RSS

Kilka szybkich informacji bieżących

08 Mar

Dziś kilka informacji dotyczących spraw bieżących.
Po pierwsze – o godzinie 12 Rada Ministrów zajmie się projektem implementacji dyrektywy. To już praktycznie finisz rządowych prac nad tą ustawą. Zapewne zostanie to szybko zatwierdzone i niebawem trafi do sejmu – tam rozpocznie się kolejny etap batalii. Będziemy się oczywiście przypatrywać temu, co się dzieje. Termin 20 maja br jest coraz bliżej – do tego czasu implementacja powinna zostać uchwalona i ogłoszona. Tyle z podwórka krajowego (chociaż zalecam czujność, bo prawdopodobnie w ciągu kilku godzin będzie jeszcze jedna istotna informacja z kraju, ale na razie o tym nie mogę nic napisać).
Jestem ciekawy, czy dyskusja u nas będzie choć trochę przypominała tę w brytyjskiej Izbie Lordów:

Tymczasem inne kraje unijne też zajmują się implementacją. Mamy świeże doniesienia z Belgii. Królewski dekret dotyczący implementacji dyrektywy spowoduje tam zamknięcie wszystkich sklepów sprzedających online. Reszta przepisów to bezpośrednie przeniesienie przepisów dyrektywy. Jako ciekawostkę można dodać, że zgłoszenie pojedynczego produktu będzie tam obciążone opłatą 4000 euro.
Wygląda więc na to, że kolejne kraje unijne postanowiły wyeliminować możliwość zakupu sprzętu/liquidów drogą internetową. W sumie można się było tego spodziewać, ale jakoś tak dziwnie to wszystko wygląda…
Z kolei z informacji z Niemiec wynika, że tam też będą poważne cięcia – w tym także dotyczące niektórych aromatów. Sporo z nich ma być zakazanych, ale szczegółów na ten temat na razie brak.
Myślę, że w najbliższych dniach czeka nas zalew informacji z krajów ościennych. Oby trochę lepszych niż te, które przedstawiłem.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

Reklamy
 
5 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 8 marca 2016 w ogólne

 

5 responses to “Kilka szybkich informacji bieżących

 1. artC

  8 marca 2016 at 16:10

  Niestety…. Już są informacje z bip KPRM.. detaliczna sprzedaż przez internet liquidów i e-p będzie zakazana .Można było się tego spodziewać …

   
 2. Jeżyjeż

  8 marca 2016 at 17:12

  I teraz wysepki ESW tym właśnie sposobem mają monopol na sprzedaż. Konkurencja była głównie internetowa i zostanie wykoszona jak jeden mąż…wolny kraj…

   
  • daniel30

   8 marca 2016 at 17:33

   Niekoniecznie.Na przykład taki e-dym zacznie otwierać salony stacjonarne ,być może w ślad pójdą kolejne e-sklepy.A to wszystko będzie konkurencja dla tych wysepek o których piszesz.Jasne ,że wiele sklepów konkurencji nie przetrwa ,ale aż tak beznadziejnie nie musi być jak się wydaje.

    
 3. Meant

  8 marca 2016 at 19:55

  Oferta Lq niewątpliwie zostanie zawężona. Którą z małych firm stać będzie na opłacenie rejestracji 200 smaków w 4 kombinacjach zwartości nikotyny. Razem 1200 razy X ( X = stawka za dopuszczenie do obrotu).

   
  • kch

   8 marca 2016 at 23:12

   Mam nadzieję, że sprzedawcy wpadną na prosty pomysł i będą sprzedawać tylko 2 moce ( 20mg/ml i 0 mg/ml) + instrukcja – ile czego zmieszać, żeby uzyskać pożądaną „moc”…
   Jeżeli to prawda, że liquid „0” będzie wyłączony spod (tfu) implementacji (tfu) dyrektywy, to nie będzie 4 kombinacji, a jedna.

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: