RSS

Komentarz do konsultacji – część II

22 Sier

Druga część komentarza do konsultacji.

„Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych” – no proszę… naprawdę z przyjemnością się czyta taki dokument. Cytowany jest m.in. fragment wystąpienia na Światowym Forum Nikotynowym pana Dereka Yacha – „Na szali jest życie milionów osób”, jak też słynny już list naukowców do pani dyrektor WHO.
„Naczelna Rada Lekarska” – można by pomyśleć, że będzie tutaj coś mądrego. Tymczasem pan Konstanty Radziwiłł ma tylko jedną, niesamowicie medyczną uwagę. Proponuje, aby zakazem detalicznej sprzedaży samoobsługowej objąć także sklepy wolnocłowe. Łapy opadają… i słów brak, szanowny panie Radziwiłł. Naprawdę tylko tyle macie do powiedzenia w tej sprawie? Medice cura te ipsum!
„Krajowa Izba Gospodarcza” – oni też jakoś z wielką troską patrzą na nowatorskie wyroby tytoniowe, ale na szczęście w miarę pozytywnie piszą o e-papierosach. No ale też są przeciwni sprzedaży transgranicznej… Ważne jednak jest to, że uważają, iż w projekcie e-fajki są dyskryminowane, jeśli chodzi o projektowany zakaz ich używania w przestrzeni publicznej. BRAWO!
„JTI” – dłuuugi komentarz, ale głównie dotyczący kwestii prawnych. Ale koncern też pochyla się z „troską” nad e-fajkami, a konkretnie nad tym, że nie będzie na opakowaniach takich samych ostrzeżeń zdrowotnych, jak na zwykłych ćmikach. Jestem bardzo ciekawy, jak chcieliby to uzasadnić – może jakimiś wynikami badań naukowych?
„Imperial Tobacco Polska” – sprzeciwiają się zakazowi używania e-fajek w przestrzeni publicznej. I dobrze.
„Federacja Konsumentów” – w oparciu o swoje badania postulują, aby nie wprowadzać zakazu sprzedaży przez Internet oraz transgranicznej. Super!
„British American Tobacco” – są przeciwni sprzedaży transgranicznej. Podają sporo informacji o e-papierosach i generalnie są nastawieni pozytywnie. Sprzeciwiają się upchnięciu chmurzących do palarni tytoniu.

Nie komentowałem tu dokumentów wysłanych przez branżę e-papierosową – są one już znane od jakiegoś czasu i były dość szeroko omawiane. Jestem ciekawy, jakie będą odpowiedzi ministerstwa na te wszystkie postulaty. Widać wyraźnie, że prawie wszyscy zwracają uwagę na dziwną definicję „palenie papierosów elektronicznych”, jak też na bezzasadne zakazy sprzedaży przez sieć oraz transgranicznej.
Co będzie dalej? Pożyjemy, zobaczymy.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

Reklamy
 
6 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 22 sierpnia 2015 w ogólne

 

Tagi: , , ,

6 responses to “Komentarz do konsultacji – część II

 1. Jan

  22 sierpnia 2015 at 21:43

  Branża e-papierosowa, to dała ciała po całości. Gdzie trendy, e-dym, inawera i inni :/ ??

   
 2. Meant

  22 sierpnia 2015 at 22:10

  Stanowisko firmy Inawera jest tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12274456/12298900/12298903/dokument179671.pdf
  tylko pod inną nazwą – Chemnovatic.

   
  • StaryChemik

   22 sierpnia 2015 at 22:15

   Nie, nie – z tego co wiem, to są dwie zupełnie różne firmy.

    
   • Krzywy

    23 sierpnia 2015 at 08:34

    Trzeba to jasno powiedziec Inawera nie wyslala zadnego listu, cale to odgrazanie sie Irka z Inawery na forach ze ile to listow nie napisali z iloma osobami z ministerstwa rozmawiali… sciema.
    Poczytajcie fora i co inni ludzie pisza na ten tema.

     
  • Marcelina Gęca

   23 sierpnia 2015 at 09:08

   Kolego Meant – nie myl proszę firm bo firma Inawera czy Droper nie mają absolutnie nic wspólnego z firmą Chemnovatic i Sobucky Poland, który list/ komentarz oficjalnie wystosowały. Na końcu dokumentu są podpisy wszystkich osób, więc jeszcze raz proszę aby nie MYLIĆ firm i przemyślanie komentować posty, bo wprowadzasz czytających w błąd.
   Panie Satary Chemiku – monitoruję komentarze, ale gdyby coś umknęło mojej uwadze, to proszę o interwencję, a za tą powyżej bardzo dziękuję 🙂

    
  • Chemnovatic

   23 sierpnia 2015 at 09:16

   @Meant

   Chciałbym sprostować Pana wypowiedź.

   Firma CHEMNOVATIC nie ma nic wspólnego z firmą Inawera.

   Bardzo proszę na przyszłość nie mylić i nie łączyć ze sobą tych dwóch podmiotów, za co z góry dziękuję 🙂

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: