RSS

„W trosce o zdrowie dzieci…”

03 Sier

Było zupełnie jasne, że i u nas padnie tradycyjny argument o dzieciach. No i mamy informację na stronie ministerstwa zdrowia. Pozwólcie, że zacytuję istotny fragment:

E-papierosy (w końcu) na cenzurowanym

Podczas spotkania prof. Marian Zembala poinformował również, że wkrótce wprowadzone zostaną w życie przepisy zakazujące sprzedaży elektronicznych papierosów dzieciom, ale także ich wszelkiej reklamy także internetowej. Zdumiewające jest, że nie reagujemy kiedy małe dzieci oraz młodzież palą e-papierosy. Nie zdają sobie sprawy nie tylko dzieci, ale co gorsze ich rodzice, opiekunowie, jak wielkie szkody w organizmie małego dziecka i młodzieży przynoszą e-papierosy – przestrzega Minister Marian Zembala wsparty opinią polskich i zagranicznych ekspertów, zarówno pediatrów jak i zajmujących się epidemiologią płuc. O podjęcie prac w tym zakresie Rzecznik Praw Dziecka występował od ubiegłego roku.”

Czyli – nareszcie się wezmą za to źródło wszelkiego zła. Wyobraźcie sobie, że Pana Ministra wspierają opinie polskich i zagranicznych ekspertów (przy okazji – jeśli czyta to jakiś lekarz: co to jest epidemiologia płuc?). Zastanawiające jest to, że nie ma w tej notce ani jednego nazwiska tych ekspertów. Ani słowa też o badaniach, które powinny być źródłem takich opinii. Jak myślicie – dlaczego? 😉
Przekaz notki jest prosty – dobry rzecznik praw dziecka wraz z dobrym ministrem zdrowia stworzy dobre prawo. A społeczeństwo ma oczywiście przyklasnąć, bo przecież chodzi o dzieci. Małe, bezbronne dzieci. Normalnie wzruszyłem się jak stary siennik w schronisku „Samotnia”.

Na koniec przypominam – dziś ostatni dzień tzw. konsultacji społecznych. Jeszcze można zgłosić swój komentarz do projektu ustawy. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił – zachęcam. W trosce o zdrowie dzieci oczywiście.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

Reklamy
 
19 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 3 sierpnia 2015 w ogólne

 

Tagi: , ,

19 responses to “„W trosce o zdrowie dzieci…”

 1. ajan

  3 sierpnia 2015 at 15:24

  Po ostatnich wpadkach Ministra chwilowego, musi czymś zabłysnąć… Ale co ja tam wiem.

   
 2. Tommy Black

  3 sierpnia 2015 at 15:49

  Teraz , wraz z upływem czasu,do 25 października,będziemy się coraz częściej wzruszać troską Ministerstwa Zdrowia o … o zdrowie narodu oczywiście.Zdrowie narodu zaczyna się od dzieci.
  Dzieci na sztandary wyborcze!Potem będzie młodzież, nieco starsza mlodzież, całkiem stara młodzież,emeryci i renciści.Do 25 października będziemy wszyscy wiedzieć co nam szkodzi.

  „Zdumiewające jest, że nie reagujemy kiedy małe dzieci oraz młodzież palą e-papierosy. Nie zdają sobie sprawy nie tylko dzieci, ale co gorsze ich rodzice, opiekunowie, jak wielkie szkody w organizmie małego dziecka i młodzieży przynoszą e-papierosy – przestrzega Minister Marian Zembala wsparty opinią polskich i zagranicznych ekspertów, zarówno pediatrów jak i zajmujących się epidemiologią płuc.”

  Zdumiewająca jest totalna nieznajomość tego o czym mówi Pan minister.W dodatku wsparta opinią
  ekspertów epidemiologów płuc (sic).Prawdziwa epidemia wiedzy i doświadczenia! Ja się nie wzruszę.

   
 3. SATRO

  3 sierpnia 2015 at 16:54

  Wynika z tego jasno, że też padłem ofiarą epidemii… Mam płuca!!

   
  • Tommy Black

   3 sierpnia 2015 at 17:02

   @SATRO
   No i z czego Ty się cieszysz? Jeszcze masz. A jeśli dalej będziesz chmurzył to nie będziesz miał.
   Cholera, nie chcę Cię martwić, ale możesz i dzieci nie mieć…

    
 4. imprimis

  3 sierpnia 2015 at 17:06

  Niedawno widziałem wystającego z wózeczka niemowlęcia wielkiego Moda z gumowym dripem wypełnionego jakimś podejrzanym białym płynem. Minister Zembala też chyba widział? Trzeba na cito przebadać i ten płyn i mózg – czyj? oj tam, oj tam.

   
 5. Tommy Black

  3 sierpnia 2015 at 19:35

  Bardzo ta troska jest na czasie. Czasie wyborczym oczywiście.Minister,ciągle w drodze, tak znużony iż podparcie dają mu polscy i zagraniczni eksperci.Nie traćmy nadziei, na pewno dowiemy się jacy to eksperci.Może też dowiemy się co ci sami,albo inni eksperci, mówią Panu Ministrowi o chorobie alkoholowej, o jej etiopatogenezie. O chorobach płuc i gardła powodowanych nadużywaniem papierosów i alkoholu, które same w sobie raka nie powodują,ale kilkusetkrotnie zwiększają prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Nagle z jakichś irracjonalnych powodów największym zagrożeniem okazują się e-papierosy. W kraju słynącym w całej Unii z nadużywania alkoholu i patologii z tym związanych.
  Czysta hipokryzja!
  Jeśli Pan minister tak bardzo chce walczyć o dzieci ,to może ustali sobie i nam jakąś skalę szkodliwości i desktrukcyjnej roli używek w naszym kraju?
  Może od tego,tę walkę o dzieci trzeba by zacząć.Hipokryzja nie jest dobra ,szczególnie dla dzieci.Wyczuwają ją na kilometr…

   
 6. lukabracci

  3 sierpnia 2015 at 20:17

  Nie martwcie się, już 25 października wiatr dziejów zmiecie Zembalę i pojawi się on- nasz wielki opiekun społeczności e-palaczy minister Piecha.

   
  • Marek Mareckimt

   3 sierpnia 2015 at 20:57

   Ha, ha, ha! Właśnie przy jakiejś okazji miałem o tym „szpecjaliście” wspomnieć. Ten chociaż nie owija w szmatkę bawełnianą, tylko wali prosto z mostu, że o e-papierosach g**no wie, ale te tytoniowe są OK, bo przecież przebadane, stąd też tych pierwszych należy zakazać, drugie zaś spokojnie społeczeństwu sprzedawać można.

    
 7. kch

  3 sierpnia 2015 at 20:45

  Współczuję min zdr – pracował sobie spokojnie w swoim gabineciku, robił to, na czym się zna (tak sądzę) i nagle zostaje (karnie?) przeflancowany na stołek ministerialny… A szary człowieczek, taki jak ja,dziwi się potem, że się tej ministerialnej główce mylą nawet specjalizacje… No cóż, jak widać, trudno znać się na wszystkim… Nawet na opiniach ekspertów.
  Może minister poduczy się chociaż o specjalizacjach lekarskich?
  Wstyd!
  Poproszę grzecznie, acz stanowczo, o namiary na te prace ekspertów, na które powołuje się minister. Według mojej wiedzy nie bardzo jest się na co powoływać. Czy ministrowi w tych podróżach nie pojawiły się jakieś koszmary? Może omamy? Może zwidy? Żal człowieka…
  ps: środowisko waperów (użytkowników tzw. e-papierosów) postulowało już od kilku lat to rewolucyjne rozwiązanie w sprawie niepełnoletnich.
  Przy okazji zakazu internetowej sprzedaży – może min zdrowia porozumie się z min gospodarki – ponoć żyjemy w państwie prawa i wszyscy jesteśmy równi wobec niego – jeden minister wie jak sprawdzić pełnoletność kupującego, a drugi udaje przygłupa… bo tak łatwiej?

   
 8. lukabracci

  3 sierpnia 2015 at 21:07

  Nie najeżdżajcie już tak na profesora, bo wam pompki zastrajkują i możecie jeszcze profesora Zembalę spotkać ;p Eksperci są, tylko że po prostu obowiązuje ich… ustawa o ochronie danych osobowych, ot i tyle w temacie;p
  „Żal człowieka” z powodu jakieś krótkiej podrzędnej notki w wyborczej broszurce i i jakiś zdań wypowiedzianych gdzieś tam. Bez przesady!
  p.s. możecie się już wzruszać tym postem 🙂

   
  • StaryChemik

   3 sierpnia 2015 at 21:13

   O jakiej „notce w wyborczej broszurce” piszesz?

    
  • kch

   3 sierpnia 2015 at 21:20

   Moja pompka już strajkowała, uspokoiła się wkrótce po przejściu na tzw e-papierosy (ponad pięć lat temu). Co do postępowania profesora, to nieodparcie nasuwa się powiedzenie pewnego min. propagandy, niejakiego JG – kłamstwo powtarzane 1000 razy itd.
   Jak jesteśmy manipulowani można posłuchać, wpisując na YT hasło „Robią nas w konia czyli o manipulacji sondażami”. Całość ciekawa, najlepsze ok 3:12

    
 9. Tommy Black

  3 sierpnia 2015 at 21:19

  Zapewne o tej:
  http://www.medexpress.pl/start/marian-zembala-zdrowie-dzieci-priorytetem/60927/

  Standardy wyborczej broszurki wszak spełnia… 🙂

   
  • StaryChemik

   3 sierpnia 2015 at 21:21

   No tak, ale ja pisałem na bazie oficjalnego komunikatu na stronie ministerstwa zdrowia – a to już insza inszość (choć treść ta sama)

    
 10. Tommy Black

  3 sierpnia 2015 at 21:24

  Gdzie to zostało napisane, to już bez znaczenia. To jest teraz sztandar,jest wszechobecny! I przerażający!

   
 11. kwejk

  3 sierpnia 2015 at 21:25

  Prawie całe dwie kadencje nie ograniczyli młodzieży dostępu do e-papierosów. Dopiero teraz napisali (a właściwie przepisali) kilka stron ustawy. Jeżeli Zembala twierdzi, że e-papierosy tak szkodzą młodym płucom, to tym samym on i jego gang jest winy olbrzymich szkód w zdrowiu Polaków. Więc niech dwa razy zastanowi zanim powie coś złego o e-p.

   
  • lukabracci

   4 sierpnia 2015 at 17:46

   Tym samym potoczne określenie „być sto lat za murzynami” przechodzi do lamusa…

    
 12. refurbished

  6 sierpnia 2015 at 09:37

  Epidemiologia chorób płuc. Czyli badania rozpowszechnienia i przyczyn występowania.
  Ktoś skrócił nie znając konsekwencji takiego skrótu.
  Dlaczego się nie dziwię?

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: