RSS

PILNE! Z ostatniej chwili: na COP7 padła propozycja CAŁKOWITEGO ZAKAZU E-PAPIEROSÓW

09 List

Nie, moi drodzy, to nie jest dowcip na Prima Aprilis. To się dzieje dziś, tu i teraz. Wieści z Indii są co najmniej szokujące, a sytuacja poważna, bardzo poważna. Dziś delegaci z Indii, Tajlandii, Kenii i Nigerii zaproponowali w dokumencie COP7 poprawkę, zgodnie z którą WHO ma globalnie zakazać używania EIN. Nie muszę chyba dodawać, że wszystkie te cztery kraje mają wielkie plantacje tytoniu.
Jak na razie wszystkie informacje są szczątkowe, ale podawane przez ludzi, którzy na miejscu monitorują sytuację. Nic nie wiadomo o treści tej poprawki ani też o tym, jaki wywołała oddźwięk wśród innych państw. Jak tylko będę miał jakieś nowe wieści, będę się nimi dzielił.
Chore to wszystko… po prostu chore.

 
32 Komentarze

Opublikował/a w dniu 9 listopada 2016 w ogólne

 

Tagi: , ,

32 responses to “PILNE! Z ostatniej chwili: na COP7 padła propozycja CAŁKOWITEGO ZAKAZU E-PAPIEROSÓW

 1. Krasnal45

  9 listopada 2016 at 16:30

  Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Chyba raczej śmiać…

   
 2. Tomasz Waligórski

  9 listopada 2016 at 16:37

  byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było prawdziwe i realne…WHO – Organizacja zajmująca się zdrowiem …LOL

   
 3. Asgard

  9 listopada 2016 at 16:39

  Czekajmy teraz aż za pojedynczego e-gona będzie najazd antyterrorystyczny do mieszkania, tyle to warte – śmiechu. Big T macza tutaj swoje palce, co bardzo mocno widać, bo każdy z nas wie, ile groźniejsze jest najzwyklejsze piwo. EIN to kolejne urządzenie elektryczne, mechanicznie identyczne do inhalatorów tak naprawdę wszystkiego, a z powodu samej nikotyny chcą ją zakazać, bo nie jest z liści od Big T. Żałosne.. Niech w takim razie nie zabraniają EIN a produkcji e-liquidów, niech sobie każdy robi samogony, co już z resztą jak wiemy jest bardzo popularne.

   
  • Meant

   9 listopada 2016 at 16:47

   Ale ta nikotyna JEST z liści tytoniu. Choć to prawda, ze BIG Tobacco ma z tego mniej niż by chciał. A koncerny Farmaceutyczne (, które jak wiadomo pociągają za sznurki marionetek z WHO) mają na EIN same straty. I tak między młotem a kowadłem.

    
   • Asgard

    9 listopada 2016 at 16:49

    Zgadzam się, właśnie to miałem na myśli, że tylko przez straty chcą je zlikwidować. Czasem ma się wrażenie, że „szlachta” wielkich korporacji rzeczywiście rządzi całym światem..

     
    • Bartłomiej

     9 listopada 2016 at 22:57

     Nie jest to wrażenie. To są smutne fakty. Jest jednak coś co rządzi nimi, kasa. Każda z decyzji w związku EIN gdzieś w tle ma kasę która powinna wpadać do innej kieszeni. Zasadniczo wszystkie ruchy na szczycie, czy to państw, czy to firm opierają się o kasę. A ty płać podatki (akcyzę) i się zbytnio nie odzywaj obywatelu.

      
 4. Tomasz

  9 listopada 2016 at 16:45

  a Myślałem, że to nasz rząd ma problemy z samym sobą…

   
 5. Madzia

  9 listopada 2016 at 16:55

  w takim przypadku to będzie lepiej przestać oddychać i w ogóle żyć 😦

   
  • pidyn mawr

   9 listopada 2016 at 17:22

   Na to nie zgodzi się Zakład Utylizacji Społeczeństwa.

    
 6. Jajacek

  9 listopada 2016 at 17:12

  Zaraz zaraz, a od kiedy to WHO może cokolwiek zakazać?
  Wydaje mi się, że WHO może tylko zalecić.

   
  • Meant

   9 listopada 2016 at 19:25

   A nasz kochany minister-księciunio od „zdrowia” takie zalecenie potraktuje skwapliwie jako rozkaz. Co już nie raz czynił. Wyłamała się tylko pani Kopacz, ówczesny Min zdrowia, która mimo zaleceń WHO nie zakupiła szczepionek na ptasią grypę.

    
   • StaryChemik

    9 listopada 2016 at 20:27

    Dzięki, miałem praktycznie to samo napisać. Niestety nasi rządzący kochają zalecenia – ale te, które im pasują. Jakoś Komisji Weneckiej nie poważają. Ale Wenecka nie pachnie kasą.

     
 7. Kamil

  9 listopada 2016 at 17:18

  Ciekawy jestem, co powiedzą przedstawiciele Chin i Wielkiej Brytanii na to. Wiadomo Big Ph. i Big Tob. trzęsą interesem ale czy nie można choć od tych dwóch krajów oczekiwać odrobiny rozsądku?

   
 8. białkov

  9 listopada 2016 at 19:07

  ej pssst dzieciaki chcecie kupić grzałke?

   
 9. jacekG

  9 listopada 2016 at 19:32

  czekamy na wiecej info ! szcegolnie jesli chodzi o zdrowie ! dzis czytalem ze gliceryna ma glicyd trujacy i ogolnie w chmurce jest chyba 31 chemicznych zwiazkow oby wyniki byly ok

   
 10. Meant

  9 listopada 2016 at 20:59

  Z ostatniej chwili :
  INNCOorg ‏.
  URGENT #COP7FCTC Hearing India, Thailand, Kenya and Nigeria are calling for ban on ENDS & are on drafting committee to produce amendment.
  Propozycja 4 państw przeszła do komisji legislacyjnej, gdzie będzie wdrożona jako poprawka do uchwały.

   
  • StaryChemik

   9 listopada 2016 at 22:00

   No super… zaczyna to naprawdę wyglądać ponuro. Pora się okopać.

    
   • Bartłomiej

    9 listopada 2016 at 23:01

    Jasne, tylko czym. Sprzętem? Bazami? Można tylko tak jak podczas wejścia ustawy padało, na jak długo starczą zapasy, rok? Dwa? Sprzęt też nie jest wieczny.

    Czytałem Cię chemikiem jak najlepsze wiadomości naukowe, z zapartym tchem i głodny wiedzy. Teraz czytam jak klepsydrę jednego z moich zainteresowań.

     
 11. nessip

  9 listopada 2016 at 22:41

  We mnie to aż się gotuje. Ja po prostu nie mogę się zgodzić z takimi faktami. Myślałem, że tylko u nas są takie tępe dzidy jak różowa du…czy konstanty…okazuje się, że takie same sprzedajne dz…są wszędzie… A ja im wszystkim kur… na złość, nawet jak dopną swego, nigdy więcej nie zapalę analoga….

   
 12. Jajacek

  10 listopada 2016 at 01:22

  Spokojnie, nie będzie aż tak źle. Przecież nie po to Jurczyński dał w łapę „trójcy przenajświętszej” (wiadomo komu), żeby teraz CHIC musiał zwijać interes.

   
  • Henryl

   10 listopada 2016 at 10:12

   @Jajacek

   Skąd takie pomówienia, masz dowody fakty źródła.Zgodnie art. 212 § 1 kodeku karnego „Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”. Przecież każda jedna firma mogła brać udział w obradach na temat TPD, a to że zrobił to tylko CHIC a inny to olali to nie ich wina, każdy tylko obwinia, połączyli się z BAT-em bo była taka okazja. Śmieszy mnie ta wasza opinia że to CHIC wprowadził TPD by pozbyć się konkurencji. Żałosne nieby dorośli ludzie a jak dzieci

    
   • Mariusz

    10 listopada 2016 at 11:42

    To dzwoń do „generalnego” prokuratora to raz jak Ci coś tutaj nie pasuje. Dla mnie to jest WOLNOŚĆ SWOBODNEJ WYPOWIEDZI, a dopóty mamy demokrację to straszenie wiesz gdzie sobie wsadź….

     
    • Jajacek

     10 listopada 2016 at 14:13

     Prawo do swobody wypowiedzi nie oznacza, że możesz mówić i pisać co Ci się podoba. A obecna demokracja w Polsce ma się tak do demokracji jak krzesło do krzesła elektrycznego.

      
   • Jajacek

    10 listopada 2016 at 12:12

    Jeżeli ktoś czuje się poszkodowany moją wypowiedzią to niech idzie do sądu. Ciekawe jak zamierza udowodnić że sugestia złożenia ofiary na kościół narusza jego dobra osobiste 🙂
    Pismo które jest opisane w tym wątku. http://www.e-papierosy-forum.pl/post1726855.html?hilit=jurczy%C5%84ski#p1726855 wyjaśnia wszystko.
    Jest taka zasada kryminalistyczna, że najczęściej sprawcą czynu jest ten, który w jego wyniku osiągnął korzyść. Dopóki CHIC nie zaczął masowo zastraszać innych sprzedawców EIN, lobbing był tylko przypuszczeniem. Teraz to przypuszczenie stało się pewnością.

     
    • Roman Jurczyński

     10 listopada 2016 at 13:42

     Ja zaświadczę, że dałem na tacę w intencji firmy Chic i zaniosłem modły do Trójcy Świętej

      
   • Jajacek

    10 listopada 2016 at 14:20

    @Henryl
    Połączyli się z BAT-em ?
    Jest taki dowcip. Przykleiło się gówno do okrętu i mówi: „płyniemy” 🙂

     
   • daniel d

    10 listopada 2016 at 14:41

    Pełna zgoda .

     
  • Paweł

   11 listopada 2016 at 13:04

   Ten chic też pomału zwija interes, bo takiej wyprzedaży towaru w systemie hurtowym jak obecnie to jeszcze nigdy nie było. Jeśli branża przetrwa, to zostaną im ze 2-3 marki ze sprzętem i parę liquidów. Niestety, ale tak nie zachowuje się firma, która planuje dalszy rozwój, to raczej jest stopniowe odzyskiwanie pieniędzy z towaru i oczekiwanie co dalej, ale już z dużo mniejszym ryzykiem.
   A przyszłość wisi na cienkiej nitce, obawiam się, że za rok nie będzie już co ratować.

    
 13. daniel d

  10 listopada 2016 at 14:04

  Czyli paradoksalnie teraz cała nadzieja w British American Tobacco .nie po to inwestują w e-papierosy i chcą rozwijać ten biznes aby przyjąć taką poprawkę,

   
  • k73

   10 listopada 2016 at 23:29

   daniel d. Na razie to tylko mówią o zainwestowaniu. Zakup Chic i wypuszczenie jakiegoś jednego modelu e-fajka to dla nich był pryszcz, przesunięcie nadwyżki finansowej z jednej pozycji na drugą, a nie inwestycja. Firmy z branży tytoniowej kręcą milionami. I to dolarów…

    
 14. rav64

  12 listopada 2016 at 01:55

  Pora dołączyć do INCCO. Trzeba reaktywować lub stworzyć nową organizację e-palaczy w Polsce. Teraz to normalnie wstyd, że brak naszej reprezentacji na międzynarodowych i krajowych forach.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: