RSS

WANTED! Poszukiwani!

26 Paźdź

Od chwili opracowania mini leksykonu e-papierosów minęły już ponad 3 lata. W przypadku e-fajek jest to już prawie prehistoria. To trochę tak, jakby czytać leksykon samochodowy wydany przed wojną. Mamy teraz nowe technologie, wiele zupełnie nowych pojęć. Niektóre z haseł z leksykonu są już w zasadzie archaiczne i można je bez większej szkody wyrzucić, aby nie zaciemniały obrazu
Dlatego też poszukuję osób chętnych do wniesienia własnego wkładu w nowe wydanie tego dokumentu. Liczę na to, że znajdą się ludzie z doświadczeniem dotyczącym sprzętu, liquidów i ogólnie spraw związanych z tą tematyką, którzy zechcą podzielić się swoją wiedzą ze społecznością chmurzących. Idealne byłoby, gdyby udało się stworzyć zespół kilkuosobowy, przedyskutować hasła, które są (co zostaje, co leci w diabły) oraz stworzyć spójne definicje nowych haseł.
Poprzednią wersję leksykonu przygotował zespół 10 osób. Ich nicki z zielonego forum możecie zobaczyć w podanym linku. Teraz i Wasze nicki mogą się tam znaleźć. To właściwie jedyna nagroda i satysfakcja, którą mogę zaoferować. Przypominam, że blog jest prowadzony hobbystycznie i nie przynosi żadnego dochodu.
Na zgłoszenia kandydatów (mailowe lub tu, w komentarzach) czekam do końca października. Proszę podać swój staż w dziedzinie e-p, chętnie widziałbym też nick z któregoś z forów internetowych poświęconych e-fajkom.
Stwórzmy razem coś fajnego. Co Wy na to?

Dopisane 27.10
Bardzo proszę o trzymanie się tematu. Chcesz się zgłosić – pisz. Masz inne uwagi – nie tutaj, są odpowiednie wątki.

Stary Chemik

 
20 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 26 października 2014 w ogólne

 

20 responses to “WANTED! Poszukiwani!

 1. SATRO

  26 października 2014 at 20:23

  Ja bym chętnie pomógł, ale jestem laikiem jakich mało 😦 Ale jeśli się na coś przydam… Mogę potłumaczyć niemieckie materiały źródłowe jeśli trzeba na przykład.

   
 2. Jan

  26 października 2014 at 21:30

  Nikotyna czysta – bardzo silna, bardzo niebezpieczna, wchłaniająca się nawet przez skórę trucizna, która w tej czystej postaci nie ma bezpośredniego zastosowania i ze względów bezpieczeństwa nie jest sprzedawana bez specjalnego zezwolenia

  Do sprzedaży nikotyny nie ma żadnych zezwoleń 🙂

   
  • StaryChemik

   27 października 2014 at 07:02

   Może to trochę nieprecyzyjne sformułowanie, ale faktem jest, że tzw. człowiek z ulicy nie kupi nikotyny 100%.
   Nadal obowiązuje rozporządzenie z 2004 roku dotyczące m.in. sprzedaży substancji oznaczonych T+, czyli także nikotyny.

    
 3. Meant

  26 października 2014 at 21:41

  Wiadomo od wielu lat, że nikotyna się wchłania przez skórę i po to są nikotynowe plastry.
  A propos,
  Na te plastry, co je w aptekach można kupić to zezwolenia są?
  To JAK to własciwie jest Panie Janie?

   
 4. Jan

  26 października 2014 at 21:43

  Na plastry to są pewnie zezwolenia, ponieważ jest to branża farmaceutyczna. Ale na 100% nie wiem. Ale na sprzedaż nikotyny stosowanej do efajek żadnych zezwoleń nie trzeba.

   
 5. vaping_gollum

  27 października 2014 at 09:49

  Ja mogę pomóc – co prawda bardziej w sprawie opisów, wytłumaczenia niektórych zagadnień niż np. składu liquidów – ale zawsze coś.

   
 6. Krisu

  27 października 2014 at 10:18

  Oczywiście jako propagator e-palenia jeśli będę przydatny, bardzo chętnie pomogę 🙂 W temacie e-pap siedzę od 4 lat (17 wrzesień 2010 nie palę analogów), od kilku miesięcy prowadzę sklep z elektronikami.

   
 7. Przemysław

  27 października 2014 at 10:23

  Nikotyna to jest najlepsza dla mnie w papierosach. Co do tak zwanych e-papierosów czytałęm nie dawno artykuł, że takie papierosy są rakotwórcze. Po latach wychodzi to ponoć gorzej niż palenie zwyczajnych i tradycyjnych papierosów. Wolę szczerze dostać raka z normalnego palenie niż dostać dodatkowo jakiś powikłań z palenia e-papierosów.

  EDIT: a co to ma wspólnego z tematem? Aaa, już wiem – cichą reklamę strony www. Przykro mi – wykasowałem.

   
 8. Daniel

  27 października 2014 at 10:25

  E-papierosy wcale nie są takie szkodliwe jakby się mogło wydawać. Właśnie mają dużo zalet. Po pierwsze możemy je palić wszędzie. Po drugie nie smrodzimy innym i nie sprawiamy, że oni rónież palą nie paląc. Mogę również powieedzieć, że siedziałem wiele razy w pociągu lub busie, gdzie ktoś palił epapierosy i uważam, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ja osobiście nie palę.

  EDIT: tu też wykasowałem reklamę. Strasznie cienkie chwyty

   
 9. Krisu

  27 października 2014 at 10:46

  @Przemysław, a w jaki sposób autor tego „artykułu” dowiódł że e-pap są rakotwórcze? Jakieś badania długofalowe? jakieś przypadki, które zostały udowodnione, że to właśnie od e-pap? heh…. jedzenie jabłek też może być rakotwórcze.

   
 10. WyindywidualizowanaPieczarka

  27 października 2014 at 15:41

  Wydaję mi się że podołam zadaniu, zgłaszam się na ochotnika!

   
 11. marquor

  27 października 2014 at 21:50

  może zamiast chmurzący/im.czynny/to inhalacz,zamiast chmurzyć-inhalować ponieważ chmura zazwyczaj ma swoje określenie a inhalacja to pojęcie prozdrowotne/
  staż 2 lata,sprzęt volimizer -2 omy,żadnych modów,cały set ładny,bateria 14mm 1100mAh firmowa długa i wystarczająco ciężka,liquidy lekkie, aromatyczne, nienudzące, nietytoniowe o niskim stopniu oxydacji-inhalacja płytka-oddech głęboki.ukłony

   
 12. przeciwnik palenia

  28 października 2014 at 16:13

  ja mogę pomóc, nie jestem palaczem. Temat znam, ponieważ jestem przeciwnikiem palenia od zawsze. Jako sukces przypisuje sobie przestawienie mojego ojca ponad 30-letniego palacza na inhalowanie. Z wyksztalcenia chemik.

  Btw marquor – płyny o niskim stopniu oksydacji – tzn?

   
  • marquor

   28 października 2014 at 19:01

   o niskim zapotrzebowaniu tlenu,nie ciemniejące tak jak esencje tytoniowe,orzechowe i inne ponieważ ciemnienie liquidu jest m.in. związane z utlenianiem.Jeśli się mylę a nie jestem chemikiem to proszę o sprostowanie.

    
   • przeciwnik palenia

    30 października 2014 at 10:16

    oczywiście ciemnienie liquidu w buteleczce jest związane z utlenianiem – jednak, wtedy tylko, gdy związki do których się utleniają składniki płynów są barwne. Z tego wynika, że błędnym jest wnioskowanie o braku utleniania, gdy liquid nie ciemnieje.

     
    • marquor

     31 października 2014 at 09:12

     dziękuję za wyjaśnienie i proszę o rozszerzenie tematu utleniania liquidów.

      
 13. adci

  29 października 2014 at 07:37

  A ja 3 dni temu go przeczytałem bo skłaniam się ku zakupowi tego urządzenia i stwierdziłem, że trzeba zacząć od podstaw 😛 ech szkoda…

   
 14. swordfish40

  30 października 2014 at 18:58

  Witam serdecznie – bardzo chętnie „wezmę udział” w/w przedsięwzięciu.
  Chmurzę / inhaluję od dwóch lat.
  Od „pewnego czasu” bezpośredni kontakt z produkcją liquidu.

   
  • marquor

   31 października 2014 at 09:16

   czy można prosić o przepis- chętnie wymienię doświadczenia.

    
   • swordfish40

    1 listopada 2014 at 19:33

    Bardzo przepraszam ale wydaje mi się a nawet jestem pewien iż w/w temat nie dotyczy „przepisów” – a poza tym od przepisu do produktu długa droga ( wiele zmiennych ) – w innym „wątku” chętnie porozmawiam 🙂
    Pozdrawiam

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: