RSS

Jest odpowiedź na petycję do pani premier – nihil novi sub sole

14 Kwi

W zasadzie nie powinno to dziwić, bo doskonale znamy podejście Ministerstwa Zdrowia, jak też innych towarzystw, urzędów i innych gremiów, którym wydaje się, że mogą ex cathedra głosić prawdy objawione, nie mając na to żadnego poparcia dowodami naukowymi. Ale jednak kolejny raz chce się wyć.
Do rzeczy – proponuję Wam wędrówkę na strony wspomnianego MZ, aby zobaczyć odpowiedź na zorganizowaną przez SUEP Waper lutową petycję do pani premier. Znajdziecie tam tekst petycji, odpowiedź – nie wiedzieć dlaczego podpisaną przez wiceministra zdrowia, Pinkasa, a nie panią Szydło, jak też inne ciekawe dokumenty. Warto przeczytać wszystkie.
W samej odpowiedzi znajdują się takie kwiatki, jak: „palenie jest szkodliwe niezależnie od sposobu dostarczania nikotyny”. Teraz coraz jaśniej widać, dlaczego oni tak bronili tego „palenia” jak niepodległości. Właśnie po to, aby pisać podobne idiotyzmy. Tak, idiotyzmy, bo inaczej tego nazwać nie można. Dalej zresztą jest podobnie, nawet mi się nie chce tego komentować.
Komitet Zdrowia Publicznego też całym sercem popiera działania MZ. Ba, zakaz sprzedaży na odległość tenże komitet uznał za zasługujące na szczególne poparcie. Zacytuję też ostatnie zdanie: „Działalność Ministerstwa Zdrowia z zakresu profilaktyki antytytoniowej, mająca na celu kreowanie postaw prozdrowotnych w społeczeństwie, wpisuje się w realizację idei wspólnej odpowiedzialności za zdrowie publiczne.” (podkreślenie moje – SCh)
I pod tym pompatycznym stwierdzeniem podpisało się kilkanaście osób z wielkimi tytułami i stopniami naukowymi. Jestem ciekawy kto z nich ma choćby śladową wiedzę na ten temat. No, jest jeden wyjątek – prof. Orłowski. I my już wiemy, jaka to jest wiedza, bo kilka razy się nią popisywał.
Ciekawe czy ktokolwiek z tych wybitnych ludzi pofatygował się, aby zajrzeć do raportu Public Health England czy też naszego, krajowego dokumentu prof. Sobczaka. Idę o zakład, że nawet nie wiedzą o istnieniu tych raportów.
Rzućcie też okiem na dokument podpisany przez panią z WHO – tam załączono fragment decyzji z COP6 FCTC – pamiętnej sesji w Moskwie, gdzie przedstawiciele obradowali w bunkrze (pamiętacie, pisałem kiedyś?).
W sumie mamy więc jasność – nie da się z przedstawicielami władz dyskutować na argumenty naukowe. Kolejny raz dowiedli, że zdrowie ludzkie mają w głębokim poważaniu. No cóż…

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

Reklamy
 
8 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 14 kwietnia 2016 w ogólne

 

8 responses to “Jest odpowiedź na petycję do pani premier – nihil novi sub sole

 1. JayJay

  15 kwietnia 2016 at 18:05

  znajdźcie mi chociaż jednego lekarza , który ma interes w tym żebyśmy byli zdrowi i chociaż jeden budżet , któremu nie zależy na wpływach z akcyzy………………..

   
 2. k73

  15 kwietnia 2016 at 20:36

  MZ już nie odpuści. Jak się powiedziało A potem B, C i D, to nagle nie zacznie się odliczać od nowa. Poszło. Kula się toczy. Nic już nie zmieni ich stanowiska, żadne argumenty, żadne wyniki badań, itp, Nie mogli tego chyba było jaśniej wyrazić.

  Poseł sprawozdawca w sejmie będzie reprezentował Ministerstwo Zdrowia i będzie z całą pewnością powtarzał z mównicy sejmowej słowa tej odpowiedzi jak mantrę.

  A jak wiemy, gdy ktoś coś sto razy powtarza, to w pewnym momencie większość uznaje to za prawdę, potem pozostali, wątpiący jeszcze, uznają to za jedyny pewnik. A na koniec nikt z nich wszystkich już nie pamięta jak to było, nikt wnika, czy może jest jednak inaczej, bo już wszyscy oni wierzą w tę jedyną prawdę im podaną…

   
  • StaryChemik

   15 kwietnia 2016 at 21:46

   Niestety – masz w 100% rację. Dodajmy, że oni głoszą swoją „prawdę” podpisując się tytułami naukowymi. A potem jest: ale przecież pan profesor w TV powiedział…

    
  • fafik

   18 kwietnia 2016 at 13:56

   Ludzie odpuszczają i zapominają a oni się nachapią i wycofają z polityki. Czy komuś się będzie chciało w naszym obecnym systemie „prawnym” lub po zmianie przyszłym prawnym dochodzić sprawiedliwości ? Fakty na dziś są takie,że inhalowanie roztworów nikotyny jest od 9 do 400 razy mniej szkodliwe od palenia tytoniu. Raport z badań jest znany w MZ (ministerstwie tzw. zdrowia ) i tej komisji od ustawy też. Jeżeli znają ten raport a mimo to zabraniają lub wszelkimi sposobami utrudniają wapowanie nikotyny popełniają – nazwijmy to po imieniu -LUDOBÓJSTWO. Akurat to przestępstwo nie ulega przedawnieniu. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że znajdzie się grupa ludzi
   zdeterminowanych ,którym umrze ktoś z rodziny na raka płuc od palenia tytoniu a zrezygnował z inhalacji nikotyny w wyniku obecnych działań rządu i oskarżą o to przestępstwo konkretnych ludzi których podpisy widnieją na stosownych dokumentach. Niech się zbiorą wspólnie i nigdy nie odpuszczają ludobójcom. Może kiedyś będzie sprawiedliwy sąd. Przynajmniej zostanie satysfakcja by kiedyś wytknąć dzisiejszym zwyczajem – to syn lub wnuk tego co doprowadził do śmierci tysiące ludzi. Już znam te tłumaczenia – to nie ja to oni, chciałem dobrze,wykonywałem tylko polecenia, na oczy raportu nie widziałem itd. Im się należy normalnie „Norymberga”.

    
 3. Victor

  17 kwietnia 2016 at 16:23

  hmmm…. jak im tak bardzo zależy na tym, żeby ludzie nie palili ani analogów ani elektryków, to może niech odgórnie zarządzą całkowity zakaz sprzedaży papierosów i elektryków, po roku bez akcyzy tak złagodziliby prawo, że można by palić analogi na oddziale neonatologicznym i to w sali pełnej niemowlaków…. cebulandia taka piękna

   
 4. Skryba

  17 kwietnia 2016 at 20:05

  Cóż, to ja byłem bezpośrednim adresatem tej odpowiedzi i zaskoczony jej treścią nie jestem 😦 Jakiś jednak skutek petycja SUEP odniosła w postaci zróżnicowania opłat rejestracyjnych za wprowadzane produkty w zależności od wielkości przedsiębiorstwa dystrybuującego „waperosy”. Mam nadzieję, że uchroni to Użytkowników przed bardzo znaczną podwyżką kosztów wapowania. Jedno mroczy – na szacowaną od 1,5 do nawet 2 mln ilość Użytkowników, podpisanych zgód na wniesienie Petycji w ich imieniu udało się zgromadzić stosunkowo niewiele 😦 Mogę tylko dodać stare hasło „w jedności siła” Niezależnie dziękuję WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w tej akcji i zapewniam, ze to jeszcze nie ostatnie słowo w temacie.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogerów lubi to: