RSS

Drobne zwycięstwo w Kalifornii

09 Lip

Dziś tylko krótko, aczkolwiek warto o tym napisać, bo wieść jest pozytywna. Jakiś czas temu senator z Partii Demokratycznej, Mark Leno, zgłosił projekt ustawy stanowej, w ramach której uznawano e-papierosy za produkty nikotynowe. Konsekwencją przyjęcia tego prawa byłby zakaz chmurzenia dokładnie w tych wszystkich miejscach, w których zakazane jest palenie tytoniu.
Losy ustawy ważyły się do ostatniej chwili. Okazało się, że ma ona jednak więcej przeciwników niż zwolenników. Dosłownie kilka godzin temu ukazała się informacja w Los Angeles Times, że pan senator Leno wycofuje swój projekt, o który walczył przez dłuższy czas. Wywalenie projektu do kosza wynika z tego, że poprawki do Senate Bill 140, jak oficjalnie nazywa się ustawa, zostały uznane za psujące cały efekt proponowanej ustawy. I dobrze – miejsce takich dziwnych praw jest w tzw. okrągłym segregatorze przybiurkowym.
Gdyby ktoś miał dużo wolnego czasu, może się zapoznać z całością tego projektu na stronie senatu stanu Kalifornia. Myślę jednak, że macie znacznie ciekawsze lektury na ten letni czas. Nie ma co grzebać w śmieciach, nawet tych z Kalifornii. 😉
Aha, żeby nie było niejasności – ta sprawa nie ma absolutnie nic wspólnego z tym, o czym pisałem wczoraj. Tu jest mowa o prawie stanowym obowiązującym lokalnie w Kalifornii, a tam o federalnym, czyli obowiązującym w całym kraju.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 9 lipca 2015 w ogólne

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: