RSS

WAŻNE! Opublikowano dokumenty z konsultacji publicznych

19 Sier

To informacja bardzo świeża – dziś na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano dokumenty, które wpłynęły w ramach konsultacji publicznych ustawy tytoniowej. Sygnalizuję to tylko w tej chwili, bo czytania tam będzie sporo. Myślę, że zapowiada się pasjonująca lektura, bo, jak widać, trochę tego wpłynęło (ponad 40 firm, instytucji oraz organizacji). Warto zauważyć, że najwięcej dokumentów wyprodukowali producenci tytoniu oraz papierosów. Mamy też stanowiska firm e-papierosowych, jak też stowarzyszeń – SUEP i STEP. O dziwo – włączono także opinię, którą przekazaliśmy z Wielkiej Brytanii (pisałem o tym tutaj).
Mam prośbę do czytelników – jeśli znajdziecie czas, poczytajcie te opinie. Może znajdziecie jakieś ciekawostki i będziecie mieć jakieś własne wnioski. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami i ze mną. Ja obiecuję, że w najbliższych dniach także poczytam te teksty i jakoś skomentuję. No i zobaczymy, co z tych sugestii znajdzie się w ostatecznej wersji przygotowywanej ustawy.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

 
11 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 19 sierpnia 2015 w ogólne

 

Tagi: , , ,

11 responses to “WAŻNE! Opublikowano dokumenty z konsultacji publicznych

 1. Sivy

  19 sierpnia 2015 at 16:37

  Dużo smacznych kąsków można tam znaleźć. Philip Morris chce chapnąć część rynku EP, ale nie zważając na motyw to mamy sytuację, w której koncern tytoniowy broni elektronicznych papierosów 🙂

   
 2. Krzywy

  19 sierpnia 2015 at 16:52

  Na palcach jednej reki mozna policzyc ile firm e papierosowych napisalo listy. Brakuje wielu polskich firm… dlaczego ?

   
  • Tommy Black

   19 sierpnia 2015 at 17:29

   Aż mi głupio to napisać,ale poza Salonem Rozchmurzonych ,nie widać też for internetowych skupiających waperów.

    
   • rayvenpl

    19 sierpnia 2015 at 22:29

    Forów…. Odmienia się jak liceum-liceów, forum-forów.

     
 3. Lech

  19 sierpnia 2015 at 18:08

  Polecam komentarz do ustawy autorstwa e-Smoking Association. Pisał go ktoś kuty na cztery nogi w języku prawniczym. Rozprawia się z nią m.in. porównując z zapisami samej Dyrektywy, udowadniając, że w kwestii e-papierosów Ustawa jest sprzeczna zarówno z duchem, jak i literalnym zapisem Dyrektywy, a także z orzecznictwem Unii oraz wykładnią SN w sprawach dot. nadmiernej restrykcyjności prawa. Nie zabrakło także odniesień do badań naukowych, potwierdzających znacznie niżą szkodliwość e-fajek w porównaniu z papierosami tradycyjnymi.
  Moje gratulacje, dobra robota!

   
  • Deimond

   19 sierpnia 2015 at 21:27

   Szkoda tylko że o sprzedaży na odległość pisały podmioty inne niż esw i niekoniecznie związane z branżą e-papierosową. Wytykali między innymi iż DT wprowadza jedynie zakaz transgranicznej sprzedaży a nie wewnątrz-krajowej.

    
 4. kch

  19 sierpnia 2015 at 22:53

  Tak na szybko – Federacja Konsumentów:
  cyt „Mamy również nadzieję, że (zmiany – dop. mój) umożliwią podjęcie działań zmierzających do zweryfikowania i przede wszystkim upowszechnienia wiedzy dotyczącej e-papierosów wśród konsumentów.”
  Jak oni sobie wyobrażają upowszechnienie wiedzy, gdy min. zdrowia zakłada blokadę informacyjną?
  Telepatycznie???

   
 5. Robcig_M

  19 sierpnia 2015 at 23:45

  Stowarzyszenie walki z Rakiem Płuca (tylko jednego?) o. w Szczenicnie entuzjastycznie wspiera regulacje dot wymiarów napisów na paczkach analogów a jednoczesnie apeluje o wsparcie dla „produktów nowatorskich”, które „mogą stanowić wazną alternatywe dla papierosów”.
  Nie łudżmy się – tutaj chodzi wyłącznie o nowatorskie produkty Phillip Morris (Heat-not burn- czyli takie z podgrzewanym tytoniem).

   
 6. Robcig_M

  20 sierpnia 2015 at 00:09

  Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych również popiera „nowatorskie wyroby tytoniowe” (w tym e-papierosy) cytując Derek Yach z Global Niocotine Forum w czerwcu w Warszawie.

   
 7. Robcig_M

  20 sierpnia 2015 at 00:27

  Polska Izba Handlu ma tylko 1 problem z projektem nowelizacji ustawy. Po jej wprowadzeniu (biedny, analogowy) klient nie będzie wiedział czy kupuje slimy czy normalne papierosy.
  Za to wg nich za dużo miejsca ten projekt poświęca e-papsom.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: