RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI! Bardzo złe wieści z Trybunału Sprawiedliwości UE

23 Gru

Moi Drodzy
nie lubię być heroldem przynoszącym złe wiadomości, szczególnie tuż przed tymi pięknymi Świętami. Jednak zobowiązałem się przekazywać Wam wszystkie informacje, co też niniejszym czynię.
Jak pisałem w październiku, na koniec grudnia przewidziano przedstawienie opinii Rzecznika Generalnego (Advocate General) w sprawie, którą wniosła brytyjska firma Totally Wicked. Mamy właśnie tę opinię. (PDF w języku angielskim). Niestety, pani Juliane Kokott nie podzieliła wątpliwości podnoszonych przez prawników TW. Zgodnie z jej pismem dyrektywa została uchwalona zgodnie z prawem.
Niestety, w linkowanym piśmie pojawia się już tradycyjny argument o efekcie furtki, który przecież nie został w żaden sposób dowiedziony. Dziwne, choć nie zaskakujące.
Muszę tutaj dodać, że opinia Rzecznika nie jest wiążąca dla samego trybunału. Może on oczywiście wydać wyrok przychylny dla TW. Jednakowoż jeszcze nie było takiego przypadku w historii rozpraw w TSUE.
To wszystko nie kończy naszej walki, będzie ona jednak jeszcze trudniejsza. A moje hasło, które umieszczam na końcu prawie każdego wpisu jest i pozostanie aktualne.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

 
11 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 23 grudnia 2015 w ogólne

 

Tagi: , , ,

11 responses to “Z OSTATNIEJ CHWILI! Bardzo złe wieści z Trybunału Sprawiedliwości UE

 1. Meant

  23 grudnia 2015 at 12:38

  Jak to? Jednoosobowo jakaś kokota zadecydowała i cała Europa ma jej słuchać?

   
 2. Tomek1982

  23 grudnia 2015 at 13:36

  Hmm no ale patrząc na stronę ETS to nie widzę tam dokumentu uzasadniającego wskazującego konkretne rekomendacje. Chyba że to kwestia czasu jak go upublicznią. Co do skargi Polski odnośnie mentholi taki dokument uzasadniający już jest.

   
 3. Tomek1982

  23 grudnia 2015 at 14:24

  Poprawka już jest konkretny dokument stwierdzający w języku prawnym ważność art. 20 Dyrektywy
  http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=173257&pageIndex=0&doclang=PL&mode=req&dir=&occ=first&part=1&cid=1240406

   
 4. alchemik

  23 grudnia 2015 at 16:53

  jak to się ma do sprzedaży baz i aromatów ?

   
 5. refurbished

  23 grudnia 2015 at 17:16

  Gate effect.
  To jakby picie wody mogło prowadzić do picia wódy. Nauczysz dzieci przyjmowania doustnego płynów, spodziewaj się najgorszego.
  Merry Xmas, Ms Julianne. Live long and prosper.

   
  • StaryChemik

   23 grudnia 2015 at 17:34

   Oj, może lepiej nie podpowiadaj, bo zakażą H2O (i sprzedaży szklanek) i dopiero będą problemy. 😉

    
 6. Waper

  25 grudnia 2015 at 21:31

  Obawiam się, że to nie będzie tak jak z żarówkami i będą ścigać sklepy próbujące sprzedawać latarki czy mierniki oporności oraz pojemniki na płyn. Kilku pójdzie do więzienia, kilku straci majątki i reszcie strach nie pozwoli na dalsze kombinowanie. Skończy się popyt i tym samym w ciągu kilku lat wszystko wróci do normy i ludzie zapomną o efajkach. I wtedy nastanie pokój…

   
 7. Marek

  26 grudnia 2015 at 13:27

  banda urzędasów robi z nami co chce i niestety ludzie na to pozwalaja, tylko nieliczni podpisuja petycję i próbują sie przeciwstawic ale ogólnie wiekszość chce byc niewolnikami

   
  • kch

   26 grudnia 2015 at 13:57

   Sądzę, że ludziska normalnie nie wiedzą. Zaopatrują się w „wysepkach” a tam z wiadomych powodów informacji brak. Dowiedzą się PO fakcie, gdy pewien BAT uruchomi monopolistyczny bat na waperów, gdy pewien minister krzyknie akcyza i cena LQ wzrośnie do iluś-dziesiąt złotych. Wtedy usłyszymy – „i na kogo ja k… głosowałem!”
   Co do mojej osoby:
   – podpisywałem ja i moja rodzina WSZYSTKIE petycje, za co zostałem nazwany przez moderatora na pewnym forum „lemingiem”… hi, hi
   – pisałem listy do europosłów, posłów, prezydenta, nawet do satyryków
   – rozmawiałem z posłem na Sejm RP i po prawie dwudziestu minutach przedstawiania sytuacji i argumentów usłyszałem „ja się za to nie wezmę, bo się na tym nie znam i proszę się zainteresować sportem” — w moim wieku i stanie zdrowia ze sportów mogę uprawiać jeszcze brydż i szachy… kurka wodna
   A może tak namówić Pana Prezydenta na EIN?

    
   • epap

    27 grudnia 2015 at 21:56

    Petycje były i są kierowane do Pana Prezydenta. Niestety podpisuje ustawy (spłodzone przez PIS) nie czytając ich to dlaczego miałby czytać jakieś tam petycje?
    Niestety wracamy do punktu wyjścia, czyli do wyboru pomiędzy papierosem, a rzuceniem palenia:(

     
 8. Agnieszka

  30 grudnia 2015 at 12:04

  Wszystko to naprawdę wygląda fatalnie. Jeszcze pół roku temu sądziłam, że to tylko chwilowy zawrót głowy przed wyborami…..niestety…

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: