RSS

UWAGA! Można zgłaszać nominacje do nagród „Advocate of the Year”

02 Mar

Jak być może niektórzy pamiętają, co roku w trakcie Global Forum on Nicotine (GFN) wręczane są nagrody „Advocate of the Year”. Organizatorzy chcą w ten sposób uhonorować osoby indywidualne oraz organizacje, które działają na rzecz konsumentów alternatywnych form dostarczania nikotyny, takich jak EIN (ale też np. snus). Nagroda ma charakter symboliczny – zwycięzcy otrzymują ładny certyfikat, który mogą sobie powiesić na ścianie i chwalić się rodzinie (jest też inny bonus związany z uczestnictwem w GFN, ale to już możecie przeczytać na stronie).
W tym roku nastąpiła pewna zmiana formuły – organizacja tego przedsięwzięcia została powierzona sieci organizacji konsumenckich – INNCO. Po dyskusji uznano, że w tym roku będą przyznane nagrody w trzech kategoriach:

 • An individual consumer advocate – osoba, której dotychczasowe działania (lokalne lub globalne) przyczyniały się do szerzenia wiedzy o alternatywnych produktach nikotynowych, prostowania kłamstw medialnych oraz walki o prawa użytkowników do wyboru bezpieczniejszej opcji

 • Professional advocate – osoba, która wykorzystuje swój status zawodowy do promocji takich produktów (lekarz, naukowiec itp.)

 • An advocacy group or organisation – grupa osób, stowarzyszenie lub inna organizacja, która działa na rzecz bezpieczniejszych form używania nikotyny przez edukację, prowadzenie kampanii czy też inne działania na szczeblu lokalnym lub ogólnokrajowym

W tym roku komisję konkursową będą stanowić trzy osoby ze Steering Group INNCO oraz jeden z naukowców zajmujących się tą tematyką. W kolejnych latach do komisji będą automatycznie dołączani zwycięzcy poszczególnych kategorii. Głównym kryterium przyznania tytułu będzie liczba nominacji, ale komisja będzie też zwracać uwagę na kilka innych aspektów, takich jak to, w jaki sposób dana osoba się angażuje, czy stara się także wciągać w to inne osoby itp. Resztę informacji znajdziecie na stronie INNCO. Tamże można też zgłaszać kandydatury do poszczególnych kategorii. Nominacje są przyjmowane do północy (czasu GMT) 31.03.2017. Każdy może nominować po jednym kandydacie z każdej kategorii. Przyjęto, że uzasadnienie nie może być dłuższe niż 100 słów. Formularz zgłoszeniowy (bardzo prosty!) jest w języku angielskim, uzasadnienie winno także być napisane po angielsku (jak ktoś nie włada, może użyć Google Translate albo poprosić kogoś o pomoc).
No i to chyba tyle w kwestii informacyjnej. Chyba warto by było, aby jakieś osoby z Polski dostały nominacje, prawda? Przemyślcie więc tę sprawę, zgłoście do INNCO swoje propozycje. Wydaje mi się, że warto też rozpropagować to wśród świadomych chmurzących – na forach czy grupach FB.

Ceterum censeo Directiva Tobaccorum delendam esse!
(A poza tym uważam, że Dyrektywa Tytoniowa winna być zniszczona!)

 
10 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 2 marca 2017 w ogólne

 

Tagi: , ,

10 responses to “UWAGA! Można zgłaszać nominacje do nagród „Advocate of the Year”

 1. Jacek Halicki

  2 marca 2017 at 10:46

  Uważam że taka nagroda należy się Tobie Mirku. Ja niestety nie znam dostatecznie angielskiego, żeby Cię nominować, ale z pewnością znajdzie się ktoś, kto mnie wyręczy 🙂
  I trzymam kciuki 🙂

   
 2. marquor

  2 marca 2017 at 14:24

  Też tak uważam.

   
 3. rokaj69

  2 marca 2017 at 15:45

  Też tak uważam, niestety j.angielskiego nie znam.

   
 4. Meant

  2 marca 2017 at 19:29

  Miałem przyjemniść nominować Ciebie Mirku już 2 razy. Pozwolę sobie na trzeci albowiem KROPLA DRĄŻY ….

   
 5. Andrzej

  3 marca 2017 at 12:45

  Trzymam „Meant” za słowo i popieram nominację p. Mirka

   
 6. kch

  4 marca 2017 at 04:55

  Szkoda wielka że nie ma kategorii typu Antynobel…
  A w rzeczy samej z przedmówcami zgadzam się ma 1100%

   
  • kch

   6 marca 2017 at 01:21

   Widzę, że napisałem nieprecyzyjnie – nominacja dla p.Mirka, rzecz jasna!!!
   Antynobel dla kilku „zasłużonych” osób, dla ministra, który przedstawia oświadczenia jako wyniki „badań naukowych”, dla niejakiego Pinkasa, Jurczyńskiego i paru innych „ekspertów”, łącznie z „rzetelnymi” dziennikarzami… za, powiedzmy, bujną wyobraźnię

    
 7. Kamil Mularczyk

  4 marca 2017 at 23:18

  A ja z wielką chęcią nominuję tam pana Mirka.
  Zasłużył pan na to. Jest pan naszym idolem w tej kwestii

   
 8. maur

  15 marca 2017 at 00:49

  Zajęło mi chwilę znalezienie potrzebnych danych, pozwolę sobie je tu pozostawić, jakby ktoś chciał skorzystać
  Mirosław Dworniczak
  [adres mailowy mirek – dworniczak.eu (oczywiście pomiędzy mirek a resztą bez spacji wstawiamy tzw. małpkę, czyli @
  – trochę zmodyfikowałem adres, aby tzw. mail harvestery nie miały zbyt łatwo – SCh]

  Zgłoszenie ode mnie poszło, mam nadzieję, że otrzymasz chociaż taką drobną nagrodę za całą ciężką, całe to tłumaczenie przy okazji nagonek medialnych i próby boksowania się z miłościwie nam panującymi.
  Dzięki!

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: