RSS

PILNE! 23 lutego – protest przeciw krzywdzącej implementacji Dyrektywy Tytoniowej!

19 Lu

protest-grafika
To prawda, jest mało czasu, ale tym bardziej trzeba się zmobilizować i rozpowszechnić tę wiadomość.
We wtorek, 23 lutego o godzinie 11:00 organizowane jest spotkanie chmurzących w Warszawie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Aleje Ujazdowskie 1/3!

O tym właśnie czasie zostaną złożone w kancelarii zebrane do tej pory podpisy pod petycją, o której pisałem jakiś czas temu. Oczywiście organizatorzy liczą na to, że ludzie się pojawią i pokażą, że nam na tych sprawach naprawdę zależy. Nie trzeba chyba dodawać, że warto z sobą zabrać swoje urządzenia do chmurzenia – najlepiej z liquidem generującym sporo „zadymy”.
Uwaga: swoją obecność można potwierdzić klikając „Wezmę udział” w wydarzeniu na Facebooku.

Postarajcie się rozprzestrzenić tę informację jak najszerzej – przez Wasze profile na FB, przez Twittera, Wykop, fora i wszelkie inne środki komunikacji. Im więcej ludzi się dowie, tym lepiej. To jest właśnie ten czas, bo prace nad ustawą trafiają właśnie do Rady Ministrów. Potem zostaną przesłane do sejmu.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

 
17 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 19 lutego 2016 w ogólne

 

Tagi: , , ,

17 responses to “PILNE! 23 lutego – protest przeciw krzywdzącej implementacji Dyrektywy Tytoniowej!

 1. Meant

  19 lutego 2016 at 11:14

  Będę. Ogromnie rozchmurzony 🙂

   
 2. VoyTech

  19 lutego 2016 at 12:40

  Moim, skromnym zdaniem pomysł SUEP, aby zorganizować manifestację we wtorek o godz. 11:00 nie należy do najlepszych. Cóż, że termin powiązany ze składaniem w KPRM podpisów pod petycją, gdy w tym czasie większość ludzi po prostu pracuje. Szczerze wątpię, aby waperzy masowo zaplanowali urlopy na ten dzień. Stąd, na wyższą frekwencję, szczególnie osób spoza Warszawy wg mnie nie ma co liczyć. Nie chcę być złym wróżbitą, ale w tych okolicznościach może nas reprezentować nieliczna grupa dorosłych i garstka młodych na wagarach z warszawskich gimbaz, co akurat może odnieść odwrotny skutek.
  Jednocześnie rozumiem, że to ostatnia „szansa”. Cudzysłów, ponieważ obserwuję podejście rządzących do wnoszonych uwag i ewentualnych poprawek do tego projektu ustawy. A obserwując wprowadzanie ostatnich ustaw, mających wpływ na wszystkich obywateli, pozostaję sceptyczny.
  Obym się mylił.

   
 3. Mary

  19 lutego 2016 at 13:58

  Będę na pewno!

   
 4. Marcin

  19 lutego 2016 at 14:20

  Wtorek? To jakieś żarty.
  Info na kilka dni przed planowaną manifestacją? :/
  Ja jestem całkowicie za, ale nie wróżę powodzenia w tych okolicznościach.

   
 5. Krzysztof

  19 lutego 2016 at 16:09

  Panie Chemiku, nie może tam Pana zabraknąć!

   
 6. Ernie

  19 lutego 2016 at 16:33

  Termin może trudny, ale wydarzenie jest mega ważne. To być może kluczowy moment dla sprawy, wreszcie będziemy mogli coś realnie zmienić!

   
 7. Krasnal45

  19 lutego 2016 at 17:03

  Kurcze, szkoda że nie w poniedziałek, bo akurat będę w stolicy…

   
  • StaryChemik

   20 lutego 2016 at 00:07

   Czytaliśmy… masz jakieś szczególne wnioski?

    
   • Michał

    24 lutego 2016 at 13:30

    ,,Minister zapewnił, że prace legislacyjne trwają i w ciągu dwóch tygodni projekt powinien wejść pod obrady Rady Ministrów. Dodał również, że zgodnie z wnioskami branży tytoniowej przesunięto moment wejścia w życie przepisów z maja 2016 r. na luty 2017 r. „

     
    • StaryChemik

     24 lutego 2016 at 17:13

     No ale to przecież wynika wprost z art. 8 projektu ustawy, więc nie wiem, co szczególnego jest w zapewnieniach pana ministra.

      
 8. erek

  22 lutego 2016 at 01:59

  To się SUEP pokazał, cóż się dziwić. Kwintesencja tego jak działali do tej pory. Czemu niby teraz miałoby być inaczej….? Informacja na 3 dni wcześniej o akcji we wtorek o 11 na którą trzeba zmobilizować waperów z całego kraju…. Już widzę te tłumy waperów ze Śląska i Pomorza…. To będzie śmiech a nie nasza manifestacja i pokaz wspólnego sprzeciwu. Szkoda że godzinę wcześniej nie podali tego do wiadomości zainteresowanych…. Ludzie mają zobowiązania, dzieci, pracę i inne obowiązki. Niektórzy mają ‚służbówki’ planowane na tydzień do przodu a Ci z ‚ogólnopolską’ manifestacją na 3 dni wcześniej wyskakują….. Sam bym pojechał gdybym miał szansę to zaplanować wiedząc stosownie wcześniej. Jestem wściekły. SUEP już dawno powinniście się rozwiązać. Lepiej nie mieć reprezentanta niż być przez niego ośmieszanym. Tylko tyle i aż tyle.

   
  • StaryChemik

   24 lutego 2016 at 17:16

   Zawsze mnie bawią komentarze ludzi, którzy sami nic nie zorganizowali, a rozliczają innych. Ba, postulują rozwiązanie organizacji, do których nie należą.
   I tak się zastanawiam – jaka jest kwintesencja działania takich ludzi… 😉

    
   • erek

    25 lutego 2016 at 04:49

    No to bawimy się razem szanowny StCh. O ile mnie wzrok nie myli to negatywnych opinii o terminie tej ‚manifestacji’ oraz sposobie powiadomienia z 3 dniowym jest w sieci więcej.

    Gdyby termin powiadomienia był choć kilka dni dłuższy, ludzi byłoby znacznie więcej. Ja również bym tam był. Nazywanie tego ‚zbiegowiska’ w świetle tego jak bardzo potrzebowaliśmy pokazać się w zdecydowanie większej grupie jest jakimś nieporozumieniem. Chwała tym którzy tam byli.

    Albo SUEP mówi ‚za 2 tygodnie we wtorek 23 lutego cała waperska Polska stawia się na MANIFESTACJI’ i wszyscy mają szansę zorganizować sobie czas albo 3 dni wcześniej pisze się ‚słuchajcie, będziemy przekazywać petycje, zapraszamy zainteresowanych….’

    Określanie tego co się wydarzyło ‚manifestacją’ to jak nazywać SUEP aktywnym reprezentantem środowiska waperów.

    A kwintesencja działania jest taka że skoro mamy demokrację i może mi się coś nie podobać – oraz mogę o tym głośno mówić….. to właśnie wyrażam swoją opinię i niezadowolenie. Bo mogłem tam być. I wielu innych. Ale nas nie było. Bo ‚manifestacji’ nie ogłasza się 3 dni wcześniej.

    PS.
    A tak na marginesie Chemiku, zawsze opierasz się na faktach. Z jakiego powodu teraz bawisz się w jasnowidza? Skąd ta pewność że nie należę do SUEP..??

     
    • StaryChemik

     25 lutego 2016 at 08:00

     Ja mam taką propozycję – zwróć się, proszę, z pretensjami i komentarzami do SUEP. Ja tylko relacjonowałem wydarzenie a wcześniej informowałem o terminie. Nie należę do SUEP i naprawdę nie odpowiadam za ich działanie.
     Pewności co do Twojej (nie)przynależności do SUEP nie mam, ale jeśli piszesz „powinni się rozwiązać”, to raczej jest to komentarz z zewnątrz. Inaczej powinieneś pisać „powinniśmy”.

      
     • erek

      25 lutego 2016 at 11:16

      Zwróciłem. Nie mam pretensji do Ciebie Chemiku bo niby o co? W pojedynkę robisz 1000% więcej dla sprawy niż całe to ‚stowarzyszenie’ na które dałem się nabrać.

      Skoro zamieściłeś info o wydarzeniu to je komentuję. Na stronie SUEP nie ma ani co ani jak komentować bo strona jest nieomalże martwa. Niezależnie od członkostwa, na rozwiązanie lub chociażby zmianę ‚jakości’ działania SUEP i tak nie mam wpływu.

      EOT i pozdrawiam.

       
 9. Kasia

  22 lutego 2016 at 09:22

  Jaaaa… Wtorek?! O 11?! My mamy setki podpisanych petycji ale nie zdążę ich przekazać do jutra…

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: