RSS

BREAKING NEWS! Konkurs urodzinowy – wyniki

22 Maj

Wysokie Jury w składzie: amsaw, matatiti oraz Riccardo po burzliwych wielodniowych obradach uznało, że większość nadesłanych prac nie do końca spełniała założenia przyjęte przez jury konkursowe.
Jednocześnie (i jednomyślnie) uznano, że na nagrodę zasługuje jedna praca, której autorem jest:

LABIK

Tą nagrodą jest mały box elektroniczny.
Ponadto ustalono, że zostaną przyznane dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymają: Grzegorz oraz Ireneusz. Wyróżnieniami są zestawy pięciu liquidów od jurora matatiti.
Jury uznało, że będące w jego dyspozycji pozostałe nagrody, tj. bony do realizacji w sklepie e-plyny.pl oraz poster82.pl zostaną przeznaczone na specjalną aukcję, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc naszemu koledze-waperowi – Tomkowi Żebrowskiemu. Szczegóły aukcji zostaną podane niebawem.

Zwycięzców proszę o mail z adresem pocztowym na adres konkursowy.

To jest komunikat Jury. A teraz kilka słów osobiście ode mnie. Werdykt Jury w całości popieram, zwycięzcy oraz pozostałym laureatom gratuluję. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
Cieszę się bardzo, że padła propozycja przeznaczenia nierozdysponowanych nagród na naprawdę szczytny cel. Tomek, znany na „trawniku” jako ohlers, jest jednym z weteranów ruchu chmurzących, doskonałym specjalistą od spraw technicznych, zawsze pomocnym. Teraz los sprawił, że on sam potrzebuje pomocy. I tu pojawia się słowo, które trochę wyblakło i straciło na znaczeniu, słowo solidarność. Tylko tyle i aż tyle.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

Reklamy
 
19 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 22 Maj 2015 w ogólne

 

19 responses to “BREAKING NEWS! Konkurs urodzinowy – wyniki

 1. irys77

  22 Maj 2015 at 15:29

  Będzie prezentacja pracy Labika?

   
  • StaryChemik

   22 Maj 2015 at 17:20

   będzie, będzie!

    
 2. lukabracci

  22 Maj 2015 at 18:17

  Hmmm, to może trzeba było określić Panowie jurorzy czego oczekiwaliście w tym konkursie? Ogłosiliście konkurs , nagrody, na koniec stwierdziliście że wyniki i prace nie do końca spełniają wasze założenia?! Możę to jest tak samo jak byście spotkali się np. z podsekretarzem stanu w ministerstwie zdrowia, przedstawilibyście mu swój pogląd na sprawę, dostalibyście słowo że wasza sprawa będzie rozpatrzona,po czym byście usłyszeli :no… ale panowie to co przedstawiliście nie spełnia naszych ministerialnych założeń programowych i budżetowych! To po co organizować takie konkursy?! Może trzeba było stworzyć coś własnego, aby pokazać konkursowiczom ten rzeczywisty poziom kreatywności i poczucia humoru który oczekiwaliście?

   
 3. amsawamsawamsaw

  22 Maj 2015 at 20:22

  Skoro Stary Chemik obiecał, że będzie prezentacja pracy Labika, to spróbuję Go namówić do zaprezentowania pozostałych prac. Wówczas być może zgodzisz się z naszą decyzją. Uchylę rąbka tajemnicy. Typowaliśmy niezależnie od siebie. Wszyscy, jak jeden mąż, stwierdziliśmy, że poziom jest… No jest, jaki jest. Również niezależnie od siebie wytypowaliśmy pracę Lbika, jako jedyną, która jest w choć minimalnym stopniu twórcza, odkrywcza i ciekawa. Co ciekawe, pozostałe dwie nagrodzone prace również wytypowaliśmy jednogłośnie, ale bez entuzjazmu.
  Zdarza się na największych festiwalach filmowych, na najciekawszych konkursach, że jury nie przyznaje głównej nagrody. W przypadku tego konkursu jest tak samo. Poziom był jaki był. Dla mnie był nieakceptowalny. Wszelkie gromy przyjmuję na klatę, bo gdyby to zależało jednoosobowo ode mnie, to konkurs bym odwołał. Ze wspomnianych wyżej powodów.

   
 4. Riccardo

  22 Maj 2015 at 21:05

  Panie lukabracci – nie chodzi o założenia, tylko o poziom wykonania prac konkursowych. Jako plastyk z wykształcenia, zamiłowania i zawodu uważam się za osobę kompetentną do oceny estetyki prac. I niestety, ale większość prac (których swoją drogą było tak mało, że można śmiało powiedzieć, że konkurs został „olany”) nie przykuła mojej uwagi, żeby nie powiedzieć dosadniej. Jednakże doceniłem dwa pomysły mimo ich „takiego sobie” wykonania. Oczywiście, nie każdy ma talent plastyczny czy literacki, rozumiem to, i jak widać – umiem docenić. Jeżeli coś uważam za niedobre, to nie mogę w zgodzie z własnym sumieniem i przekonaniami tego nagrodzić.
  Co do stworzenia czegoś własnego – moja twórczość jest do znalezienia w internecie, niektóra nawet wygrywała konkursy 🙂

   
 5. lukabracci

  22 Maj 2015 at 21:09

  Wydaję mi się, że w wyraźny sposób nastąpił tu przerost formy nad treścią, Mówienie o poziomie konkursu jako o nieakceptowalnym jest trochę nie w porządku w stosunku do osób które wzięły udział w tym konkursie. Nie do końca też rozumiem intencję upublicznienia prac aby wyrazić w ten sposób co? Pokazać jak słabe to były prace, czy co? Panowie, trochę chyba wam pomyliły się konkursy i ranga. To nie festiwal w Cannes, a i nagrody nie oszukujmy się nie spędzały snu z powiek. Dla mnie to wydawało się formą zabawy dla wszystkich,ale jak widzę to był poważny konkurs dla poważnych ludzi. Ale nie poważne jest organizowanie konkursu, regulaminu, ulokowanie sponsorów (niejako też na pracy którą uczestnicy wykonywali) i późniejsze zawinięcie się sponsorów i ich nagród. Tak się Panowie nie robi!

   
  • Riccardo

   22 Maj 2015 at 21:28

   Jak na razie to tylko Ty jesteś śmiertelnie obruszony nie wiadomo czym.

    
  • StaryChemik

   22 Maj 2015 at 21:31

   Właśnie – to miała być forma zabawy, natomiast widzę, że szanowny Pan rozdmuchuje to do rangi afery galaktycznej. A jeśli czegoś szanowny Pan nie rozumie, to jest mi przykro, ale to nie jest nasz problem. Proszę wpisać się do książki życzeń i zażaleń.
   Sugeruję, że można też zorganizować własny konkurs, z nagrodami wartości tysięcy złotych, ustalić własne reguły itd.
   Komentarz o „zawinięciu się sponsorów” pozostawię bez odpowiedzi, bo nie chcę używać słów rodem z kampanii wyborczej.

    
 6. amsawamsawamsaw

  22 Maj 2015 at 21:17

  Nikt się nie zawinął z nagrodami. To jest oskarżenie – liczyłbym się na pana miejscu bardziej ze słowami. Poważny konkurs, jak pan napisał, powinien być poważnie potraktowany. Ten, moim zdaniem, nie był w taki sposób potraktowany przez uczestników. A jeśli ktoś przeznaczenie nagród finansowych na leczenie bardzo ciężko chorego człowieka nazywa zawinięciem się z nagrodami, to sam sobie wystawia swiadectwo.
  Warto sprawdzić znaczenie słowa empatia.

   
 7. Tommy Black

  22 Maj 2015 at 21:29

  Szanowny właścicielu nicka z nazwiskiem wybitnego fotografika.
  Zacznijmy od tego że prac Pan nie widział.Nikt Pana też nie upoważnił do oceny wartości nagród.
  Zarówno nagrody ,jaki warunki konkursu były znane już od dawna. Był czas na artykułowanie uwag.
  Może dla Pana kwota 600 zł jest marna, niech tak zostanie w takim razie.Ale dla Pana.
  To że nie przyznaje się nieraz głównych nagród,to dość znana praktyka w konkursach.
  Nikt tu nie wymyslił nic nowego.To że jury uzasadnia takie decyzje,to też normalne.
  To że jury uczciwie ocenia prace ,to też jakiś standard.
  A Panu o co chodzi ?

   
 8. lukabracci

  22 Maj 2015 at 21:36

  Panowie,żeby nie było niejasności, chylę czoła Waszemu celowi i życzę panu Tomaszowi dużo zdrowia.
  Nie do końca się zgadzam z rozwiązaniem konkursu, ale Wasze Igrzyska, Wasze Zasady. Swoją opinię przedstawiłem, a prośbę o poznanie znaczenia słowa empatia zostawiam bez komentarza.

   
 9. Daniel

  23 Maj 2015 at 04:48

  Stary Chemiku. Od dawna czytam Twojego bloga i uważam że jest to jedna z perełek w sieci. Raczej nie zabieram głosu lecz tym razem zrobię wyjątek. Niestety muszę potwierdzić opinię komentatora lukabracci. Też odczułem, że z urodzinowego, zabawowego konkursu ktoś niechcący zrobił egzamin do ASP. Wydaje mi się – z całym szacunkiem do jurorów – że nieodpowiednie osoby do sędziowania wybrałeś. Dla ścisłości dodam, że sam nie brałem udziału bo nie posiadam zupełnie zdolności malarskich ale też nie jestem zupełnie obiektywny gdyż namówiłem kogoś do udziału w ZABAWIE. Wybacz ale dla mnie werdykt jury z przekazem ”poziom był nieakceptowalny” po akceptowalnym ”poziomie” konkursu banerowego jest delikatną przesadą. Czy to tylko moje wrażenie czy sam się delikatnie zawahałeś pisząc: ”To jest komunikat Jury”…?

   
  • Tommy Black

   23 Maj 2015 at 10:10

   No to ja też,z calym szacunkiem do Ciebie!
   Prac nie widzialeś, zdolności malarskich nie masz,no i dobrze bo nic tu nie malujemy,konkurs bannerkowy Ci się nie podobał, no i o zgrozo,nie akceptujesz sędziów,których oczywiście znasz.
   A co Ci się podobało?

    
 10. Daniel

  23 Maj 2015 at 13:22

  Primo po pierwsze: Czy ja napisałem, że nie podobał mi się konkurs bannerkowy? Właśnie uważam że był fajny i chętnie wziąłem w nim udział. To był przyjemny i lekki konkurs urodzinowy.
  Primo po wtóre: Nie chodzi o moją akceptację jurorów. Wydaje mi się po prostu, że do zabawy urodzinowej okazali się nadkompetentni.
  Czy to na pewno jest TEN blog? Kumulacja ciemnej strony mocy w temacie tak błahym mocno zaskakuje mnie.

   
  • Tommy Black

   23 Maj 2015 at 17:08

   A kto przywołuje tu ciemną stronę mocy? Dziwisz się że organizatorzy bronią swojego dzieła?
   Jak potraktować zarzuty dotyczące prac których się nie widziało?
   Jak potraktować zarzuty pod adresem jury, ocenę ich kompetencji bez znajomości i ich i prac?
   Konkurs nie był błahym tematem,był zabawą.Organizując zabawę trzeba być bardzo poważnym i uważnym.Natomiast oceniając kogoś czy coś,nalezy być co najmniej sprawiedliwym.Obiektywizmu nikt tu nie wymaga,krytyki się nie boimy,ale krytyki,a nie pospolitego hejtu.Bo inaczej się tego nazwać nie da.To prezent z okazji 5 urodzin bloga?
   Proponuje dać się cieszyć choć nagrodzonym…nie wszystko trzeba zepsuć.

    
  • Riccardo

   23 Maj 2015 at 17:13

   Mnie też dziwi tak kumulacja ciemnej mocy. Skąd w Was tyle złości? Przyszły prace, były takie sobie, nie przyznano nagród. I po co tę pianę bić? Liczyłeś na to, że jury poklepie wszystkich po pupci i powie – jakie śliczne wnusiu, masz cukierka? Sorry, to nie mój klimat. Umiem docenić dobry pomysł, ale nie będę tego robił na siłę. Tym bardziej, że do siebie i swoich prac też jestem bardzo wymagający.
   Pytasz, czy to na pewno TEN blog? A nie zauważyłeś na jak wysokim poziomie jest prowadzony przez Chemika?

    
 11. Daniel

  24 Maj 2015 at 01:19

  Serdecznie przepraszam szacowne jury. Widocznie źle zrozumiałem koncepcję i intencję zabawy urodzinowej. I byłbym się nie odzywał gdyby nie fakt, że znalazł się ktoś odważniejszy ode mnie, kto napisał to co ja tylko sobie pomyślałem, a Wy zjechaliście go jak szmaciarz konia. Nie mogłem zostawić go samego – szacun lukabracci.
  Gratuluję zwycięzcy i wyróżnionym.

   
 12. el.guitar

  24 Maj 2015 at 14:05

  Stary Chemiku, życzę zdrowia i wytrwałości w kolejnych, długich mam nadzieję, latach tworzenia tego bloga, bo jest to zdecydowanie najlepsza, najbardziej kompetentna strona o tematyce e-p w calutkim Internecie. Dzięki Ci również za konkursową zabawę.

  labik, gratuluję. Jestem niezmiernie ciekaw Twojej pracy i nie mogę się doczekać, aby ją tu zobaczyć.

  lukabracci, Daniel, zapraszam Was na e-papierosy-forum.pl. Po pewnym czasie przywykniecie do tego, jak rozgrywa się w tym Towarzystwie konkursy. Ja się wciąż oswajam, i choć zdarzają się momenty kuriozalne wiem, że lepiej siedzieć cicho, by nie zostać oskarżonym o szerzenie teorii spiskowych, niewdzięczność, brak szacunku, szarańczę i koklusz… No i znowu powiedziałem za dużo, ale mnie tam fałszywie przyklejane łatki nie przeszkadzają, a inwektywy nie ranią, zwłaszcza nieuargumentowane.

  Co do Szacownego Jury, wierzę, że podjęta przez Was decyzja była słuszna i skoro niezależnie każdy z Was wskazał na takie rozwiązanie, to z pewnością inne być nie mogło. Dzięki za Waszą pracę. Niesmak przegranych, takich jak lukabracci, Daniel, ja i pewnie większości niewyróżnionych uczestników podzielam. Nie było by go, gdyby wszystkie zgłoszone prace zostały opublikowane przed ogłoszeniem werdyktu.
  Rozumiem również, że nagrody zostaną lepiej wykorzystane, bo w szczytnym celu. Gdyby najpierw pokazać światu tę naszą mizerię, którą ośmieliliśmy się zgłosić do konkursu, stworzonego przecież dla zabawy, by uczcić jubileusz, nikt nie śmiałby czuć się z tego powodu poszkodowany.

   
  • StaryChemik

   24 Maj 2015 at 20:17

   Za życzenia dziękuję.
   Co do zaproszenia na forum – nie wiem, co ma to wspólnego z moim blogiem. Forum to forum, nie komentuję akcji, które tam się dzieją.
   Co zaś do publikacji wszystkich prac – mało jest konkursów, w których jury decyduje się upublicznić wszystkie prace. Tak będzie i tutaj. Jeśli ktoś chce, może swoją pracę poddać ocenie, ale to już poza blogiem.
   Temat konkursu uważam za zamknięty, jutro opublikuję pracę zwycięską.
   Jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział.

    
 
%d blogerów lubi to: