RSS

Szokujące zachowanie brytyjskiego profesora medycyny

08 Wrz

Zastanawiam się, co czytelnicy tego bloga pomyśleliby o szefie poważnej państwowej instytucji zdrowotnej, profesorze medycyny, który zachowuje się w mediach społecznościowych jak prymitywny menel spod budki z piwem.
Większość pewnie powie – no nie, przecież to brzmi nieprawdopodobnie. A jednak. Powiedzmy wprost, że chodzi o Brytyjczyka, profesora psychiatrii(!) Johna Ashtona. Pełni on w tej chwili funkcję szefa Faculty of Public Health, czyli Wydziału Zdrowia Publicznego. Jest to organizacja wyznaczająca standardy (tak, tak!) dotyczące spraw związanych ze zdrowiem Brytyjczyków.
I ten właśnie profesor kilka dni temu w dyskusji dotyczącej e-papierosów na Twitterze pokazał swoją prawdziwą twarz. Opadła profesorska maska i ludzie, którzy ośmielili się mieć inne zdanie niż Ashton, zostali indywidualnie potraktowani po prostu z buta.
Jak inaczej można określić nazywanie kogoś niewolnikiem nałogu czy też więźniem nałogu? Bardzo swoista empatia. A dalej było jeszcze ciekawiej. „Oni są żałośni. Potrzebują e-fajka, żeby się podniecić”, „obsesyjni kompulsywni onaniści z tendencją do e-papierosów”. Padło też w kierunku Bogu ducha winnej kobiety z USA pytanie, które wprawiło mnie w totalne osłupienie – „zawsze byłaś anonimową ci*ą?”.
Przypominam – słowa te pisze 67-letni profesor medycyny, psychiatra i specjalista zdrowia publicznego, szef ważnej instytucji do ludzi, którzy próbują bronić swojej pozycji odnośnie do e-papierosów. I zaraz potem blokuje każdą kolejną wypowiedź i każdego, kto próbuje stawać w obronie obronie atakowanych.
Ja wiem, że w Internecie pada wiele różnych słów, są czasem wielkie kłótnie. Ale jednak istnieją chyba pewne granice. Tym razem pan Ashton wyznaczył zupełnie nowe standardy kultury brytyjskiej.
Jestem ciekawy, jaki będzie ciąg dalszy tego wszystkiego. Wiem, że co najmniej kilka osób napisało noty protestacyjne do Faculty of Public Health. Wiem też, że zainteresowano tą sprawą media. Mam nadzieję, że to nie pozostanie bez odpowiedzi.

Reklamy
 
12 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 8 września 2014 w ogólne

 

12 responses to “Szokujące zachowanie brytyjskiego profesora medycyny

 1. takupl

  8 września 2014 at 16:44

  Pozwolę sobie uzupełnić o dwa źródła – debata z udziałem profesora Ashtona (radiowa debata, język angielski):

  http://velvetgloveironfist.blogspot.com/2014/09/the-dark-soul-of-prof-john-ashton.html

  (według mnie – równie profesjonalna jak jego rant na Twitterze)

  Oraz profil na Twitterze:

  https://twitter.com/Johnrashton47

   
 2. Piotr

  8 września 2014 at 17:12

  nie spierdala z szalikiem na brytyjski stadion tam będzie pasował… (((

   
 3. Piotr

  8 września 2014 at 17:13

  niech

   
 4. Ewunia

  8 września 2014 at 18:53

  Typowe! Jak brakuje argumentow, to bierzemy sie za obelgi. Ciekawe jednak ma ten profesor wyksztalcenie.

   
 5. Irek.

  8 września 2014 at 19:14

  Będąc niedawno w jednym z miast Polski północnej mojego zięcia użądliła w dłoń pszczoła. Ponieważ dłoń szybko zaczęła puchnąć udał się do najbliższego szpitala.
  Pech sprawił że był to szpital psychiatryczny.
  Nie został tam opatrzony ale….
  Już po powrocie wizytę w pierwszym szpitalu skomentował tymi słowami:
  – Tatko w tym pierwszym szpitalu naprawdę trudno jest odróżnić lekarza od pacjenta.

  Mówi się że właściciel psa bardzo często upodabnia się do swojego pupila.
  Obawiam się że w przypadku pana profesora należy postawić podobną diagnozę.
  Upodobnił się do swoich pacjentów.

   
 6. Meant

  8 września 2014 at 23:10

  Myslę Irku, że nie ma powodu by obrażać pacjentów psychiatrii. To są chorzy ludzie a prof. Ashton WYDAJE SIĘ być świadomy tego co robi.

   
 7. Meant

  8 września 2014 at 23:27

  Przeprosiny prof A: na twitterze:
  „Żałuję swojego doboru słów dla opisania niektórych waperów w sobote wieczorem, jak również wszelkiej spowodowanej obrazy. Robię sobie przerwę od Twittera”
  John Ashton ‏@Johnrashton47 6 godz.
  I very much regret my choice of language to describe some vapers on Saturday evening and any offence caused.I am taking a break from twitter.

  Smutne jest to, że obrażone przez prof Ashtona osoby nie mogą zobaczyć tych przeprosin, bo są przez niego zablokowane.

   
 8. Dorota

  11 września 2014 at 15:16

  przepraszam ze odbiegne od tematu ale pan Vytenis Andriukaitis zostal nowym European Commissioner of Health and food Safety…….

   
  • takupl

   11 września 2014 at 15:36

   Jeśli dobrze pamiętam, to Andriukaitis skupia się raczej na analogach, przede wszystkim smakowych (co zresztą nie jest złe samo w sobie, znam zaskakująco sporo ludzi którzy nie paliliby w ogóle, lub przynajmniej regularnie, gdyby nie mogli dostac mentholi). Jeśli tylko euro-madrale zdecydują się traktowac e-papierosa jako element terapii antynikotynowej, powinno obyć się bez rozlewu krwi 🙂 Choć pewnie prędzej czy póxniej będzie chciał też dobrac się do smaków w liquidach, jesli obrał taką ścieżkę. Póki co problem, jesli się pojawi, można obejść tak samo, jak obchodzony był problem shishy – poprzez przygotowanie własnych mieszanek.

    
 9. Dorota

  11 września 2014 at 16:36

   
  • takupl

   11 września 2014 at 19:15

   Ok, od tej strony nie znałem gościa. Ale w tym artykule nie ma żadnych bezpośrednich źródeł, a chętnie zaznajomiłbym się ze sprawą nieco bardziej w takim przypadku – dysponujesz może takimi źródłami? Bo wśród anglojęzycznych nie natrafiłem na nic konkretnego, tylko opisy tego typu.

    
 10. Meant

  14 września 2014 at 10:16

  Wracam do tematu.
  Prof A. Zrezygnował ze stanowiska.www.dailymail.co.uk/news/article-2754917/Health-chief-steps-crude-e-cig-rant-Twitter-Professor-leaves-post-online-attack-supporter-quitt . Wygląda to jednak trochę na robienie z niego ofiary „zmasowanego napadu” waperów …

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: