RSS

Bank Dobrych Treści – Ty też możesz być udziałowcem!

14 Sier

Od razu uprzedzam – nie chodzi o kasę, nie ma żadnych zobowiązań finansowych. Nie tworzymy piramidy finansowej. W tym banku, prowadzonym w ramach Salonu Rozchmurzonych, będzie gromadzone coś, co jest cenniejsze niż dolary, franki czy inne euro. Będzie gromadzona wiedza, a wiedza to potęga.
W czym rzecz? Rzetelne informacje o chmurzeniu można znaleźć w wielu miejscach. Rzecz w tym, że są one tak naprawdę rozproszone i gdy człowiek chce do czegoś sięgnąć, to zwykle wygląda to tak: zaraz, zaraz… był o tym artykuł, ale… gdzie ja to widziałem…
Dlatego też warto takie informacje gromadzić. Zamierzamy je składać, weryfikować, klasyfikować i udostępniać w jednym konkretnym miejscu. Chodzi nam o artykuły publicystyczne, publikacje naukowe, rozmaite teksty związane z e-papierosami. Od razu napiszę, że nie chodzi o zwykła listę publikacji związanych z e-p, bo każdy kto zajmuje się kwestiami czysto naukowymi sam to spokojnie wygrzebie w bazach „science”, takich jak choćby amerykański PubMed. Tu chodzi bardziej o opracowania bardziej popularne – aby mogły być źródłem przy przygotowywaniu tekstów przez dziennikarzy czy ludzi działających na rzecz chmurzenia. I jeszcze jedna bardzo istotna sprawa: nie chodzi nam o teksty dotyczące nowych modeli e-fajek czy też nowych smaków liquidów. Linki nie powinny też prowadzić do portali czy forów, na których trzeba się rejestrować, aby do nich dotrzeć.
Będziemy wdzięczni za wszelkie materiały. Jeśli ktoś znajdzie np. ciekawy tekst w języku obcym – jak najbardziej też może podesłać. Najlepiej by było, gdyby był on przetłumaczony, albo przynajmniej streszczony po polsku. Zapraszamy do współpracy także wszystkich, którzy chcą nam pomóc – na przykład tłumacząc czy opracowując teksty.
To wszystko jest jednym z etapów czegoś, co znane było kiedyś pod pozytywistycznym hasłem pracy u podstaw. Bo tak naprawdę najistotniejsza jest edukacja. A po to, aby wiedzę przekazać, trzeba ją najpierw mieć.

No i na koniec najważniejsze – gdzie to wysyłać. Proste: tommy@interia.eu.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 14 sierpnia 2015 w ogólne

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: