RSS

HOT NEWS! Niezwykły gość na czerwcowym Globalnym Forum Nikotynowym

29 Sty

Jak zapewne pamiętacie, już na początku czerwca w Warszawie odbędzie się Drugie Globalne Forum Nikotynowe. Mamy już potwierdzenie uczestnictwa od wielu istotnych postaci ze świata badaczy kwestii nikotynowych, ale dziś możemy też potwierdzić, że będzie także gość specjalny. Co tu dużo pisać, wystarczy sześć liter – Hon Lik!
Tak, twórca tego, co spowodowało rewolucję będzie w Warszawie – wygłosi tutaj wykład, zgodził się też objąć honorowy patronat nad tą konferencją. Myślę, że warto wziąć udział w GFN’15, żeby spotkać legendę świata e-papierosów. Pertraktacje trwały kilka miesięcy, ponieważ pan Hon Lik jest teraz bardzo zajętym biznesmenem, ale jednak udało się! Wiedziałem o tym od pewnego czasu, ale byłem zobowiązany do tajemnicy. Dosłownie kilka minut temu główni organizatorzy ogłosili tę wiadomość, dlatego i ja mogę ją ujawnić.
Dla tych, którzy może jeszcze o tym nie wiedzą – Hon Lik, urodzony w 1951 roku chiński farmaceuta, w 2003 opatentował w swoim kraju prototyp urządzenia, które dało początek rewolucji waperskiej na świecie. Widział swojego ojca umierającego na raka płuc, sam też sporo palił. I stąd wziął się pomysł na alternatywny sposób dostarczania nikotyny do organizmu. Jest współzałożycielem firmy Dragonite International Ltd, zajmującej się między innymi, rzecz jasna, e-papierosami.
Myślę, że będzie to naprawdę ciekawe spotkanie. Przypominam, że można nadal zgłaszać propozycje referatów, posterów czy też biernego udziału w konferencji. Zapraszam także w imieniu organizatorów przedstawicieli mediów – być może to jedyna okazja, aby spotkać nie tylko Hon Lika, ale wielu innych ciekawych ludzi zajmujących się tą tematyką. Kolejne Forum będzie już poza Polską.

6

 
7 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 29 stycznia 2015 w ogólne

 

Tagi: , , ,

7 responses to “HOT NEWS! Niezwykły gość na czerwcowym Globalnym Forum Nikotynowym

 1. Meant

  30 stycznia 2015 at 09:29

  No jeszcze nie wierzę. Po prostu Bomba!

   
 2. Daniel

  30 stycznia 2015 at 15:51

  panie chemiku da się zrobić liquid z olejkiem eterycznym z melissy? ale nie dla smaku żeby uspokajało?

   
  • StaryChemik

   31 stycznia 2015 at 19:43

   Danielu: po pierwsze – zdaje się, że to zupełnie inny temat, prawda?
   Po drugie: nie prościej nalać kilka kropel olejku do miski z gorącą wodą i powdychać sobie? Olejki eteryczne na grzałce rozkładają się i w efekcie wdychasz chemiczne śmieci, a nie składniki melisy.
   To chyba wyjaśnia, co o tym myślę.
   Podsumowując: e-papieros to e-papieros, a nie uniwersalne urządzenie do wdychania czegokolwiek.

    
 3. Daniel

  31 stycznia 2015 at 22:33

  dziękuje, przepraszam za chaos ale chyba jako właściciel bloga może pan to usunąć
  *Po drugie* prościej tak ale nie wygodniej ponadto jeszcze nikt tego nie wymyślił.
  Myślałem że to dobry pomysł i że da się to urealnić a zapytałem TU i PANA bo jest Pan najbardziej kompetetną osobą w tej dziedzinie (czytałem zakładkę „o autorze” – respect)
  Czyli te rzekome olejki z THC są bardziej szkodliwe niż joint?

   
  • StaryChemik

   1 lutego 2015 at 10:29

   Wymyślili, wymyślili – pomysły z olejkami eterycznymi są tak stare jak e-papieros. Co do olejków z THC nie wypowiadam się, bo to tematyka bardzo odległa od e-papierosów. Jedyną substancją psychoaktywną, o której tu rozmawiamy, jest nikotyna.

    
 4. Meant

  2 lutego 2015 at 22:56

  I tak wynalazcai i wlaciciel patentu na e-papieros poległ w zapytaniach o ziółka.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: