawiać inne kraje świata, aby poszły tą samą drogą. To z kolei jest nie tylko chore i szkodliwe, ale też niebezpieczne.

A przed chwilą dotarły do mnie wieści europejskie… dzieje się. Niestety 😦
Muszę jednak najpierw sprawdzić źródła i potwierdzić. Niebawem pewnie napiszę i o tym.

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 18 sierpnia 2014 w ogólne

 

Tagi: ,

One response to “Będzie jednak ban na e-papierosy w Indiach

  1. Trurl

    8 września 2014 at 15:17

    To samo jest planowane w Tajlandii. Indie i Tajlandia leżą na trasie moich wakacyjnych wyjazdów od wielu lat, ciekawe czy będzie karane posiadanie 😦
    http://www.bangkokpost.com/news/local/431084/

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: