RSS

PILNE! Chcesz wspomóc badania nad e-papierosami? Zgłoś się!

15 Maj

Moi drodzy
badania ochotników używających e-papierosów trwają w kilku krajach – są to m.in. Włochy, Grecja, Francja. Najwyższy czas, aby i Polska do nich dołączyła. Do takich badań potrzeba trzech elementów: pracowni badawczej, kasy oraz ochotników. Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu zdobył taką kasę, a więc pozostaje tylko znaleźć ochotników do badań.
Stąd mój apel – głównie do mieszkańców Zagłębia i Śląska, bo im będzie najłatwiej dotrzeć do miejsca badań. Nie będzie tam żadnych podejrzanych eksperymentów – zgłaszacie się, wypełniacie ankietę, oddajecie próbkę moczu i krwi – i gotowe.
Jak widać w poniższym ogłoszeniu – trzeba być w wieku 18-39, można być klasycznym chmurzącym, ale także hybrydowcem. Poszukują też tych, którzy palą analogi. W skrócie – trzeba być nałogowcem nikotynowym, niezależnie od sposobu dostarczania tego sympatycznego alkaloidu.
Badania koordynuje prof. Andrzej Sobczak – jedyny naukowiec w Polsce, który jest naprawdę życzliwy wobec e-papierosów.
No to teraz Wasz ruch, ludziska! Niewielki wysiłek, a będziecie pionierami!

badania Sobczak

Reklamy
 
7 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 15 Maj 2015 w ogólne

 

Tagi: ,

7 responses to “PILNE! Chcesz wspomóc badania nad e-papierosami? Zgłoś się!

 1. Krasnal45

  16 Maj 2015 at 08:23

  Z tego co pamiętam, już około dwóch lat temu, wyszło takie ogłoszenie o przeprowadzeniu tych badań u profesora Sobczaka. Czyżby z tamtej inicjatywy nic nie wyszło? No i nie pamiętam o tym ograniczeniu wiekowym? Chętnie bym się zgłosił, ale….. za młody jestem 😀

   
  • StaryChemik

   16 Maj 2015 at 10:25

   Wtedy odzew był nikły, o ile pamiętam to, co mi prof. Sobczak mówił w Warszawie. Było zbyt mało zgłoszeń.
   Zobaczymy jak będzie teraz.

    
 2. Irek

  16 Maj 2015 at 11:13

  A czy to nie jest „strzał w stopę”?
  „Za udział w badaniach ochotnicy otrzymują rekompensatę finansową”
  Jak długi – a zapewne idący w lata okres badań, zapewne badań spirometrycznych, analizy krwi – będzie okres badań?
  Jak wytłumaczyć że rekompensata finansowa nie jest zapłatą za używanie analoga, wręcz za nakaz używania analoga lub hybrydowo analog/e-papieros.
  Czy udział w badaniach przewiduje kary za rezygnację z udziału w projekcie?
  Odpisując poniżej „Tommy Black” pisałem że Inawera nie jest krową która ryczy.
  Już blisko dwa lata temu próbowaliśmy zorganizować taką grupę i wspólnie we współpracy z lekarzami zorganizować grupę „doświadczalnych królików”.
  Po konsultacjach z ……… prawnikami okazało się to sprawą bardzo śliską wręcz niebezpieczną.
  Prawnicy współpracujący z Big Pharma czy Big Tobacco bardzo łatwo znajdą paragraf nawet z K.K. aby udowodnić że osoba, grupa, Instytut zmuszają (odpowiednia umowa) obywateli do udziału w projekcie zagrażającym zdrowiu lub nawet życiu uczestników.
  Czy „dobrowolny udział człowieka świadomego z zagrożeń płynących z badań” na pewno nie będzie w umowie obwarowany zakazem rezygnacji? Co w przypadku gdy „królik” otrzyma rekompensatę ( jak wypłacaną? W formie co miesięcznych grantów, czy jednorazowo po zakończeniu badań?) Co rozczeniami rodziny gdyby okazało się że uczestnik badań w trakcie zmarł a bezpośrednią przyczyną było palenie tytoniu?
  Kto będzie zaopatrywał uczestników badań w sprzęt (jaki?) i w płyny (jakie?) w okresie gdy zacznie obowiązywać Dyrektywa.
  Pytań i niewidomych jest znacznie, znacznie więcej.

  Zaniechaliśmy projekt już dosyć dawno.
  Z grupy dziesięciu osób z którymi wstępnie rozmawialiśmy dwoje wróciło do analogów, z dwoma kontakt się urwał, trzech wapuje nadal, troje jest wolnych od nałogu.

  Mirku znasz mój numer telefonu, jeżeli uważasz że wszystko jest ok. to daj znać.
  Włączymy się do tej inicjatywy jeżeli tylko zostaniemy do niej przyjęci.

   
  • Irek

   16 Maj 2015 at 11:41

   To nie Mirek zadzwonił do mnie. Ja zadzwoniłem i wiem że nasza firma dwa lata temu zabrała się do tematu nie od tej strony.
   Trzeba to było zrobić inaczej.
   Mirek dziękuje.

    
 3. Tommy Black

  16 Maj 2015 at 15:08

  A ja tylko odpowiem Irkowi,skoro już do tablicy mnie wywołał.
  Instytut prof.Sobczaka ma swoich prawników i Ci swoją pracę wykonali.W przeciwnym wypadku nie byłoby tych badań.Ba, nie byłoby żadnych badań na świecie, bowiem są takie kraje gdzie obostrzenia prawne ich i metodologiczno-etyczne są znacznie bardziej wyśrubowane niż w Polsce.
  No,ale tam też są prawnicy.
  Natomiast do lwiej części Twojej dysertacji się nie odniosę, albowiem nie dostałem jeszcze takiego zlecenia. I to z mojej strony kończy tę dysputę.

   
 4. Irek

  16 Maj 2015 at 21:39

  Cieszę się Tommy że kończysz dysputę. Niech tak będzię. Proszę cię także nie komentuj moich wpisów jeżeli nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem wszystkiego i do końca. Patrz: mój własny komentarz do mojego wpisu. Proszę cię nie róbmy z Blogu Starego Chemika takiego chlewu jak był na jednym z polskich for dwa lata temu. Ja będę udawał że ciebie ty nie ma, ty udawaj że mnie tu nie ma. Ale jeżeli kiedyś dojdziesz do wniosku że pomoc ze strony naszej firmy może przydać się ogółowi waperów – pisz. Nie odmówimy.

   
 5. Kaśka

  19 Maj 2015 at 11:44

  o wysłałabym męża, jakby organizowali coś takiego w Poznaniu!
  [a przy okazji reklamuje Pani jakąś stronę… i to nawet bez związku z e-fajkami. Reklama poleciała w kosmos, przykro mi – SCh]

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: